wtorek, Wrzesień 29, 2020

Odzież robocza – wysoka jakość, atrakcyjna cena, szeroki wybór

0
Odzież robocza

Odzież robocza to ogół elementów ubioru, z którego korzystają na co dzień pracownicy różnego typu firm – zarówno przedsiębiorstw produkcyjnych, gastronomicznych, usługowych, jak i licznych innych. Często, odzież robocza jest stosowana nie tylko z uwagi na walory estetyczne danego miejsca, ale z uwag na przepisy bezpieczeństwa i higieny pracy. Te ostatnie regulują dokładnie – w jakiego typu zawodach oraz w jakich sytuacjach – należy korzystać z takich elementów odzieży jak wzmocnione buty, specjalistyczne spodnie lub nakrycie głowy. Zapraszamy do lektury, w trakcie której podpowiemy – z jakiego rodzaju odzieży roboczej warto korzystać oraz gdzie można się w nią zaopatrzyć.

Odzież robocza – co warto wiedzieć przed zakupem?

Odzież robocza nie tylko usprawnia przebieg wykonywanej przez nas pracy, ale – co równie ważne – w wielu przypadkach chroni nas przed potencjalnymi wypadkami, których ofiarą moglibyśmy zostać w czasie wykonywania codziennych obowiązków. Dlatego, w wielu zawodach, korzystanie z odzieży pracowniczej to po prostu konieczność.

Z jakich elementów odzieży korzysta się najczęściej? Zaczynając od góry – warto w pierwszej kolejności nakrycia głowy stosowane w różnego typu zawodach. Oprócz kasków i hełmów (zabezpieczających na przykład wykwalifikowanych robotników pracujących na placach budowy) znajdziemy również nakrycia wykonane z miękkich materiałów, których zadaniem jest izolacja termiczna głowy przed niską temperaturą otoczenia.

Bluzy i kurtki robocze to elementy garderoby stosowane chętnie przez osoby pracujące na świeżym powietrzu. W ich doborze istotne jest zwrócenie uwagi na obecność wzmacnianych elementów oraz dodatkowych kieszeni. Te ostatnie powinny być ulokowane przede wszystkim na piersi oraz rękawach.

Spodnie pracownicze są niezwykle pomocne w przypadku pracowników fizycznych, mechaników, pracowników firm remontowych. Duża ilość wzmacnianych kieszeń pozwala przechowywać w nich różne potrzebne w codziennej pracy urządzenia – młotki, prostownice, linijki, ołówki oraz liczne inne.

Rękawice robocze to ta część garderoby, która chroni nasze dłonie przez różnego rodzaju szkodliwymi i niepożądanymi oddziaływaniami. Należą do nich między innymi wysokie lub niskie temperatury, ostre krawędzie, chropowate powierzchnie oraz zabrudzenia – na przykład te powstające w czasie kontaktu z ziemią lub roślinami.

Obuwie pracownicze wykorzystywane jest przede wszystkim w tych zawodach, w których istnieje ryzyko upuszczenia ciężkiego przedmiotu na stopy. W takim wypadku obuwie powinno cechować się solidną konstrukcją, wzmacnianym „noskiem” oraz dużą wytrzymałością na przebicia.

Gdzie kupować odzież pracowniczą?

Wśród firm specjalizujących w dystrybuowaniu odzieży pracowniczej, szczególnie warta polecenia jest firma ABC Cotton, działająca w internecie pod adresem abccotton.pl. Specjalizuje się w hurtowym wyposażaniu dużych przedsiębiorstw w stroje pracownicze. W ofercie firmy znajdziemy między innymi produkty marek takich jak Gildan, Fruit of the Loom, Russell, czy Uneek Clothing. Wyjątkowość oferty ABC Cotton wynika z dodatkowych usług, w których świadczeniu się specjalizuje. Oprócz dostarczania odzieży roboczej (a także firmowej lub reklamowej), oferuje również możliwość naniesienia na jej powierzchnię wybranych przez nas treści – na przykład nazwiska pracownika, logotypu firmy lub innego wybranego wzoru.

Które narzędzia przydadzą się w domowym warsztacie

0
Które narzędzia przydadzą się w domowym warsztacie

W każdym domu czy mieszkaniu powinien znajdować się zestaw podstawowych narzędzi. Konieczność naprawy czy montażu czegoś pojawia się bowiem niespodziewanie, ale dotyczy każdego domu. Dlatego dowiedz się, które narzędzia przydadzą się w domowym warsztacie.

