sobota, Grudzień 15, 2018

Szafki pod telewizor – nowoczesne rozwiązania

0
Szafki pod telewizor – nowoczesne rozwiązania

W dzisiejszym artykule podejmiemy temat wystroju salonu, aczkolwiek nie będą to ozdoby ścienne i obrazy, które raczej mają stanowić tylko i wyłącznie o estetyce tego pomieszczenia, ale użyteczne meble oraz inne elementy, z których korzystamy każdego dnia. Szafki pod telewizor, nowoczesne stoliki i wygodne kanapy. To najpopularniejsze meble salonowe. Taki zestaw znajdziemy w większości polskich domów.

Jak dobrze skompletować meble do salonu?

Producenci dają nam duże pole do popisu, jeśli chodzi np. o wybieranie szafki pod telewizor. Nowoczesne meble, jak również te tradycyjne wersje to obecnie bardzo użyteczne elementy, które z pewnością posłużą odpowiednio przez długie lata użytkowania. To, jakie meble wybierzemy, powinno być uzależnione w głównej mierze od warunków, które stwarza nam pomieszczenie oraz od budżetu, którym dysponujemy. Szafki pod telewizor, nowoczesne komody oraz inne meble, stanowiące o wystroju salonu powinny być również połączone, jeśli chodzi o styl. Salon to centralne miejsce w domu, dlatego dobrze by było, aby wystrój był jak najbardziej spójny. Obecnie w sklepach meblarskich dostępne są specjalne komplety meblowe, które będą najlepszym wyborem w tym przypadku. Jednak, jeżeli ktoś postanowił wymienić swoją starą szafkę pod telewizor i szuka tylko i wyłącznie tego elementu, oczywiście istnieje taka możliwość.

Zamów przez Internet!

Szafki pod telewizor, nowoczesne kanapy, czy stoliki dostępne są w ofercie każdego sklepu meblowego. Wystarczy wybrać odpowiedni i udać się na zakupy. Produkty można również zamówić z Internetu, co w ostatnim czasie jest bardzo popularną praktyką. Daje to możliwość dostępu do szerszej oferty, jak również zakupienia mebli bez wychodzenia z domu. Niezależnie od tego, czy będzie to szafka pod telewizor, nowoczesna kanapa, czy każdy inny mebel, można ją zamówić z dostawą do domu. To dobry pomysł szczególnie jeżeli nie mamy odpowiedniego pojazdu, który byłby w stanie przewieźć tak wielkogabarytowy towar.

Najważniejszy jest spójny wystrój!

Podczas zakupów należy się kierować jedna podstawową zasadą. Aranżacji salonu, czy każdego innego pomieszczenia w naszym domu musi towarzyszyć pewna myśl przewodnia. Meble oraz inne elementy nie mogą być kupowane bezmyślnie, gdyż wtedy zrobi nam się wnętrzarski chaos, który tylko w określonych przypadkach jest dobry. W większości sytuacji stworzy jednak kiczowate wnętrze, które nie spodoba się żadnemu z gości, a po pewnym czasie stanie się uciążliwe nawet dla lokatorów.

Podłoga jak z bajki!

0
Podłoga jak z bajki!

Podłoga dużo mówi o charakterze mieszkańców danego domu oraz ich guście. Jeśli jest nadmiernie zaniedbana – nie wróży to dobrze sytuacji, gdy ktoś w domu pojawia się po raz pierwszy. Jak zaprojektować idealną podłogę nie tylko pod kątem funkcjonalności, ale także pod kątem kosztów? Wspaniale nadaje się do tego program KD Max – niezwykle wszechstronny i prosty w obsłudze. Renderuje projekty w sposób niebywale realistyczny, dzięki czemu w ostatecznej fazie mamy wrażenie, że przyglądamy się realnej fotografii, a nie wizualizacji stworzonej w programie komputerowym. Na szczególną uwagę zasługuje w tym momencie dołączona do programu biblioteka płytek renomowanej firmy Cersanit. Dzięki niej możemy nie tylko od ręki przygotować projekt podłogi, ale też obliczyć ilość płytek, jaka nam będzie potrzebna do realizacji całościowej, a także określić ostateczną cenę inwestycji remontowej.

