Zalety ocieplenia domu wełną skalną

0
1532

Dzięki odpowiedniej izolacji budynku możesz zaoszczędzić pieniądze, zadbać o zdrowie oraz bezpieczeństwo najbliższych. W tym miejscu zapewne zadasz sobie pytanie, jaki rodzaj ocieplenia wybrać, aby uzyskać właśnie takie korzyści. Doskonałym rozwiązaniem może być ocieplenie wełną skalną. Dzięki zastosowaniu wełny mineralnej zyskujesz aż 6 korzyści, do których zaliczamy:

  • Niższe rachunki za ogrzewanie
  • Wspieranie walki ze smogiem
  • Zdrowe warunki życia dla domowników
  • Ochronę przed pożarem
  • Izolację od uciążliwego hałasu
  • Wysoką trwałość systemu ocieplenia

Przeczytaj nieco więcej na temat przedstawionych powyżej korzyści.

Niższe rachunki za ogrzewanie

Brak odpowiedniej izolacji budynku generuje wysokie koszty ogrzewania. Jak pokazują statystyki, mogą one stanowić nawet 70% wszystkich kosztów eksploatacji domu. Dzięki kompleksowemu ociepleniu całego budynku oraz wymianie kotła możesz obniżyć koszty ogrzewania nawet o 5 tysięcy złotych. Wszystko to dzięki użyciu do izolacji wysokiej klasy wełny skalnej. Zastosowanie tego materiału ogranicza „ucieczkę” ciepła z domu.

Wspieranie walki ze smogiem

Dbałość o środowisko powinno być jednym z Twoich priorytetów. Powinieneś zdać sobie sprawę, że jednym z głównych źródeł smogu w naszym kraju są zanieczyszczenia z domów jednorodzinnych. Ocieplenie domu wełną skalną to krok w kierunku redukcji emisji szkodliwych związków. Jak pokazują badania, po ociepleniu domu wełną mineralną ich emisja spada o:

– 44% w przypadku benzopirenu,

– 22% w przypadku pyłów PM2,5,

– 23% w przypadku pyłów PM10.

Tak znacznie obniżenie poziomu emisji szkodliwych związków z pewnością byłoby krokiem w kierunku oczyszczenia powietrza w skali całego kraju.

Zdrowe warunki życia dla domowników

Wełna skalna oprócz izolacji ma również właściwości hydrofobowe. Oznacza to, że jest bardzo trudna do namoczenia, a tym samym nie pochłania wilgoci z powietrza. Dzięki temu woda nie może wniknąć do wnętrza izolacji. To z kolei chroni ściany wewnętrzne przed zawilgoceniem i rozwojem grzybów oraz pleśni. Zapewne zdajesz sobie sprawę, jak zgubne skutki dla zdrowia człowieka może mieć życie w domu, w którym rozwija się pleśń i grzyb. Mieszkanie w takich warunkach to najkrótsza droga do rozwoju chorób przewlekłych jak astma czy alergia wziewna i skórna.

Ochrona przed pożarem

Ocieplenie domu właściwym materiałem można znacznie obniżyć ryzyko pożaru. Wełna skalna jest odporna na działanie temperatury sięgającej 1000 stopni. Tego typu izolacja jest oznaczona najwyższą klasą reakcji na ogień (A1). Dzięki temu wełna skutecznie chroni pozostałe elementy domu przed ogniem.

Izolacja od uciążliwego hałasu

Wełna skalna stanowi także doskonałą formę izolacji od hałasu. Izolacja ta obejmuje nie tylko odgłosy wewnątrz domu, ale także hałasy dobiegające z zewnątrz. Wedle przeprowadzonych badań wełna skalna może pochłaniać nawet 90% energii akustycznej padającej na jej powierzchnię. To wyraźnie podnosi komfort życia wszystkich domowników.

Wysoka trwałość systemu ocieplenia

Dużą zaletą izolacji z wełny skalnej jest jej trwałość. Profesjonalnie wykonana izolacja zapewnia spokój i komfort na wiele lat. Wełna skalna nie odkształca się w wyniku niekorzystnych warunków atmosferycznych. Dzięki temu przez cały czas zapewnia optymalną ochronę.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat ocieplania domu wełną mineralną, to zajrzyj na stronę cels.pl/ocieplanie-welna-skalna-granulat. Firma CELS specjalizuje się w sprzedaży materiałów izolacyjnych oraz maszyn do nadmuchu. Wśród oferowanych materiałów znajduje się również wełna skalna w granulacie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