Dlaczego warto mieć podstawowe narzędzia pod ręką?

Posiadanie własnego narzędziowego niezbędnika pozwala poradzić sobie z wieloma naprawami i usterkami samodzielnie. Ponadto pomogą nieco poprawić sytuację przed przyjazdem fachowca, którego wezwaliśmy do usunięcia większej awarii.

Istnieje wiele sytuacji, kiedy własny zestaw narzędzi okaże się bardzo pomocny. To długoterminowa inwestycja, ponieważ są to przedmioty, które posłużą nam przed wiele lat. Dzięki nim dokonamy prostych napraw oraz prac montażowych. Np. naprawimy cieknący kran, zawiesimy obraz lub półkę czy skręcimy meble z sieciówki.

Nie musimy od razu kupować kilkudziesięciu narzędzi i akcesoriów. Tak naprawdę sprawdzi się zestaw 8-10 narzędzi, a nasz domowy warsztat możemy zawsze rozbudować o kolejne przedmioty. Narzędzie zazwyczaj kompletuje się bowiem stopniowo. Samo naprawianie drobnych rzeczy na własną rękę jest bardziej ekonomicznie, a do tego rozwija i sprawia frajdę. Poniżej prezentujemy kilka najbardziej niezbędnych narzędzi ręcznych w domu.

Proste narzędzia ręczne

Podstawą domowej skrzynki narzędziowej powinny być narzędzia przydatne do wbijania różnego typu gwoździ, a zatem młotek. Pozwala on także podważać wystające elementy. Dobrze jest kupić dwa młotki – duży i mniejszy. Kolejne narzędzie przydatne podczas reperowania domowych usterek i awarii to śrubokręt, czyli inaczej wkrętak – https://www.akcesoria.cnc.info.pl/2618-narzedzia/narzedzia-reczne/wkretaki-i-koncowki/wkretaki. Istnieje wiele rodzajów wkrętaków, ale te podstawowe to śrubokręt płaski oraz krzyżowy. Można także kupić modele z wymiennymi końcówkami. Przyda się też próbnik elektryczny, czyli śrubokręt wyposażony w diodę sygnalizującą obecność prądu.

W wyposażeniu domowego warsztatu nie może zabraknąć też wielu innych narzędzi. Przydadzą się na przykład wielofunkcyjne szczypce bądź nożyce – https://www.akcesoria.cnc.info.pl/892-narzedzia/narzedzia-reczne/nozyce które służą do cięcia, podtrzymywania i odkręcania różnych rzeczy. Ponadto pomocne będą obcęgi, dzięki którym łatwiej podważymy i wyjmiemy różne drobne elementy. W niezbędniku narzędziowym musi znaleźć się też latarka, miarka oraz poziomica. Latarka przyda się, gdy zabraknie prądu, a miarka pozwoli dokonać dokładnych pomiarów. Poziomica z kolei umożliwia równe zawieszenie obrazka czy półki. Dodatkowo warto mieć klucze płasko-oczkowe w kilku rozmiarach oraz nożyk introligatorski. Nożyk będzie przydatny do przecięcia kartony, tapety, skóry czy papieru.

Nie zapominaj o akcesoriach

Kompletując podstawowy zestaw narzędzie nie można pominąć wszystkich drobnych elementów, takich jak kołki, śruby oraz gwoździe. Jeśli masz większy budżet dobrze jest kupić sobie jakieś dobre elektronarzędzia. Przydatna będzie zwłaszcza wiertarka, wkrętarka oraz szlifierka, a także zestaw różnych wierteł. Tak naprawdę jednak zestaw narzędziowy i jego wyposażenie zależy od naszych umiejętności, a także konkretnych potrzeb. Z tego powodu na początku zadbajmy o podstawy, a dopiero z czasem wzbogacajmy niezbędnik narzędziowy o kolejne artykuły.

Projektowanie ogrodów – ogród nowoczesny czy wiejski? Sprawdź, jaki styl będzie idealny dla Ciebie!

0
Projektowanie ogrodów

Ogród to miejsce, w którym można oderwać się od rzeczywistości i oddać beztroskiemu lenistwu. Właśnie z tego względu warto zadbać, by otoczenie prezentowało się jak najlepiej. Jednak nie każdy wie, jak właściwie miałby się zabrać za projektowanie (często niesfornej) przestrzeni. Dobrym pomysłem jest dowiedzieć się więcej na ten temat i sprawdzić, czym charakteryzują się konkretne style aranżacji. Dzięki temu łatwiej będzie stworzyć nietuzinkowy projekt.