Szybkie ściąganie i przetwarzanie wymiarów

Jest jak najbardziej możliwe w programie KD Max, a to wszystko dzięki funkcjonującej technologii iScan. Za pomocą dalmierza do systemu przekazuje się wszystkie dane liczbowe w postaci wymiarów. Tworzenie projektu pod kątem czasowym znowu zostaje ograniczone do minimum. Jeśli zależy nam na tym, aby w celach projektowych nie odrysowywać po raz kolejny tego samego modułu, można go sklonować, dzięki czemu oszczędzamy czas na wszystkich etapach pracy. Program KD Max współpracuje z systemem prezentacji wszystkich obiektów. Z jego pomocą można stworzyć nie tylko wizualizację wnętrz, ale nawet krótkie filmy! Wystarczy zapoznać się ze szczegółami na stronach: https://www.kdmax.pl/iscan/ i https://www.kdmax.pl/imeasure/. Praca z programem KD Max pozwala na ciągły i nieprzerwany, projektowy rozwój.

Czym się kierować wybierając płytki ścienne do kuchni?

0
Czym się kierować wybierając płytki ścienne do kuchni?

Kuchnia to miejsce, które prócz walorów estetycznych, powinno również posiadać atrybuty czysto funkcjonalne. Z tego też powodu płytki ścienne są jednym z najczęściej wybieranych elementów podczas aranżacji tego pomieszczenia — łączą atrakcyjny wygląd z praktycznością.

Kamień dekoracyjny do zastosowań w pomieszczeniach

0
Kamień dekoracyjny do zastosowań w pomieszczeniach

Kamień ozdobny szturmem zdobył serca klientów. Od kilku lat widać zauważalny wzrost zainteresowania tym produktem. Wygląd inspirowany naturalnymi materiałami lub cegłą to trend, który w najbliższych latach powinien utrzymać się na liście najbardziej pożądanych stylów urządzania wnętrz.

Wystrój w restauracji – równie ważny, co jedzenie?

0
Wystrój w restauracji – równie ważny, co jedzenie?

Restauracja to miejsce, w którym wiodącą rolę odgrywa jedzenie. Nie można jednak zapominać, że to, w jakiej scenerii spożywamy posiłek ma również niebagatelne znacznie. To właśnie dlatego restauratorzy szczególną uwagę przywiązują do wystroju wnętrza, który będzie panował w ich lokalu. Jedni wybierają tematykę związaną z krajem, z którego pochodzi kuchnia, inni stawiają na oryginalne i niepowtarzalne ozdoby, które pozwolą stworzyć unikalne wnętrza, a te mają zachwycić klientów swoją oryginalnością.

Wyczucie i spójność

Niezależnie od tego, na który z wariantów padnie wybór dobrze jest skupić się na ozdobach, które nie będą rozpraszały, ale nie okażą się także tendencyjne. Przykładowo w restauracji z kuchnią staropolską bardzo często stosuje się różnego rodzaju urządzenia i akcesoria, zawiązane z domostwem z przed kilkudziesięciu lat. To bardzo ciekawy pomysł, ponieważ oprócz klimatu stworzonego przez scenerię, w jakiej znajdą się goście, będą oni mieli okazję poznać również staropolską kulturę. Przechodząc na drugi koniec kontinuum, czyli do nowoczesnych aranżacji, w tym przypadku bardzo często stosuje się ozdoby artystyczne, grę świateł lub wręcz awangardowe elementy. W tym przypadku wiele zależy od gustu właściciela lub pomysłowości projektanta, który zajmował się organizowaniem wystroju wnętrza.

