poniedziałek, Październik 22, 2018

Apartamenty na doby – popularny sposób komfortowe na spędzenie wolnego czasu

0
Apartamenty na doby – popularny sposób komfortowe na spędzenie wolnego czasu

Współcześnie wiele osób podróżuje w celach delegacyjnych lub służbowych. Najczęściej tego typu wyjazdy trwają dwa lub trzy dni. Jeszcze kilka lat temu osoby wyjeżdżające do innych miast w celach służbowych korzystały przeważnie z oferty noclegowej proponowanej przez hotele. Jednak obecnie coraz więcej osób decyduje się na wynajęcie apartamentu na doby.

Apartamenty na doby są dużo bardziej komfortowym miejscem noclegowym. Nie mamy tutaj do czynienia ze ściśle określonymi regułami. Zazwyczaj apartamenty umieszczone są w centrum miast i pozwalają na dogodny dojazd w każde miejsce. Wyposażone są w strzeżone parkingi i posiadają nowoczesne windy oraz dostęp do sieci Wi-Fi. Osoby wynajmujące apartamenty nie muszą widzieć się z osobą wynajmującą, otrzymują informacje o kodzie do klatki oraz miejscu umieszczenia kluczy lub karty. Dzięki temu mogą zachować swoją anonimowość i poczuć się, jak w domu.

Apartamenty na doby Szczecin

Doskonałym przykładem dostępnych apartamentów są – apartamenty na doby Szczecin. Przede wszystkim mieszą się w Szczecinie, czyli mieście popularnym i położonym na szlaku handlowym. W Szczecinie bardzo często odbywają się liczne konferencje oraz szkolenia, na które wysyłani są pracownicy różnych branży.

Apartamenty na doby położone w Szczecinie to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu po odbytych spotkaniach służbowych. Największą zaletą apartamentów jest ich wysoki poziom oraz nowoczesny charakter. Apartamenty na doby Szczecin można znaleźć w wyszukiwarce pod nazwą lussoapartamenty. Na głównej stronie Lusso Apartamenty w szybki i łatwy sposób można dokonać rezerwacji wstępnej oraz poprosić o przygotowanie dodatkowych usług w zależności od potrzeb.

Każdy z klientów chcących wynająć apartament ma do wyboru, aż 8 różnych rodzajów apartamentów. Wszystkie z nich zlokalizowane są w nowo wybudowanych apartamentowcach mieszczących się w centrum miasta. Wokół nich znajdują się liczne restauracje, puby, tarasy widokowe oraz parki. Dodatkowo każdy z apartamentów mieści się w bliskiej odległości od lotniska Szczecin-Goleniów.

Cechy charakterystyczne apartamentów na doby Szczecin

Apartamenty na doby Szczecin mogą pochwalić się bogatym i nowoczesnym wyposażeniem. W każdym z nich znajdziemy stylową łazienkę, kuchnię oraz salon. Osoby wynajmujące mogą korzystać z Internetu bezprzewodowego, telewizora LED, ręczników, balkonów, żelazka, suszarki i wielu niezbędnych elementów wyposażenia.

Przykładowo Apartament Lusso Bianco dostępny w ofercie apartamentów na doby Szczecin ma do zaoferowania:

 •       54 m2 urządzone w nowoczesnym stylu
 •       dostęp do windy i parkingu
 •       balkon
 •       bliska lokalizacja przystanków komunikacji miejskiej, restauracji i sklepów
 •       kuchnię – lodówka, zamrażarka, płyta elektryczna, zmywarka, czajnik, przybory kuchenne
 •       salon i sypialnie – duże łóżko małżeńskie, zestaw wypoczynkowy, telewizor, Internet szerokopasmowy, suszarka na pranie i deska do prasowania
 •       łazienka – przestronna kabina prysznicowa, pralka, suszarka do włosów, ręczniki, mydło, żele i szampony

Cena za apartamenty na doby Szczecin wynosi około 160 złotych, w zależność od wybranego apartamentu oraz terminu. Dodatkowo cena może być negocjowana, zwłaszcza przy wynajmie apartamentów na więcej dni – 3 dni 5% rabatu. Wszelkie płatności można wykonywać za pomocą gotówki lub przelewów.