Style aranżacji ogrodu – co mamy do wyboru?

Obecnie dużym zainteresowaniem cieszą się ogrody nowoczesne. Coraz więcej osób chce posiadać ogród, który charakteryzuje się przemyślaną formą i uporządkowaniem. Można wręcz powiedzieć, że taka przestrzeń będzie stanowić idealne odzwierciedlenie osobowości właściciela. Ci, którzy kochają harmonię i ład, świetnie odnajdą się w takim ogrodzie. Tego typu przestrzeń zawsze jest starannie zaplanowana, tak by nic nie było przypadkowe. Prym wiedzie minimalizm, dlatego roślin zazwyczaj nie jest zbyt dużo, ale są posadzone w liniach lub pojedynczo. Symetria, proste kształty i geometryczne formy to coś, czego nie może tu zabraknąć.

Jeśli chodzi o wiejski styl w projektowaniu ogrodów, można powiedzieć, że jest kompletnym przeciwieństwem nowoczesnej konwencji. Tutaj należy absolutnie wyzbyć się minimalizmu i postawić na barwny bukiet roślin, będących częścią pozornego bałaganu. Niektórzy określają ogrody wiejskie mianem ,,swojskich”, a inni twierdzą, że to bałagan. Wszystko zależy od gustu. Jedno jest pewne – mnogość barwnych kwietników, ziół i bylin to element konieczny w tej konwencji.

Projektowanie ogrodów – kto może w tym pomóc?

Okazuje się, że projektowanie ogrodów to ciężki kawałek chleba. Niezależnie od wybranego stylu należy zadbać, by wszystko do siebie pasowało. Nawet w pozornie prostej, wiejskiej konwencji ogród musi tworzyć spójną całość. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z pomocy profesjonalistów. Można to zrobić wpisując w Google frazę ,,projektowanie ogrodów Wrocław (lub inne miasto)”. W wyniku tego działania pojawią się strony internetowe, takie jak https://mg-design.pl/projektowanie-tarasow-i-ogrodow/, gdzie można dowiedzieć się więcej na temat interesujących usług.

Biuro techniczno handlowe – miejsce dla profesjonalistów

0
Biuro techniczno handlowe

Są zawody, które wymagają o wiele bardziej profesjonalnego przygotowania do pracy. Sprzęt techniczny jest priorytetem, który często ma decydujący wpływ na powodzenie wykonywanej pracy. Dlatego jak najbardziej warto rozpocząć współpracę z biurem techniczno handlowym, które będzie odpowiedzialne za dostarczanie najlepszych jakościowo produktów. Biura odpowiadają także na wszystkie pytania zainteresowanych klientów, dlatego można przy ich udziale bardzo profesjonalnie zaplanować. Jakie biuro techniczno handlowe takie jak https://schipolska.pl/ wybrać i czym kierować się przy nawiązywaniu stałej współpracy? Podpowiedzi znajdziecie w artykule!

Produkty oferowane przez biura techniczno handlowe

W każdym z tych przypadków warto jest zastanowić się nad tym, która firma spełniać będzie większość, albo nawet wszystkie oczekiwania. Jest to bardzo ważna kwestia, na którą na pewno warto zwrócić uwagę. Jeśli chodzi o wykorzystywanie nowoczesnych produktów takich jak łańcuchy rolkowe warto jest wybrać firmę, która zna się na oferowanych produktach. Profesjonalne podejście firmy jest przede wszystkim kluczowe. Warto więc wybrać biuro techniczno handlowe posiadające odpowiednio duże doświadczenie, które z powodzeniem może wykorzystać do pracy. Nowoczesne możliwości w zakresie wyboru najlepszych jakościowo produktów to doskonała informacja dla firm, które potrzebują stałego wsparcia od profesjonalnych firm. Podsumowując to wszystko warto jest wybrać biuro techniczno handlowe z doświadczeniem. Można je z łatwością znaleźć na przykład korzystając z portali internetowych, na których zamieszczane są najczęściej dokładne informacje o możliwej współpracy.

