Zegar ścienny do pokoju dziecka – dlaczego warto oraz jak go dobrać?

0
995
Zegar ścienny do pokoju dziecka

Tradycyjne zegary ścienne towarzyszą nam w naszych domach już od dawna. Mimo rozwoju technologii i pojawienia się inteligentnych zegarów oraz innych urządzeń wskazujących nam godzinę, to nadal ten tradycyjny sposób odmierzania czasu cieszy się niezmienną popularnością. Szczególnie warto umieścić go w pokoju naszego dziecka. O zaletach takiego rozwiązania w dzisiejszym artykule.

Zegar ścienny dla najmłodszych

Wydawać by się mogło, że w pokoju niemowlaka nie ma sensu umieszczać zegara ściennego. Nic bardziej mylnego! Ten element może stanowić równie dobrze istotną część całej aranżacji. Co prawda nasz maluch, póki co niespecjalnie ją doceni, ale my jako rodzice będziemy mogli czerpać przyjemność z przebywania w ładnie urządzonym pokoju naszego dziecka. Jeśli chodzi o wzór zegara do pokoju dziecka, to wszystko już zależy od naszych preferencji. Dla najmłodszych zazwyczaj wybieramy tarcze, na które naniesiono dziecięce wzory takie jak misie, księżyce, zwierzątka itp. Możemy dopasować je do całego pokoju pod względem kolorystycznym i cieszyć się miłą i przytulną aranżacją wnętrza.

Jaki zegar do pokoju starszego dziecka?

Starszym dzieciom, które zaczynają czytać i liczyć, zegar ścienny może przydać się jeszcze bardziej. Będą one mogły uczyć się cyfr i odczytywania godzin z zegarka, który lubią i który wisi w ich własnym pokoju. Aby ułatwić naszemu maluchowi zadanie, najlepiej jest zdecydować się na dużą tarczę o wyraźnych cyfrach. Tym sposobem nasze dziecko będzie miało ułatwioną naukę i zawsze będzie mogło w prosty sposób sprawdzić godzinę.

Jeśli chodzi o to, jak dobrać zegar ścienny do aranżacji panującej w pokoju dziecka, to w tym przypadku, tak jak i podczas dobierania zegarka do pokoju niemowlaka, wszystko zależy od preferencji. Tym razem jednak mogą być to preferencje nie tyle, co rodzica a dziecka. Dajmy naszemu maluchowi możliwość wyboru. Zegary do pokoju dziecka dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych, z różnymi nadrukami na tarczach. Możemy również zdecydować się na model klejony. Takie zegary oferują nam sporą dowolność. Często możemy nawet zaprojektować własny wzór. Tarcza wcale nie musi być nudna. Może przedstawiać jakiś symbol np. kształt serca albo gwiazdy lub księżyca.

Zegar ścienny w pokoju nastolatka

Im starsze stają się nasze dzieci, tym znacząco poszerzają się ich zainteresowania. Nastolatkowe mają swoje ulubione filmy, komiksy, książki, gry. Ciekawym rozwiązaniem w pokoju nastolatka jest umieszczenie klejonego zegara ściennego tworzonego na specjalne zamówienie. Często wybieranymi wzorami są te, które nawiązują w jakiś sposób to najpopularniejszych postaci ze świata popkultury. Takim sposobem możemy zamówić zegar w kształcie symbolu Batmana, Super-Mana czy Wonder Woman.

Oczywiście w pokoju nastolatka zegar na ścianie nie musi już spełniać konkretnych wymogów, które pozwalają na proste uczenie się godzin i cyfr. Dlatego mamy tutaj większą dowolność i możemy decydować się na modele, które w ogóle nie posiadają zaznaczonych godzin albo wyznaczają je kreseczki bądź kropki. Klejone zegary na ścianę pozwalają na dużą dowolność. Nasze dziecko może samo zaprojektować swoją ozdobę ścienną. W pokoju nastolatka równie dobrze sprawdzą się proste, minimalistyczne i bardziej poważne ozdoby ścienne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