Wybierasz się na wakacje? Sprawdź, o czym nie możesz zapomnieć

0
2876

Sezon wakacyjny zbliża się wielkimi krokami. Już niedługo spakujemy swoje walizki by na kilka dni zostawić swoje codzienne obowiązki daleko za sobą. Pojawia się jednak pytanie: co ze sobą zabrać? Zawartość Twojego plecaka w dużej mierze zależy od miejsca, do którego się wybierasz. Czy to są wczasy na Mauritiusie czy wakacje nad polskim morzem musi znaleźć się w nim kilka podstawowych rzeczy. Oto one:

Dokumenty

Gdziekolwiek jedziesz w żadnym wypadku nie możesz zapomnieć o dokumentach. Jeśli celem Twojej wycieczki jest kraj europejski to zapewne wystarczy mieć przy sobie dowód, jeśli opuszczasz granice Europy to weź także paszport. Jak to mówią – lepiej dmuchać na zimne niż ryzykować tym, że na którejś z granic zostaniemy zatrzymani.

Ubrania

Odwieczny problem, zabrać ze sobą ubrania na krótki czy długi rękaw? Gdy wybierasz się do miejsca, gdzie ciągle świeci słońce to nie ma sensu targać ze sobą całej szafy grubych ubrań. W momencie, gdy urlop spędzasz nad polskim morzem, gdzie pogoda zmienia się jak w kalejdoskopie, weź ze sobą przynajmniej kilka sztuk ciepłych ubrań, żeby brak odpowiedniego przyodziania nie uniemożliwił Ci wyjścia z hotelu.

Pieniądze

Wydawać by się mogło, że to oczywiste by mieć w portfelu kilka monet lub banknotów w walucie obowiązującej w kraju, do którego jedziemy. W dobie kart płatniczych i telefonów komórkowych wiele osób jednak zapomina o tym, by nosić ze sobą gotówkę. A przecież nie wszystkie punkty posiadają terminale i brak pieniędzy może sprawić, że nie wyjdziemy do muzeum czy galerii, która znajdowała się na naszej liście miejsc wartych odwiedzenia.

Apteczka

Nikt nie mówi, żebyś nosił ze sobą pół apteki. Dobrze jest jednak mieć przy sobie podstawowe leki, takie jak tabletki przeciwbólowe, krople do oczu czy elektrolity, które będą niezbędne przy odwodnieniu. Z pewnością przydadzą się także plastry na otarcia i bandaż elastyczny. Możesz zabrać ze sobą również maść, która będzie jak znalazł w razie zajścia nieszczęśliwego wypadku.

Mini przewodnik

Jedziesz do miejsca, które jest Ci zupełnie obce? Weź ze sobą przewodnik książkowy z mapą i rozmówki w danym języku. Wydaje Ci się, że telefon z dostępem do sieci zastąpi obie te rzeczy? Bierz jednak pod uwagę, że wybrnięcie z sytuacji, gdy braknie zasięgu lub wyczerpie się bateria wcale nie będzie takie proste, jakby Ci się to teraz mogło wydawać.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