Łańcuchy rolkowe i wiele więcej

Przeglądając ofertę prezentowaną przez biura techniczno handlowe można z łatwością wybrać odpowiednie łańcuchy rolkowe, które w niektórych branżach po prostu są nieocenionymi produktami. W razie jakichkolwiek wątpliwości zawsze można skorzystać także z możliwości porozmawiania z pracownikami oraz ustalenia dokładnie wszystkich szczegółów. Jeśli ktoś bierze pod uwagę wybranie firmy, która zostanie stałym dostawcą części to jak najbardziej można zacząć działać bardzo profesjonalnie. Jeśli ktoś kiedyś będzie zastanawiał się nad podjęciem współpracy to na pewno warto zwrócić uwagę na bogatą ofertę firm oraz posiadanie konkurencyjnych cenowo produktów. Łańcuchy rolkowe i wiele więcej produktów dostępnych jest na zamówienie w firmach, które zajmują się na co dzień dostarczaniem najwyższej jakości akcesoriów i maszyn. Dzięki doświadczeniu firma jest w stanie zrealizować każde zamówienie sprawnie i w ustalonym wcześniej z klientem terminie.

Czym kierować się przy wyborze gniazd i włączników w domu?

0
Czym kierować się przy wyborze gniazd i włączników w domu

Jeśli jesteś na etapie budowy domu, czy też remontujesz swoje mieszkanie, to ten wpis jest właśnie dla Ciebie! Nie ma co tu ukrywać, planowanie instalacji elektrycznej jest prawdziwą sztuką i nie lada wyzwaniem. Pod kątem bezpieczeństwa co jest dla każdego zrozumiałe, jak również o późniejszy komfort użytkowania. Równie ważne są rodzaje montażu danego modelu.  Jego funkcjonalność i dopasowanie do danego pomieszczenia.

Jeśli w Waszym domu, czy mieszkaniu są już dzieci albo pojawią się w późniejszym czasie, to warto pomyśleć o gniazdkach z osłonami torów prądowych. Uchronią one dzieci przed możliwością włożenia w miejsce zarezerwowane dla wtyczki innych przedmiotów typu drucik, czy nawet palca. Jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż w późniejszym czasie dokupowania np. zaślepek.

Jak prawidłowo rozmieścić gniazdka w domu?

Jest to bardzo ważne, jeśli chcemy cieszyć się wygodą i w przyszłości nie używać żadnych przedłużaczy. Najczęściej są one montowane w każdym kącie pokoju, jednak zazwyczaj jest to zdecydowanie za mało i nie wystarczająco. Dlatego nie powinno się na szybko podejmować takich decyzji i starać się pomyśleć indywidualnie. Wyobrazić sobie, gdzie w danym pomieszczeniu planujemy np. telewizor. Pamiętać należy wtedy również o tym, że przy telewizji będzie jedno gniazdo za mało. W miejscu, gdzie stoi telewizor podłączyć musimy zazwyczaj głośniki, dekoder, czy też chcemy obok lampkę. Dobrym sposobem jest montaż list z gniazdami we wspólnej ramce. Czy to w miejscu, gdzie będzie telewizja czy komputer.

Kontakty elektryczne i ich rodzaje

Kontakty elektryczne

Najczęściej wybierane i najbardziej popularne są gniazdka elektryczne natynkowe i podtynkowe. Dodatkowo są to jeszcze kontakty elektryczne pojedyncze, podwójne, a nawet i potrójne. Wyróżnikiem gniazdek elektrycznych jest obecność w nich uziemienia. Chroni wówczas, gdy dochodzi przepięcia energii i nie dochodzi do awarii urządzenia.

Trendy wzornicze

Aktualnie zdecydowanie nie możemy narzekać na mały wybór asortymentu. Wybór jest wręcz ogromny i często przez to jest nam się zdecydować na konkretny model. Decydując się na daną serię, warto zwrócić uwagę na jej dostępność czy też serię kolorystyczną. Z droższych, bardziej luksusowych wariantów są gniazda wykonane z drewna, a nawet marmuru! Najbardziej popularne zdecydowanie na ten moment jest produkt marki:  simon kontakt. Decydując się na tą serię, można użyć konfiguratora, który z całą pewnością ułatwi dobór osprzętu elektroinstalacyjnego.

Jeśli szukasz hurtowni elektrycznej, w której znajdziesz szeroki wybór asortymentu koniecznie odwiedź https://e-domus.com.pl/. Internetową hurtownię, która oferuje dużo więcej niż inne sklepy elektryczne, a to wszystko w jednym miejscu! Zbiór czołowych marek w jednym miejscu.