Osoby decydujące się na wybrany apartament muszą przestrzegać pewnych zasad:

 •       zameldowanie od 14 do 21 godziny
 •       wymeldowanie do godziny 11
 •       całkowity zakaz palenia
 •       brak możliwość serwowania posiłków
 •       możliwość przebywania z zwierzętami domowymi (dopłata 30 złotych za dobę).

Marzysz o eleganckim i nietypowym stole? Wybierz firmę, która wykona specjalnie dla Ciebie stół Twoich marzeń!

0
Marzysz o eleganckim i nietypowym stole? Wybierz firmę, która wykona specjalnie dla Ciebie stół Twoich marzeń!

Stół to podstawowe wyposażenie każdego domu, mieszkania i restauracji. To właśnie przy nim spotykamy się podczas codziennego spożywania posiłku i towarzyszy nam przy ważnych spotkaniach i okolicznościach. Stół to również główny element wyposażenia lokali gastronomicznych. Przy nim spożywane są posiłki, podawane drinki lub serwowane różne przekąski.

Ważną kwestią związaną z wyborem stołu jest jego odpowiedni wymiar oraz właściwie dopasowane do niego krzesła.  Stół wraz z krzesłami powinien tworzyć jedną całość, gwarantować użytkownikom dostateczną ilość miejsca, a także pozwolić na wystarczające nakrycie go naczyniami oraz dodatkami.

Obecnie na rynku można spotkać się z przeróżnymi rodzajami stołów. Wykonywane są z rozmaitych materiałów i w odmiennych stylach. Każda osoba poszukująca wyjątkowego stołu do swojego mieszkania lub lokalu może wybrać konkretny model albo zamówić stół wykonany na specjalne życzenie.

Mebella – blaty stołowe i podstawy wysokiej jakości

Renomowana firmą specjalizującą się w produkcji stołów jest Mebella. To działalność rodzinna, która zajmuje się tworzeniem stołów od ponad 15 lat. Oferuje możliwość wykonania stołu na zamówienie, dzięki temu każdy klient może dopasować sobie wymiar oraz wygląd stołu. Firma Mebella może pochwalić się licznymi samodzielnie wykonanymi stołami, które obecnie zdobią wnętrza domów, mieszkań, restauracji i kawiarni.

Fachowcy pracujący w firmie Mebella dokładnie dopasowują blaty stołowe i podstawy, w taki sposób, aby uzyskany mebel był funkcjonalny i estetyczny. Podstawy i blaty, z których można dowolnie skompletować stół oferowane przez firmę Mebella wykonane są w trwałych i solidnych materiałów. Doświadczona kadra pracowników oraz rozbudowany park maszynowy pozwala na szeroką dystrybucję podstaw i blatów Mebella do krajów takich jak – Czechy, USA i Singapur.

Wszystkie podstawy i blaty stołowe Mebella posiadają Certyfikat Zgodności z Polskimi Normami na stateczność stołów. Podstawy głównie tworzone są z wysokiej jakości żeliwa oraz stali. Najczęściej stosowanymi surowcami są stale nierdzewne, austenityczne, chromo – niklowe, które mogą być dopuszczone do kontaktu z żywnością.

Firma gwarantuje wysoki poziom i trwałość swoich wyborów dzięki wykorzystaniu technologii cięcia laserowego stosowanego do przygotowywania blach obciążeniowych i pokryw nierdzewnych.

Własna i przede wszystkim rodzinna produkcja pozwala na cierpliwe i wnikliwe wykonywanie produktów. Posiadanie własnych modeli odlewniczych dodatkowo podnosi jakość odlewanych baz, kolumn oraz innych dodatkowych elementów łączących.

Stoły Mebella są stabilne, dzięki doskonałym kolumnom mającym zabezpieczenia przeciwdziałające obracaniu blatów. Blaty są solidnie przymocowane do kolumn wykonywanych z profili o grubości ścianki 2mm.

Blaty stołowe wykonywane są najczęściej na indywidualne zamówienia. Każdy klient może zdecydować, jak ma wyglądać blat, z jakiego materiału ma być wyprodukowany, a także określić wymagane wymiary i wysokość. Własny park maszynowy pozwala pracownikom firmy Mabella wykonać wszelkie prace typu obróbki CNC, wykorzystanie prasy i wiele innych maszyn, aby powstał oczekiwany przez klienta blat stołowy. Ponad to klient może dopasować sobie konkretną płytę meblową oraz rodzaj laminatu.