Zadbaj o elementy na pozór zwykłe!

Oprócz wystroju nazwijmy to stałego, w restauracji również liczą się różnego rodzaju ozdoby, które np. znajdują się na stołach. Obrusy, serwetki, kieszonki na sztućce, talerze, szklanki, zastawy przypraw, to wszystkie te elementy, które mają spełniać funkcję użyteczną, jednak nie można zapominać, że również będą miały znacznie, jeśli chodzi o estetykę. To właśnie dlatego wszystkie te elementy powinny po pierwsze być czyste, ładne i oryginalne, a po drugie współgrać z pozostałą częścią wystroju. Wracając do przykładu kuchni staropolskiej, dobrze jest zastosować zastawę drewnianą. Jeśli chodzi o serwetki, to obecnie na rynku znajdziemy bardzo wiele różnego rodzaju wariantów. Mogą być to zarówno wersje papierowe, jak i flizelinowe. Bogaty wybór serwetek oraz innych dekoracji dostępny jest np. w sklepie https://alleglass.pl.

Niezależnie od tego, na który z wariantów się zdecydujemy należy pamiętać, że najważniejsza jest spójność i wyczucie. Z pewnością przesada nigdy nie jest dobrym pomysłem. Ani w stronę zbytniego minimalizmu, ani przesyconego wystroju. W przypadku restauracji dobrze jest zastosować różnego rodzaju motywy związane z jedzeniem, jednak tutaj również warto zadbać o to, aby kojarzyły się one z konkretną kuchnia i to taką, którą znajdziemy w karcie dań.

Dodać stylu na okna

0
Dodać stylu na okna

By polepszyć wygląd przestrzeni w domu nie trzeba koniecznie dokonywać gruntownego remontu. Zainwestowanie w drobne elementy często potrafi tchnąć nowe życie w pokój nie powodując szybkiego odpływu środków z portfela. Na okna rzadko zwraca się uwagę planując aranżacyjne modyfikacje. Jest to duży błąd, ponieważ to co znajduje się zarówno na oknie, jak i wokół niego mocno oddziałuje na całą przestrzeń pomieszczenia.

Odejście od żaluzji

Dawniej inwestowało się w proste oraz szybkie rozwiązania, które miały odgrodzić mieszkanie od złej aury panującej na zewnątrz. Głównym dodatkiem, jakie znajdowały się na domowych oknach były różnego rodzaju żaluzje oraz rolety. Zasłony i firanki były spychane na margines. Dziś jest inaczej. Firanki z zasłonami wracają do zauważalnych łask, stając się podstawowym elementem wielu styli wykończeniowych. Firanki oraz zasłony większość z nas pamięta z czasów dziecięcych, kiedy to będąc np. u babci widziało się nad oknem masywny karnisz i stalowe żabki. Dziś nie ma potrzeby podwieszać dużych gabarytowo karniszy by cieszyć się pięknym efektem wykończeniowym. Rozwiązaniem są szyny sufitowe – są to proste w montażu elementy z żabkami, które dają więcej aranżacyjnej swobody. Szyny sufitowe w giętkich wariantach pozwalają na urozmaicenie przestrzeni okna oraz pokoju. Nie trzeba wszystkiego wieszać w „linii”. Giętkie tworzywo pozwala stworzyć stylowe łuki i nadać pomieszczeniu zupełnie innego estetycznego wymiaru.