Dystrybucja drzwi Barański – kto się nią zajmuje?

0
Dystrybucja drzwi Barański

Drzwi są bardzo ważnym elementem każdego budynku. Nic więc dziwnego, że każdy chce kupić produkt idealny do stylu swojego domu. Dobre i nowoczesne drzwi znajdziemy w ofercie rodzimych producentów. Gdzie powinniśmy ich szukać?

Dobre drzwi – co pomoże w wyborze?

Drzwi to produkt, którego nie kupujemy zbyt często. Chcemy, by był on niezwykle trwały i odporny na warunki atmosferyczne. Do tego zależy nam na designie pasującym do naszego domu. Ważna jest bowiem harmonia całego obiektu. O takich kwestiach doskonale wiedzą polscy dystrybutorzy drzwi. Dlatego nieustannie rozwijają metody produkcji, wykorzystując do tego nowoczesne technologie. Tak powstają drzwi drewniane, które łączą w sobie elegancję i funkcjonalność. W dzisiejszych czasach każdy z nas może mieć unikalne drzwi. Nawet, jeśli sięgniemy po ten sam model co sąsiedzi, to dzięki możliwościom personalizacyjnym możemy stworzyć produkt unikatowy, inny niż reszta drzwi na osiedlu.

Dystrybucja drzwi Barański – gdzie je zamówić?

Wybierając konkretny model drzwi producenci dają nam możliwość dostosowania go według własnych upodobań. Możemy więc zdecydować o tym, czy nasze drzwi będą przeszklone lub jaki rodzaj zdobień zostanie wykonany. Do wyboru jest także kształt i kolor klamek czy sam kolor  drzwi. Co więcej, takie decyzje możemy podjąć wstępnie bez wychodzenia z domu. Każdy z dystrybutorów posiada bowiem story internetowe, dzięki czemu jesteśmy w stanie zapoznać się z ich ofertą nie podnosząc się z kanapy czy krzesła. Tutaj znajdziesz jednego z nich https://dabrowski-duh.pl/drzwi/. Dystrybucja drzwi Barański, WIKĘD, PORTA, czy POL-SKONE jest gwarancją dostarczenia klientowi najnowocześniejszych rozwiązań. Produkty tego rodzaju firm wykonane są z wysokiej jakości drewna sosnowego, klejonego warstwowo i naprzemiennie. Wybierając drzwi Barański czy innego producenta warto także zwrócić uwagę na ich parametry izolacyjne. Im niższy współczynnik przenikania ciepła, tym lepsza izolacja i niższe rachunki za ogrzewanie. Jeśli nie jesteśmy przekonani do konkretnego modelu lub wahamy się pomiędzy dwiema opcjami, to zawsze warto udać się do salonu dystrybutora, by ten pomógł rozwiać wątpliwości.

Kowalstwo artystyczne – co warto o nim wiedzieć?

0
Kowalstwo artystyczne

Masowa produkcja na dobre zastąpiła piękne, ręcznie wykonywane balustrady i ogrodzenia. Trudno w dzisiejszych czasach znaleźć miejsce ozdobione oryginalną i jedyną w swoim rodzaju oprawą. Coraz więcej osób to zauważa, dlatego kowalstwo artystyczne stało się swego rodzaju usługą premium.

Kowalstwo artystyczne – na czym polega?

Niegdyś, przechadzając się po polskich wsiach i mniejszych miasteczkach, kowalstwo artystyczne można było dostrzec na każdym kroku. Ręcznie wykonywane zdobienia zawsze przyciągały wzrok i dawały gwarancję, że nikt w okolicy nie będzie takich miał. Kute balustrady zewnętrzne i wewnętrzne to element łączący w sobie nietuzinkowy design i solidność. Nowoczesne rozwiązania sprawiają, że kowalstwo artystyczne zyskuje nowy wydźwięk, stworzony na miarę naszych czasów. Geometryczne formy ozdobią modernistyczne konstrukcje, a motywy roślinne sprawdzą się przy domach przypominających dworki. Co najlepsze, ciekawy wygląd to nie wszystko. Największe znaczenie ma tutaj fakt, iż tego typu balustrady są odporne na wilgoć oraz rdzę, dlatego zachowają swój pierwotny kształt przez wiele sezonów.