Chciałbyś zamówić wymarzony blat, podstawę stołową lub otrzymać gotowy stół do swojej kawiarni, restauracji,  czy domu? Nie zastawiaj się dłużej tylko złóż swoje zamówienie na mebella.

Twój e-PIT, najważniejsze terminy

0
Twój e-PIT, najważniejsze terminy

Jednym z bardzo ważnych elementów rozliczeń podatkowych, są określone przepisami terminy. Ich przekroczenie może skutkować negatywnymi konsekwencjami prawnymi i podatkowymi. W sytuacjach skrajnych może nawet dojść do sytuacji, że organy uznają, iż podatnik nie złożył deklaracji podatkowej wcale. Możliwe, że nowa usługa zaproponowana przez Krajową Administrację Skarbową uchroni część podatników. Jak to będzie działać i na co zwrócić uwagę?

Nowa usługa – start już wkrótce

Pierwszym ważnym terminem dla podatników, jest rozpoczęcie działania usługi Twój e-PIT. Zgodnie z komunikatami ze strony Ministerstwa, ma ona zacząć obowiązywać od początku przyszłego (2019) roku i dotyczyć rozliczenia za rok poprzedni, czyli 2018. W praktyce jednak usługa ruszy nie od stycznia, ale od 15 lutego przyszłego roku. Wgląd do Twój e-Pit będzie możliwy dla podatników przez aplikację na Portalu Podatkowym, zaś jako autoryzację będzie można wykorzystać Profil zaufany, kwalifikowany podpis elektroniczny lub dane autoryzacyjne (są to dane, które identyfikują podatnika oraz jego kwota przychodów). Dostawcy rekomendowanych programów księgowo – podatkowych, w których do tej pory podatnicy rozliczali swoje deklaracje e-PIT już zapowiadają, że z momentem uruchomienia usługi przez Portal Podatkowy, również udostępnią tę możliwość swoim klientom. Twój e-PIT będzie więc dostępny na podobnych zasadach, jak wcześniej znana opcja Wstępnie Wypełnionego Zeznania Podatkowego (PFR).

Terminy końcowe

Z założenia od momentu uruchomienia usługi, podatnik może wybrać jedną z trzech opcji:

 1. Nie robię nic
 2. Uzupełniam Twój e-PIT
 3. Rezygnuję z Twój e-PIT.

W pierwszej opcji podatnik będzie mógł nie podjąć żadnych działań. Jeżeli jego PIT zostanie przygotowany w usłudze Twój e-PIT i będzie on spełniał wymagania ustawowe (początkowo tylko osoby podlegające pod PIT-37 i PIT-38), organy automatycznie rozliczą deklarację za niego 30 kwietnia roku następującego po okresie deklaracyjnym.

W drugiej opcji podatnik może uzupełnić lub wprowadzić zmiany, do przygotowanej deklaracji podatkowej w usłudze Twój e-PIT. Będzie to mógł zrobić zarówno w aplikacji na Portalu Podatkowym jak i w swoim programie do wypełniania e-PITy (jeżeli usługodawca zapewnia taką opcję). Jednak należy pamiętać, że możliwość zmian i uzupełnień została w znacznym stopniu ograniczona.

Podatnik może również zrezygnować z korzystania z usługi Twój e-PIT i złożyć deklarację w inny sposób.

Podsumowanie i rekomendacje

Krajowa Administracja Skarbowa stara się wprowadzać reformy, mające na celu ulepszenie pracy organów podatkowych oraz zmniejszenie obciążeń i obowiązków podatnika. Warto jednak pamiętać, że jednym z celów Państwa jest zapewnienie zmniejszania się luki podatkowej, między innymi poprzez zwiększanie ściągalności podatków. Organy nie działają więc wyłącznie w interesie podatników. Podatnik sam musi zadbać o swoje prawa. Może to zrobić między innymi poprzez weryfikację danych zapewnionych w Twój e-PIT. Ważnym elementem jest również samodzielne i odpowiedzialne wskazanie Organizacji Pożytku Publicznego, na którą podatnik chce przeznaczyć swój 1% podatku. Jest to element obywatelskiego podejścia do swojego kraju oraz wyrażania swojego zdania na temat jego ważnych organizacji oraz potrzeb.