Wyrazić więcej przez mniej

Korzystne zmiany w przestrzeni pokoju nie muszą wiązać się z „przebudową” całości, rozpoczynaniem długotrwałych (oraz kosztownych) prac remontowych lub kupowaniem na siłę nowych sprzętów. Okna są przestrzenią, której odświeżenie zwraca uwagę, a pozytywny efekt przenosi się na resztę pomieszczenia. Okno to główne źródło światła w domu. Gdy słońce mocno świeci wygodniejszym (i bardziej klimatycznym) jest zaciągnięcie zasłon zamiast zasunięcia żaluzji i odcięcia się całkowicie od świata. Tak samo w trakcie złej pogody – w okresie jesiennym zsunięcie zasłon nie powoduje takiego mroku w pomieszczeniu, zostawiając dostęp do naturalnego światła. Szyny sufitowe są dodatkiem, który może szybko pomóc w wprowadzeniu pozytywnej różnicy w swoim codziennym życiu. Nie warto skreślać efektu, jaki firanki oraz zasłony mogą wnieść do domowej przestrzeni. Same szyny sufitowe będą niewielkim wydatkiem, a inwestycja ta z pewnością dla wielu okaże się punktem zwrotnym w realizowaniu zakładanych wizji wykończeniowych.

Szyny sufitowe możesz znaleźć tutaj: http://www.forestpolska.com/szyny-sufitowe.html.

Gdzie kupić rolety zewnętrzne?

0
Gdzie kupić rolety zewnętrzne?

Macie w planach kupno rolet zewnętrznych? Obecnie dużo osób decyduje się na takie rozwiązanie. Nie jest to przypadkowe. W końcu rolety zewnętrzne chronią przed nadmierną ilością promieni słonecznych, zapobiegają szybkiemu nagrzewaniu się pomieszczeń, dbają o stolarkę okienną itp. Poza tym mają dobre właściwości akustyczne i cechują się sporą odpornością na uderzenia. Stanowią zatem ochronę przed aktami wandalizmu, które niestety zdarzają się coraz częściej… Gdzie kupić elementy tego typu? Jak aspekty należy wziąć pod uwagę, aby wydać pieniądze w odpowiedni sposób?

Tylko sprawdzone marki

Przede wszystkim trzeba decydować się na sprawdzonego producenta. Na szczęście takich na rynku nie brakuje. Pamiętajcie, że to gwarancja jakości. Fachowcy mają wiedzę i bogate doświadczenie. To jednak nie wszystko. Specjaliści korzystają też z nowoczesnego materiału oraz odpowiednich technologii. Dzięki temu inwestycja jest jak najbardziej udana, a rolety zewnętrzne dobrze wywiązują się ze swojego zadania i gwarantują wyżej wymienione zalety. Nie wiecie jaki producent będzie najlepszy? W takim razie dobrze jest na początek zdobyć takie wiadomości. Pomocne są różne portale internetowe. Możecie również skonsultować się ze znajomymi, którzy już kupili rolety zewnętrzne. Jeśli są bowiem zadowoleni, to znaczy, że naprawdę warto skorzystać z tego producenta.

Jak wybrać dobry sklep?

Ważnym aspektem jest również wybór sklepu. Zwłaszcza, jeśli nie kupujecie rolet zewnętrznych bezpośrednio od producenta. Co wziąć pod uwagę wybierając instytucje z tej kategorii? Ważne jest między innymi doświadczenie na rynku. Im więcej lat w branży, tym generalnie lepiej. Poza tym trzeba zweryfikować opinie na temat konkretnego sklepu. Można to zrobić przy pomocy komputera przenośnego, stacjonarnego, tabletu, telefonu itp. Możliwości jest naprawdę bardzo dużo. Na internecie nie brakuje bowiem serwisów, gdzie takie wiadomości są łatwo dostępne dla każdego.

Obecnie konkurencja jest spora

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby porównać również warunki finansowe. Konkurencja jest naprawdę duża. Dzięki temu można liczyć naprawdę na spore oszczędności. Wcale dobrej jakości rolety zewnętrzne nie muszą zatem kosztować tak drogo, jak może wydawać Wam się na samym początku. Pamiętajcie jednak, aby przede wszystkim stawiać na jakość. Na początek starannie wyselekcjonujcie producenta oraz sklep, który z nimi współpracuje. Potem można porównywać warunki i zdecydować się na takie, które są najbardziej atrakcyjne.