Kowalstwo artystyczne wraca do łask

Z uwagi na to, że w ostatnim czasie powraca moda z dawnych lat, również kowalstwo artystyczne przeżywa swój renesans. Ta forma usługi łączy w sobie pracę fizyczną i artyzm, dlatego potrzeba naprawdę dobrego kowala do stworzenia porządnej i zachwycającej balustrady. Wysokiej jakości usługi można znaleźć w internecie, między innymi na stronie https://balustradykowalex.pl/. Dobry kunszt zapewni ozdobę, jakiej nie ma nikt w okolicy. Co najważniejsze, ręcznie wykonywane elementy są zdecydowanie bardziej dopracowane, niż te produkowane na masową skalę. Decydując się na tego typu usługę można spodziewać się zdobień wykonanych z najwyższą precyzją. Trwałość i solidność to cechy nieodłącznie związanie z kowalstwem artystycznym. Kowale po szkole rzemiosła artystycznego potrafią tworzyć cuda, dlatego ich usługi cieszą się tak dużym zainteresowaniem. To z pewnością potwierdza tezę, iż kowalstwo artystyczne powróciło do łask.

Lampy wiszące – kilka porad przed zakupem

0
Lampy wiszące

Lampy wiszące to zazwyczaj główne źródło oświetlenia w pomieszczeniach składających się na nasze gospodarstwo domowe. Stosujemy je zarówno w pomieszczeniach, w których śpimy, spędzamy czas wolny, a także w kuchni i łazience. Głównym zadaniem lamp wiszących jest emitowanie światła wystarczająco jasnego, by oświetlić wszystkie kąty w danym pomieszczeniu. Często, lampy wiszące nie są w stanie sprostać temu zadaniu – dlatego stosuje się uzupełniające oświetlenie punktowe. Zapraszamy do lektury, w trakcie której podpowiemy – na co zwrócić uwagę w czasie kupowania lamp wiszących, jakie rodzaje tym urządzeń spotkamy oraz gdzie warto się w nie zaopatrywać.

Lampki jednopunktowe czy wielopunktowe – czyli o wyborze lampy wiszącej

Jaki rodzaj lampy wiszącej wybrać? Do wyboru mamy kilka podstawowych rodzajów, wśród których możemy swobodnie przebierać. Warto podkreślić w tym miejscu, że przystępując do wyboru warto wziąć pod uwagę zarówno czynniki praktyczne, jak i estetyczne.

Lampa wisząca powinna posiadać taką konstrukcję, która pozwoli dotrzeć światłu do wszystkich pożądanych zakamarków. Z drugiej strony, lampa powinna też odpowiadać naszym preferencjom estetycznym. Dobrze, jeśli będzie stylistycznie dopasowana do wyglądu danego pomieszczenia, dopełniając jego aranżacji lub stanowiąc jego estetyczne „domknięcie”.

Do wyboru mamy więc przede wszystkim lampy jednopunktowe lub wielopunktowe. Jak sama nazwa wskazuje, lampy takie różnią się ilością punktów emitujących światło. W przypadku lamp jednopunktowych – najlepszym rozwiązaniem jest wybór tych, które dobrze rozpraszają światło żarówki. W przypadku lamp wielopunktowych możemy sięgnąć po te pozwalające na regulację kierunku padania światła. Dzięki temu będziemy mogli „doświetlić” te miejsca w pokoju, które tego wymagają – biurko, blat stołu, stolik, ławę lub dowolny inny punkt.

W oba opisane typy lamp wiszących możesz zaopatrzyć się na stronie: https://sklep.zielonafabryka.pl/.

Styl, nastrój i aranżacja – czyli jak wybrać lampę piękną, a nie tylko praktyczną

Lampy sufitowe powinny być nie tylko praktyczne, ale również – dobrze się prezentować. Najczęściej, lampy wybieramy na końcu aranżacji całego pomieszczenia – gdy jego ściany zostały już pomalowane, a cała przestrzeń umeblowana. O wiele łatwiej jest dobrać lampę i abażur do reszty wystroju pomieszczenia niż na odwrót.

Wśród lamp wiszących znajdziemy przede wszystkim jasne, delikatne barwy. Z uwagi na praktyczne funkcje, lampy te nie występują w zbyt wielu intensywnych barwach. Największą popularność w ciągu ostatnich lat zyskały lampy wykonane w stylu nowoczesnym: minimalistycznym, loftowym, industrialnym lub eleganckim. Lampy tego typu cechują się prostą konstrukcją oraz niewielką ilością zdobień. Często, ich kształt nawiązuje do tradycyjnych trendów, które zostały odpowiednio uproszczone lub urozmaicone.