Czy zielony przedpokój to dobry pomysł na przedpokój w mieszkaniu czy domu?

0
Czy zielony przedpokój to dobry pomysł na przedpokój w mieszkaniu czy domu?

Przedpokój to wbrew pozorom bardzo ważne pomieszczenie w domu czy mieszkaniu, ponieważ kiedy otwieramy drzwi do naszego domostwa pierwsze co widzimy my i nasi goście jest witający nas jakimś konkretnym kolorem czy wzorem tapety przedpokój. Przedpokój powinien być dość duży i przestronny, ponieważ kiedy przychodzi do nas więcej osób w przedpokoju nie będzie robić się tłoczno. Poza tym elementy, które posiada przedpokój również zajmują dużo miejsca, czy to jest szafka na buty czy wieszak na ubrani, albo szafa na odzież czy stojak na parasolki.

Czy zielony przedpokój jest dobrym wyborem?

W zielonym przedpokoju jeśli zdecydujemy się na taki kolor ścian, łatwo będzie dobrać poszczególne elementy do reszty wnętrza. Zielony przedpokój nie oznacza zawsze tego samego, możemy pomalować ściany lub nakleić tapetę. Poza tym barwa zielona może być nasycona, intensywna lub łagodna i subtelnie wykończona. Zielony przedpokój każdemu może kojarzyć się inaczej, ponieważ tak jak wyżej wspomnieliśy zielony przedpokój może być to kolor intensywny lub nie. Dlaczego nie można się oprzeć i czy wybór zielonego przedpokoju jest wyborem trafnym? To dobry pomysł, dlatego że zieleń to barwa neutralna, która nie jest agresywna tak jak na przykład czerwień, nie opatrzy nam się szybko i nie znudzi. Pięknie z zielenią komponuje się zarówno ciepłe złoto jak i chłodny odcień srebra, dlatego łatwo będzie nam zaaranżować resztę wnętrza na przykład ramkami ściennymi z fotografiami rodzinnymi czy z przyjaciółmi i znajomymi.

Czy zielony przedpokój uspokaja domowników?

Nasz dom ma być oazą spokoju, musimy lubić do niego wracać, ma nam się kojarzyć z azylem, z miejscem gdzie możemy odpocząć, gdzie lubimy po prostu być. Witający nas w domu zielony przedpokój może nas swoją delikatną barwą na ścianach przenieść w ogród marzeń, dać ukojenie i wyciszenie. Zieleń to odcień natury, a człowiek w środowisku naturalnym czuje się najlepiej. Zielony kolor zawsze będzie lepszym wyborem niżeli szpitalna i nijaka biel, która nas przytłacza pustką. Zieleń to kolor, który ociepla wnętrze i wprowadza nas w dobry nastrój. Bardzo dobrze barwa zielona komponuje się z różnorodna sztuką, dlatego zawsze możemy zawiesić jakiś obraz czy to olejny czy wykonany akwarelami by nadać lekkości naszemu wnętrzu domu. Jeśli chcemy aby nasz zielony przedpokój optycznie wyglądał na większy, powinniśmy wybierać mało intensywne odcienie zieleni im jaśniejszy kolor tym większe wrażenie, że przedpokój jest przestronny. Aby, wzmocnić ten efekt zawsze można dodatkowo zawiesić lustra, które bardzo powiększają wizualnie wnętrze naszego zielonego przedpokoju. Poza tym powinniśmy wybierać oświetlenie ciepłe w odcieniach żółtych aniżeli chłodnych niebieskich, lepiej takie światła komponują się z zielenią nadając bardzo przyjaznego i ciepłego wymiaru danemu pomieszczeniu.

Nowe inwestycje mieszkaniowe w Przemyślu

0
Nowe inwestycje mieszkaniowe w Przemyślu

Rynek deweloperski w Polsce ma się naprawdę dobrze. Od kilku lat ilość nowych mieszkań oddawanych do użytku systematycznie rośnie. Mowa tu o rekordowych wzrostach i wszystko wskazuje na to, że ten rok również taki będzie. Dobra passa widoczna jest w wielu miastach Polski. Przemyśl jest jednym z nich. Przeczytaj artykuł i dowiedz się jakie inwestycje mieszkaniowe są obecnie realizowane w mieście.

