Zasłony blackout – czym są i kiedy warto w nie zainwestować?

0
533
Zasłony blackout

Zasłony typu blackout to w niektórych mieszkaniach oraz domach absolutny must have. Jeżeli lubimy spać w niemal całkowitej ciemności lub borykamy się z problemem nadmiernego nagrzewania się domu przez promienie słoneczne, do tego typu materiał będzie dla nas idealnym elementem wyposażenia wnętrza. Kiedy jednak warto w nie inwestować? Podpowiadamy.

Czym są zasłony blackout?

Zasłony zaciemniające są niczym innym, jak zasłonami, które mają za zadanie ograniczać dostęp światła do wnętrz, a także ograniczyć przenikanie promieni słonecznych do pomieszczeń. Dzięki nim możemy również stworzyć niepowtarzalny klimat w danym pomieszczeniu. Świetnie sprawdzą się w przypadku sypialni, w której zależy nam głównie na osiągnięciu intymnego i ciepłego klimatu. Takie zasłony dają także wytchnienie podróżującym, którzy odpoczywają w pokojach hotelowych w ciągu dnia. Zapewniają dyskrecję we własnym domu bez obawy, że przy zapalonym świetle zobaczy nas sąsiad czy przechodnie na ulicy.

Zasłony blackout na Decority dają również ochronę wnętrza przed nadmiernym naświetleniem i nagrzaniem. Jest to o tyle istotne ze względu na znajdujące się w nim często meble oraz drewniane podłogi. Powierzchnie z drewna pod wpływem promieniowania ultrafioletowego szybko ulegają przebarwieniom w różnym stopniu, w zależności od czasu oraz intensywności eksploatacji światła słonecznego. Podobnie reagują meble z obiciami ze skóry, eko-skóry czy tkanin. Miejsca narażone na działanie słońca zdecydowanie szybciej ulegają zniszczeniu oraz przebarwieniu.

Kiedy warto zainwestować w zasłony zaciemniające?

Zasłony typu blackout potrafią zasłonić nawet do 95% wpadających do wnętrza promieni słonecznych. Z tego powodu są idealne dla osób pracujących w nocy, które odsypiają w ciągu dnia. Są także nieocenione, kiedy za oknem mamy latarnie uliczne, a ich światło wpada wprost do naszej sypialni i rozprasza sen. Świetnie sprawdzą się także jako wyposażenie każdego pokoju dziecka, które nie tak łatwo potrafi zasnąć rozpraszane zewnętrznymi bodźcami.

Jeżeli chcemy stworzyć we własnym domu kino domowe, zasłony zaciemniające sprawdzą się idealnie. Dobrze wytłumią światło, a także dadzą możliwość stworzenia lepszego nastroju. Absorbują także dźwięki z zewnątrz, co da lepszy, kinowy efekt.

Ciekawym elementem jest również oszczędność energii w przypadku stosowania takich zasłon. Ceny za media stale rosną. Szacuje się, że około 10-25% energii cieplnej ucieka z naszych domów przez okna. Zasłony blackout mogą zatem stanowić swego rodzaju izolację i zmniejszyć nasze rachunki za energię cieplną i gazy cieplarniane nawet o 25%.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