Wśród szczególnie chętnie stosowanych materiałów, wymienić należy metal, szkło oraz papier. Lampy wiszące wykonane z tych materiałów są eleganckie i proste zarazem – nie epatują nadmierną ilością kolorów lub zdobień. Siła ich oddziaływania wynika właśnie z połączenia „surowych” materiałów ze schludną, prostą konstrukcją. Lampy tego typu stosowane są nie tylko w pomieszczeniach mieszkalnych, ale również w budynkach pracowniczych oraz tych użyteczności publicznej.

Jak wybrać kinkiet?

0
Jak wybrać kinkiet

Kinkiety wciąż jeszcze przez wielu kojarzone są z ozdobnymi abażurami i domem babci. Niektórzy nie zdają sobie sprawy, że współczesne lampy wyglądają zupełnie inaczej – są minimalistyczne, ale jednocześnie niezwykle funkcjonalne. Właśnie teraz ich projekty sprawiają, że można zastosować je w niemal każdym pomieszczeniu – salonie, przedpokoju czy sypialni.

Kinkiety mają sporo zalet, ale najważniejsze jest to, że mogą w jednym pomieszczeniu współistnieć z innymi rodzajami lamp. Dzięki nim możesz dzielić je na strefy o różnej funkcjonalności i sprawić, że możliwe będzie wprowadzenie zupełnie nowego charakteru. W jednym miejscu zebraliśmy kilka wskazówek, jak dobrać kinkiety do swojego wnętrza.

Kinkiety – lampa dodatkowa czy główna?

Rzeczywiście, kinkiety najczęściej stanowią dodatkowe źródło światła, którego zadaniem jest wsparcie w czasie bardzo precyzyjnych codziennych czynności – czytania, pracy, nauki czy przygotowywania posiłków. Bywa również, że stanowią dekorację lub ją współtworzą, oświetlając istotny dla domowników element wystroju. Kinkiety mogą pięknie podkreślać rodzinne zdjęcia lub pamiątki z podróży.

Czy to znaczy, że kinkiety nie mogą głównym światłem w pomieszczeniu? Nic bardziej mylnego – sprawdzają się w wielu miejscach, a zwłaszcza tam, gdzie mamy niskie sufity. Zwłaszcza, jeśli ich światło jest skierowane ku górze, mogą optycznie powiększyć powierzchnię naszego mieszkania. Za wprowadzenie do niego miłego nastroju odpowiadają przede wszystkim kinkiety ze światłem ku podłodze. Zdecydowanie sprawdzą się w sypialni czy salonie.

Istnieją również kinkiety, które posiadają otwarcie z dwóch stron, a więc strumień światła skierowany jest jednocześnie w stronę sufitu, jak i stronę podłogi. Dzięki temu stanowią one ozdobę same w sobie i doskonale sprawdzą się na pustych ścianach – m.in. w przedpokoju czy przy schodach.

Ile kinkietów w jednym pomieszczeniu?

Kinkiety nie cieszyły się dużą sławą – wiele osób twierdzi, że nie sposób zamontować je tak, by stanowiły ciekawy element w ogólnej aranżacji. Bardzo często wynika to z faktu, że montujemy je jako pojedynczą lampę – nad biurko czy blat kuchenny. Tymczasem światłem można się bawić i w obrębie jednego pomieszczenia zdecydować się na kilka podobnych rozwiązań.

Przyjmuje się, że kinkiety warto wieszać parami, pamiętając jednocześnie o symetrii. Warto na nie postawić wszędzie tam, gdzie pojawiają się lustra (np. przy toaletce czy w łazience) czy istotne dla domowników ozdoby (m.in. obrazy, kominek). Jeśli montujesz je na dwóch różnych ścianach, staraj się robić to z zachowaniem efektu lustrzanego odbicia.

Jakie odległości powinieneś zachować, montując kinkiety w pomieszczeniu? Najbardziej standardową wysokością jest ta pomiędzy 2,5 a 2,7 m – w takiej sytuacji lampy na ścianach powinny pojawić się na wysokości ok. 1,9 m. Jeśli montujesz kinkiet świecący w dół, odmierz ok. 15 cm od górnej krawędzi okna. Kinkiety z kloszem otwartym na sufit najlepiej montować w odległości 30-90 cm od sufitu. Osiągnięty efekt wizualny będzie naprawdę zadowalający.