Spawarki – czym są, jakie są ich rodzaje

0
Spawarki – czym są, jakie są ich rodzaje

Czy możliwe jest funkcjonowanie bez spawania?

Trudno wyobrazić sobie jakikolwiek przedmiot czy produkt, który nie powstałby przy wykorzystaniu technologii polegającej na łączeniu stali. Łączenie, a ściślej spawanie części stalowych jest bez wątpienia nieodłącznym elementem znajdującym zastosowanie we wszystkich procesach technologicznych. Spawanie (istnieje kilka głównych metod i rodzajów spawarek) może mieć następującą rolę w procesie technologicznym:
stanowi jego bezpośrednią część poprzez łączenie wytwarzanych elementów
służy do wykonania np. narzędzi, maszyn, elementów architektonicznych, które są niezbędne do realizowania danego procesu lub bezpośredniej produkcji produktu

W związku z tak powszechnym zastosowaniem technologii spawania, podstawowa wiedza z zakresu metod spawania i rodzajów spawarek może stanowić przydatne narzędzie. Zależność tę odnieść należy zarówno do osób mających zawodową styczność ze spawaniem, jak i do tych prywatnych sporadycznie potrzebujących wykonania napraw lub drobnych prac budowlanych.

Podstawowe rodzaje spawarek i ich zastosowanie

Jedną z najdłużej stosowanych spawarek jest spawarka gazowa. Z uwagi na jej wielkość oraz konieczność podłączenia dwóch butli z gazem praktycznie nie znajduje zastosowania w prywatnym użytkowaniu. Taki rodzaj spawarki stosuje się głównie tam, gdzie wymagane jest dokładne i precyzyjne wykonanie spoiny. Przy tej metodzie łączyć można praktycznie każdy rodzaj metalu.

Mig / Mag – jest to spawarka elektryczna, która stosowana jest przy spawaniu metodą MIG MAG – spawanie odbywa się łukiem pulsującym (między elektrodą podawaną automatycznie a spawanym materiałem) pod osłoną gazową i niezbędne jest użycie butli gazowej. Butla z kolei wpływa na zwiększenie wagi osprzętu. Jest to jednak urządzenie o bardzo uniwersalnym zastosowaniu i w zależności od użytej elektrody pozwala na spawanie wielu różnych rodzajów materiałów.
Spawarki inwertorowe poza uniwersalnym zastosowanie doskonale spełniają się, gdy konieczne jest wykonanie spoin w pozycjach wymuszonych. Łączyć można niemal każdy materiał – np. stale stopowe i miedź. Dzięki elektronicznemu sterowaniu prądem możliwe jest stosowanie elektrod o najmniejszym przekroju. Ponadto przy połączeniu ze specjalnym osprzętem możliwe jest spawanie aluminium, które bywa niemożliwe przy innych rodzajach spawarek.

Rodzaj spawarki a technika spawania

W zależności od rodzaju spawarki inwertorowej możliwe jest spawanie różnymi metodami:
Spawanie odbywa się przy zastosowaniu nietopliwej elektrody wolframowej – metoda TIG.
W metodzie MAG elektroda ulega stopieniu, natomiast łuk jarzy się po kontakcie elektrody z materiałem spawanym. Jest to jedna z najstarszych metod spawania

Rodzaje spawarek i metod spawania są szerokim zagadnieniem i ich wybór jest mocno zależny od przeznaczenia i intensywności użytkowania. W każdym z przypadków istotne jest wykonanie analizy tego, jakie urządzenie jest potrzebne i która metoda spawania będzie stosowana.

Należy przede wszystkim pamiętać o tym, aby spawarka miała odpowiednią moc, która pozwoli na nieprzerwaną pracę. Bez względu na to jaki rodzaj spawarki zostanie wybrany, pamiętać należy o prawidłowym i bezpiecznym użytkowaniu przy zachowaniu zasad BHP.