Artykuł został opracowany przy współpracy z firmą SURMA Systemy osłon.

Jakie śruby ze stali nierdzewnych są często używane?

0
Jakie śruby ze stali nierdzewnych są często używane?

Bez wątpienia śruby ze stali nierdzewnej są często wykorzystywane między innymi ze względu na dużą odporność na korozję, żarowytrzymałość, łatwą obróbkę czy elegancki wygląd… Takie elementy cechują się również korzystnym stosunkiem wytrzymałości do wagi, możliwością recyklingu itp. W dzisiejszym wpisie dowiecie się, gdzie najczęściej wykorzystywane są śruby drobnozwojne sześciokątne z niepełnym oraz pełnym gwintem. Zapraszamy do lektury.

Śruby drobnozwojne sześciokątne z niepełnym gwintem

Warto wiedzieć, że śruby drobnozwojne sześciokątne z niepełnym gwintem posiadają drobnozwojny rodzaj gwintu. Mają normy DIN 960 i ISO 8765. Co jeszcze warto wiedzieć o elementach z tej kategorii? Zostały one wykonane ze stali biorąc pod uwagę klasę wytrzymałości 8.8 czy 10.9. Wysoka odporność na korozję to nie tylko puste słowa czy utarte slogany. Producenci bardzo postarali się, aby taka cecha rzeczywiście miała miejsce i pomagała w wielu sytuacjach. Na uwagę zasługuje powłoka. Może być surowa albo pod postacią ocynku galwanicznego, ocynku płatkowego czy wykonana poprzez utworzenie na niej warstwy czarnych tlenków (jest to tak zwane oksydowanie). Gdzie śruby drobnozwojne sześciokątne z niepełnym gwintem mają zastosowane? Jest to między innymi motoryzacja. Poza tym elementy z tej kategorii przydają się również w trakcie budowy maszyn rolniczych, które potem działają niezawodnie i zgodnie z najwyższymi standardami.

Śruby drobnozwojne sześciokątne z pełnym gwintem

Nierzadko stosowane są również śruby drobnozwojne sześciokątne z pełnym gwintem. Jaka jest ich charakterystyka? Elementy tego typu mają oznaczenia DIN 961/ISO 8676, które przydają się na przykład w trakcie robienia zakupów itp. Pamiętajcie, że wystarczy znać tylko jedno oznaczenie, aby skorzystać ze specjalnej tabeli konwersji. Dzięki temu szybko dowiecie się, jakie są oznaczenia biorąc pod uwagę inne normy. Śruby drobnozwojne sześciokątne z pełnym gwintem posiadają kasę własności 8.8 i 10.9. Zostały starannie wykonane z dobrej jakości stali. Powłoka może być surowa, ale nie tylko. Do ochrony przed korozją stosuje się również ocynk galwaniczny, ocynk płatkowy czy proces oksydowania – dzięki temu powierzchnia jest odpowiednio zabezpieczona, a także ma elegancki wygląd. Śruby drobnozwojne sześciokątne z pełnym gwintem są stosowane przy budowie maszyn oraz w mechanice samochodowej. Duża żarowytrzymałość sprawia, że mogą być stosowane także biorąc pod uwagę naprawdę wysokie temperatury.

Najlepsze oprogramowanie do zarządzania małą i średnią firmą

0
Najlepsze oprogramowanie do zarządzania małą i średnią firmą

Szukasz innowacji i lepszych rozwiązań dla swojego przedsiębiorstwa? Poznaj najlepsze oprogramowanie do zarządzania firmą! Zapraszamy do lektury!

Czym wykończyć łazienkę?

0
Czym wykończyć łazienkę?

Łazienka jest miejscem relaksu dla domowników. Dlatego coraz częściej osoby urządzające swoje mieszkania przykładają dużą wagę do tego z czego zostanie wykonana ich łazienka. Szczególnie dlatego, że coraz częściej ludzie podążają za nowoczesnymi trendami, dzięki którym mogą się poczuć we własnej łazience jak w ekskluzywnej łazience prosto z magazynów.

