Zapanuj nad światłem. Czym zasłonić okno?

0
1168
rolety

Dobrze urządzone wnętrze nie może się obyć bez starannie udekorowanych okien. Dziś przyjrzymy się bliżej temu ważnemu zagadnieniu i porozmawiamy o pomysłach na estetyczne i funkcjonalne dekoracje okienne.

Zadbajmy o wystrój okien

Sposób dekorowania okien znacząco może wpłynąć na charakter i atmosferę pomieszczeń. Odpowiednio dobrane firany i zasłony potrafią poprawić proporcje wnętrza, odpowiednio do potrzeb poszerzając, oczywiście optycznie, ściany lub też sprawić, że pokój będzie się wydawał zdecydowanie wyższy. Ciężkie atłasowe materiały w ciemnych barwach wprowadzą podniosły nastrój i ocieplą wnętrza urządzone w stylu minimalistycznym, z kolei zwiewne tiule pozwolą na ożywienie wnętrz zamkniętych w grubych murach secesyjnych kamienic. 

Walory zdobnicze to jeden aspekt, drugim nie mniej ważnym jest funkcjonalność. Okna wpuszczają do naszych domów i mieszkań światło zewnętrzne, jednak to, co jest pożądane w trakcie dnia, może stać się uciążliwe w porach późniejszych, przeznaczonych na odpoczynek. Blask latarni i neonów, czy choćby światła przejeżdżających samochodów nie są pożądanymi gośćmi i warto się od nich odizolować. Możemy w tym celu skorzystać z tradycyjnych zasłon, jednak metodą zdecydowanie bardziej efektywną okaże się zastosowanie rolet. Wybór rynkowy jest szeroki i obejmuje produkty wykonane z rozmaitych materiałów i równie różnorodnie zdobione. O tym, jak szeroka jest gama asortymentowa rolet, możemy się przekonać, odwiedzając stronę internetową dostępną pod adresem https://rollcenter.pl/.

Rolety do zadań specjalnych

Wspomniana strona należy do sklepu specjalizującego się w sprzedaży rolet okiennych i balkonowych. Znajdziemy tu produkty jednokolorowe i wykonane ze wzorzystych tkanin w ogromnym wyborze barw i zdobień – to modele wyjątkowo dekoracyjne, które pomogą odmienić każde wnętrze. Obok nich natrafimy na rolety wykonane z podgumowanego materiału, który potrafi całkowicie odciąć dopływ światła zewnętrznego. To dzięki nim zyskamy możliwość stworzenia komfortowych warunków do snu, nawet jeśli ochota na drzemkę przyjdzie do nas w środku słonecznego dnia. Mówiąc o słońcu, warto wspomnieć o szczególnym rodzaju rolet zaciemniających, które dodatkowo stanowią izolację termiczną. Roleta w wersji thermo nie nagrzewa się pod wpływem promieni słonecznych, co gwarantuje miły chłód także podczas największych upałów, zimą natomiast przyczynia się do ograniczenia kosztów ogrzewania dzięki skutecznemu zatrzymywaniu ciepła wewnątrz pomieszczeń.

Na szczególną uwagę zasługują rolety dzień noc. To bardzo popularne rozwiązanie cieszy się od lat niesłabnącą popularnością. Charakterystyczne rolety składające się z naprzemiennie ułożonych pasów przejrzystego i nieprzejrzystego materiału nadają pomieszczeniom wyjątkowego charakteru i doskonale sprawdzają się w każdej aranżacji. Przychylność użytkowników zaskarbiły sobie dzięki wyjątkowo prostej obsłudze, która umożliwia płynną regulację ilości światła wpadającego do wnętrz mieszkalnych. Rollcenter nie tylko oferuje gotowe modele, ale też proponuje wykonanie produktów ściśle zgodnych z wymaganiami użytkowników. Małe okno o nietypowym kształcie to już nie problem. Mini rolety dzień noc możemy zamówić bez wychodzenia z domu, korzystając z internetowego systemu zamówień.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