Wykorzystanie naklejek dekoracyjnych na ścianę w domach

0
Wykorzystanie naklejek dekoracyjnych na ścianę w domach

Ludzie myślą często o tym, aby w jakiś sposób udekorować ściany w swoich domach. Oczywiście można to uczynić, jednak trzeba wybrać odpowiednie elementy, dzięki którym ściana nabierze nowego wymiaru. Dobrą opcją będą naklejki dekoracyjne na ścianę. Panuje obecnie błędne przekonanie, że takie naklejki nadają się jedynie na ściany znajdujące się w pokojach dziecięcych. Jest to bardzo mylne rozumowanie, ponieważ nakleić można je także w salonach, czy też nawet sypialniach. Wiele zależy od tego, co one konkretnie przedstawiają. Na rynku dostępne są naklejki zarówno dla osób dorosłych, ale też typowo dziecięce, więc każdy będzie wiedział, w które ma konkretnie zainwestować swoje pieniądze. Naklejki można zamawiać w hurtowych ilościach przy pomocy sklepów internetowych, tak aby móc ponaklejać je praktycznie na wszystkie ściany znajdujące się w domach.

Różnorodne rozmiary i grafiki

Naklejki dekoracyjne na ścianę (https://wally.com.pl/k821,naklejki-dekoracyjne.html) posiadają różnorodne rozmiary, ale też grafiki. Mogą przedstawiać one jakieś romantyczne sytuacje, śmieszne napisy, czy też wzniosłe hasła. Oczywiście od właściciela domu zależy to, jakie rozmiary będą miały naklejki. Można zakupić kilka większych, tak aby na ścianie nie znajdowało się kilkanaście naklejek, bo nie zawsze będzie to estetycznie wyglądało. Najlepiej zaczerpnąć gotowe inspiracje z Internetu, tak aby mieć podgląd na to, jak będzie to wyglądało w praktycznym zastosowaniu. Istnieją też firmy, które tworzą naklejki dekoracyjne na ścianę na specjalne zamówienie klientów. Wtedy też wybiera się wzory, które mają się znaleźć na takich naklejkach, tak aby mieć pewność, że dobrze przyjmą się one w danym domu. Jak widać ostateczna decyzja będzie należeć jedynie do zainteresowanych nabyciem takich materiałów dekoracyjnych osób. Na pewno dzieci posiadające je na ścianach w swoich pokojach będą z tego powodu zadowolone.

Ożywienie wielu pomieszczeń

Naklejki dekoracyjne na ścianę są w stanie ożywić wiele różnorodnych pomieszczeń, z powodzeniem umieszczać można je także w kuchniach oraz łazienkach, chociaż nie powinno się z tym przesadzać. Pasują one przede wszystkim do bardziej nowoczesnych wnętrz, chociaż coraz częściej pojawiają się też w tych tradycyjnych. Domownik sam jednak musi zdecydować, co konkretnie chce mieć na ścianie. Jedni decydują się na fototapetę, inni na naklejki, a jeszcze inni na obrazy. Swoboda wyboru jest w tym wszystkim najlepsza, ponieważ ludzie nie są do niczego przymuszani, a kierują się tylko swoimi preferencjami, w porozumieniu z innymi członkami rodziny.

Profesjonalna przecinarka do glazury spełni oczekiwania fachowca

0
Profesjonalna przecinarka do glazury spełni oczekiwania fachowca

Profesjonalny sprzęt umożliwia szybką i precyzyjną pracę na różnych płaszczyznach. Także w glazurnictwie cięcie płytek wymaga odpowiedniego sprzętu. Co najlepiej sprawdzi się w ręku glazurnika?

Przecinarka ma wiele oblicz

Kładzenie płytek wymaga od człowieka dokładności. Klej musi być nałożony odpowiednio grubo, płytki zaś muszą być równo zarówno w poziomie, jak i pionie. Nie obędzie się więc bez odpowiednich narzędzi. Najbardziej istotną rolę pełnią przecinarki do glazury. To one pozwalają na szybkie docięcie płytki wzdłuż wcześniej narysowanej linii. Maszynka posiada koło tnące, które wykonuje proste nacięcia umożliwiające łatwe przełamanie płytki. Narzędzie to zdecydowanie ułatwia i przyspiesza pracę. Niesie także ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim, urządzenie jest lekkie i łatwo je przenieść z miejsca na miejsce. Po drugie, podczas cięcia maszynka nie pyli, co pozwala utrzymać w czystości miejsce pracy.