Nowoczesne kinkiety

Zaletą naszych czasów jest mnogość wyboru. Współczesne kinkiety to niekoniecznie to samo, co pamiętamy sprzed lat – dzisiaj wyróżniają się maksymalnie uproszczoną formą, prostotą i wysokiej jakości materiałami. Dzięki temu pozostają niezwykle funkcjonalne, ale jednocześnie idealnie dopasowane do obecnych trendów. Coraz chętniej wybieranym rozwiązaniem są kinkiety na wysięgnikach, które dają możliwość pełnej regulacji kierunku padania strumienia światła. To doskonałe rozwiązanie, które sprawdzi się w gabinecie czy pokoju dziecka.

Światło i przestrzeń, czyli odrobina luksusu w domowym zaciszu

0
Światło i przestrzeń

Światło i przestrzeń – te dwa słowa nieodłącznie kojarzą nam się z pojęciem luksusu. Rozległe przestronne wnętrza, które emanują atmosferą komfortu, są marzeniem większości z nas. Niestety metraż przeważającej części mieszkań, a często także domów jest znaczącą mniejszy niż pragnienia właścicieli. Doskonałe remedium na brak przestrzeni może stanowić odpowiednie rozplanowanie źródeł światła.

Podkreślamy światło zastane

Budowanie atmosfery za pomocą oświetlenia wymaga odpowiedniego przygotowania. Celem nie jest przecież zalanie pomieszczeń ogromną ilością lumenów, lecz sprawienie by światło dodało wnętrzom nieco przestronności i oddechu. Przede wszystkim postarajmy się wykorzystać światło zastane, czyli to, którym obdarowuje nas natura. Sprawdźmy, jak położony jest nasz dom, na które strony świata wychodzą okna poszczególnych pomieszczeń, upewnijmy się, w jakich godzinach w domu jest całkowicie jasno, a w jakich wymagane będzie dodatkowe oświetlenie. Doskonale sprawdzą się lustra umieszczone naprzeciwko okien, warto też pamiętać, że błyszczące ozdoby i wykończenia również optycznie powiększają wnętrza.

Oświetlenie centralne czy boczne?

Oczywiście nie uciekniemy przed stosowaniem światła sztucznego. Ta ucieczka nie będzie zresztą potrzebna. Współczesne lampy pełnią bowiem nie tylko funkcje czysto użytkowe, ale są też niezwykle ozdobne i z powodzeniem odgrywają rolę dekoracyjną. Zacznijmy jednak od początku, a jedno z podstawowych pytań, jakie stawiamy sobie podczas remontu lub urządzania domu, dotyczy wyboru między oświetleniem sufitowym a bocznym. Przeciwnicy lamp wiszących zarzucają im to, że zajmują zbyt wiele przestrzeni, a ich forma daleka jest od nowoczesności. Czy to prawda? Absolutnie nie! Współczesne lampy sufitowe to doskonały przykład tego, jak misterna potrafi być sztuka użytkowa. Bez trudu znajdziemy modele przypominające dzieła artystów. Nie brak wśród nich produktów nawiązujących do tradycji i klasyki, jednak także miłośnicy nowoczesności znajdą propozycje dla siebie.

Propozycje skrojone na miarę

Jeżeli uznamy, że lampa wisząca nie jest dla nas, ponieważ, dysponujemy pomieszczeniem o niewielkim metrażu lub znikomej wysokości i boimy się, że takie rozwiązanie zabierze zbyt wiele miejsca, to możemy rozważyć jedną z licznych propozycji plafonów. Zdecydowanie oszczędniej obchodzą się one z przestrzenią, a z klasycznymi modelami lamp łączy jest ogromna uniwersalność i wszechstronność  – takie górne światło idealnie sprawdza się w roli oświetlenia głównego, którego celem jest zapewnienie odpowiedniego poziomu jasności niezależnie od warunków zewnętrznych.

Wybór konkretnego modelu lampy nie jest łatwy. Zadania nie ułatwia natłok ofert i różnorodność wykończeń. W każdym sklepie można znaleźć coś ciekawego, jednak bieganie od punktu do punktu może zgasić zapał nawet u największego zwolennika zakupów. Alternatywę stanowią zakupy internetowe. Polecamy tomix.pl – jeden adres, tysiące lamp, możliwość szybkiego porównania, selekcja według cen lub zastosowań – a to przecież tylko fragment możliwości. Warto przyjrzeć im się bliżej.

ZOBACZ TEŻ