Modne dekoracje ścian w łazience

Łazienki już dawno przestały być klasyczne. Z mody wyszły już klasyczne płytki, którymi wykańczało się podłogi, ściany jak i nawet sufit łazienki. Teraz do najnowszych trendów należą: beton, stal, trawertyn a także drewno. To właśnie z tych surowców tworzone są najmodniejsze łazienki. Poznaj najnowsze trendy dekoracyjne na stronie http://dekoracje-scian.com.pl/

Beton dekoracyjny do łazienki – prawdziwy czy imitacja?

Coraz częściej osoby wykańczające swoje łazienki decydują się na beton. Obecnie na rynku można kupić prawdziwy beton architektoniczny lub imitację betonu. Dlaczego powstała imitacja betonu? Dlatego, że nie do każdego mieszkania prawdziwy beton się nadaje. Przyjrzyjmy się czym różnią się z pozoru identyczne betony, które wcale identyczne nie są.

Powierzchnie betonowe charakteryzują się chłodnym i surowym wystrojem. Jest to cecha charakterystyczna dla poindustrialnych przestrzeni, które dziś coraz częściej spotykamy we wnętrzach nowoczesnych mieszkań.

Najlepsze wrażenia wizualne daje oczywiście prawdziwy beton architektoniczny. Jest on trudniejszy w montażu, jednak profesjonaliści nie będą mieli z nim najmniejszego problemu. Dodatkowo jest on bardziej wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne a także ze względu na swoją wytrzymałość (m.in. dzięki impregnacji) świetnie sprawdza się w pomieszczeniach gdzie jest wilgoć, czyli łazienkach. Jednak nie sprawdzi się on w pomieszczeniach wykonanych z płyt gipsowo-kartonowych, ponieważ dla takich ścian będzie on zbyt ciężki. I w tym celu powstała imitacja betonu, która jest nie tylko prostsza w montażu ale także i dużo lżejsza. Jednak posiada ona swoje minusy. Na rynku nie ma tak dużego wyboru wzorów imitacji betonu. Wybór jest mniejszy nie tylko w kolorach ale także i w chropowatości powierzchni.

łazienka

Nadal nie jesteś przekonany? Koniecznie przczytaj artykuł na stronie http://beton-magnat.pl/beton-na-sciane-do-lazienki-zamiast-plytek/

Tynk mineralny imitujący trawertyn w łazience – To jest modne!

Na rynku można znaleźć jeszcze jeden bardzo trwały materiał wykończeniowy, który świetnie sprawdza się w łazienkach. Używany był już w starożytnej Grecji do produkcji waz i pomników. Jest to trawertyn. Jedynym jego minusem jest wysoka cena, aczkolwiek jego wysoka jakość wynagradza tą cenę. Trawertyn z firmy Magnat został wyprodukowany na bazie drobnoziarnistego tynku mineralnego. Jego odpowiednia aplikacja idealnie odwzorowuje naturalny trawertyn z jego charakterystycznymi wżerami i ubytkami. Trawertyn przeznaczony jest nie tylko do łazienek ale także świetnie nadaje się do dekoracji mieszkań i wnętrz. Nadaje ciekawy efekt na kominkach czy kolumnach domów. Jeżeli szukamy czegoś oryginalnego to warto zdecydować się właśnie na ten produkt, ponieważ nada on twojemu mieszkaniu unikatowości. Będziesz mógł poczuć się jak w eleganckich budynkach ze starożytnej Grecji.

Interesuje Cię efekt trawertynu na ścianie w łazience? Dowiedź się więcej z artykułu http://trawertyndekoracje.pl/trawertyn-w-lazience-a-moze-efekt-trawertynu/