Gilotyna profesjonalna dla glazurnika

Kupując ręczną gilotynę zwróćmy uwagę, czy łożyskowane jest suwak. Tego typu rozwiązanie jest bowiem trwalsze i umożliwia długą, bezawaryjną pracę. Profesjonalna przecinarka powinna także posiadać amortyzowane boki, które ułatwią kontrolę nad płytką. Redukujemy wówczas do minimum ryzyko uszkodzenia materiału. Kupując gilotynę spójrzmy także na parametry techniczne. Bardzo ważna jest maksymalna długość cięcia. Im wartość ta jest wyższa, tym dłuższe płytki jesteśmy w stanie przecinać danym modelem. Standardowo wynosi ona od 40 do 60cm, co powinno spokojnie wystarczyć na typową glazurę. Jednak dla specjalisty może to okazać się za mało. Dlatego producenci oferują maszynki profesjonalne, które cechuje wyższa wytrzymałość i większa praktyczność. Taka gilotyna dostępna jest na tej stronie. Pomimo zdecydowanie mniejszej długości cięcia, wynoszącej 37 cm, jest ona przygotowana z myślą o osobach zawodowo zajmujących się glazurnictwem. Świadczy o tym wiele czynników wyróżniających tę przecinarkę. Kompaktowa konstrukcja ułatwia przenoszenie sprzętu, a obrotowe ramię pomiaru pozwala uzyskać kąt cięcia 45 stopni.

Przecinarka do glazury elektryczna – czy to dobry wybór?

Do większych i twardszych płytek przyda się inne rozwiązanie. Maszynka elektryczna stołowa poradzi sobie z płytkami każdej wielkości i twardości. Zapewni to silnik o mocy przekraczającej 1400W oraz diamentowa tarcza tnąca, która jest bardzo wytrzymała i sprawna. Skutkiem ubocznym użytkowania takiej maszyny jest bardzo duże pylenie. Na szczęście można je zredukować dzięki systemowi chłodzenia na wodę. Pojemnik z wodą jest umieszczony pod tarczą, dzięki czemu pył ląduje w tym zbiorniku. Kolejnym ograniczeniem jest fakt, że tego typu maszynka potrzebuje dostępu do prądu. Dlatego producenci pomyśleli także i o tym aspekcie. Przygotowali specjalną wersję przycinarek ręcznych, których maksymalna długość cięcia jest większa od standardowych produktów. Taki sprzęt oferuje włoski producent Sigma. Przecinarka do glazury wykona cięcie o długości nawet 92 cm. Poradzi sobie z każdą grubością płytek, co sprawia, że jest ona niemal tak samo praktyczna co jej elektryczny odpowiednik.

Nowoczesne rozwiązania w energetyce

0
Nowoczesne rozwiązania w energetyce

Żyjemy w czasach dość dynamicznie zmieniającego się otoczenia. Gdy na początku przemian gospodarczych Polacy uczestniczący w rozpędzającym się ruchu turystycznym lub biznesowym przekraczali granicę naszego kraju, napotykali na terenie dawnego NRD, dynamicznie prowadzone, na ogromną skalę, budowy dróg, mostów, budynków miejskich czy też innych konstrukcji, których realizacja warunkowała szybkie nadrobienie zaległości gospodarczych. Skala inwestycji była imponująca i przyprawiała o zawrót głowy. Któż mógł przypuszczać, że Polska tak szybko stanie się miejscem inwestycji prowadzonych z takim samym lub większym rozmachem! Na naszych oczach zmieniło się nasze najbliższe i dalsze otoczenie, w wielu miejscach tak bardzo, że w niczym nie przypomina swojego wcześniejszego wyglądu.

Inwestycje w drogi, budowa nowej struktury komunikacyjnej, drogowej, kolejowej szlaków rowerowych wymusiła także inwestycje, które nie są tak łatwo dostrzegalne, lecz ich znaczenie jest zasadnicze. Przebudowa systemów energetycznych stanowiła i stanowi wciąż ogromne wyzwanie zarówno dla całej gospodarki, jak i dla pojedynczych inwestorów. I w jednym i w drugim przypadku liczba możliwych do wyboru rozwiązań imponuje. Wystarczy spojrzeć na nagłówki gazet informujących o zastosowanych w rozwiązaniach gospodarczych najnowszych wynalazkach lub na półki supermarketów albo też wyspecjalizowanych sklepów oferujących całą gamę nowoczesnych produktów, lub półproduktów do budowy, lub przebudowy systemów energetycznych.

Począwszy od izolacji kabli, przez urządzenia w postaci transformatorów, prostowników, generatorów prądu, czy bezpieczników umożliwiających bezproblemowe i niezakłócane awariami korzystanie z energii elektrycznej, na różnego rodzaju przyłączach, kontaktach i przełącznikach, łączących w sobie estetykę wykonania i bezawaryjne działanie, kończąc. Trudno w takich warunkach dokonać samodzielnie trafnego wyboru. Dlatego lepiej ostateczne decyzje o zakupie konkretnych rozwiązań pozostawić specjaliście, który z pewnością lepiej niż my dostrzeże wady i zalety poszczególnych produktów.

Więcej nowoczesnych rozwiązań w energetyce szukaj na stronie https://www.elektrospark.pl/oferta/uslugi-elektryczne/przebudowa-systemow-energetycznych

Plafony – idealny wybór do oświetlenia jadalni

0
Plafony – idealny wybór do oświetlenia jadalni

Te wynalezione kilkadziesiąt lat temu, nienachalne i proste elementy oświetlenia przeżywają obecnie długą młodość. Nasze mamy i babcie doceniały je za funkcjonalność, prostotę i szybkość wyczyszczenia oraz za łatwą, jak na ówczesne czasy dostępność. Współczesne plafony wciąż wzbudzają zachwyt użytecznością, ale także niebanalną i nowoczesną stylistką, zupełnie nieprzypominającą minionego ustroju. Okazuje się, że plafony idealnie sprawdzają się w jadalni. Bryzgająca zupa lub strzelający szampan szybko pobrudziłyby dekoracyjną lampę lub kryształowy żyrandol, a czyszczenie niewielkich elementów nie byłoby szybkie ani przyjemne. Odwrotnie jest w przypadku plafonu, który jest bryłą pozbawioną zdobień i detali, a co za tym idzie możliwą do umycia w czasie przysłowiowej minuty.

Plafon to sposób na ciasne pomieszczenie

Jadalnie w mieszkaniach w blokach są najczęściej małymi pomieszczeniami lub wydzielonymi fragmentami kuchni. Ich niewielka powierzchnia uniemożliwia zamocowanie dużych lamp lub okazałych żyrandoli. Nie tylko zmniejszają one optycznie i tak niewielkie wnętrze, ale często przeszkadzają przy poruszaniu się i utrzymaniu ładu. Te argumenty są kolejnymi, przemawiającymi za wybraniem plafonów do oświetlenia jadalni. W tym miejscu należy także podkreślić, że plafony są dodatkami o niewielkiej wysokości, mocowanymi do sufitu, dlatego nie zabiorą optycznie przestrzeni nawet w najniższej jadalni. Klasyczne plafony posiadają klosze z mlecznego szkła, przez które emitowane jest przyjemne i miękkie światło, idealne na czas rodzinnych obiadów.

Jak zamocować plafon i wyjąć z niego żarówkę?

Montaż plafonu polega na przykręceniu go do ściany lub sufitu za pomocą wkrętów, które znajdują się w zestawie. Każdy, nawet początkujący majsterkowicz poradzi sobie z instalacją korzystając z dołączonej instrukcji. Ważne jest zachowane standardów BHP i ostrożne obchodzenie się podłączonym do prądu urządzeniem. Wymiana żarówki z plafonu nie jest tak łatwa, jak w przypadku np. klasycznej lampy stojącej. Przed wykręceniem żarówki należy pozbyć się klosza, który mocowany jest do plafonu za pomocą śrubek lub wkręcany na gwint. Nie jest to zadanie ani trudne, ani długotrwałe – wystarczy pamiętać, aby przytrzymywać drugą ręką klosz i nie dopuścić do jego wypadnięcia i potłuczenia.

Bez względu na to, jaki model plafonu wybierzemy do jadalni, z pewnością spełni on nasze oczekiwania i potrzeby. Ten nieduży, funkcjonalny i łatwy w utrzymaniu czystości dodatek to, czego każdy potrzebuje w swoim mieszkaniu.