wtorek, Luty 19, 2019

Okna typowe i nie typowe

0
Okna typowe i nie typowe

Okna znajdują się w każdym domu, mieszkaniu czy pomieszczeniu. Zakładając jakąkolwiek firmę usługową czy budując dom widzimy nie tylko ściany czy drzwi, ale przede wszystkim okna. Niegdyś w każdym obiekcie znajdowały się okna z framugami zrobionymi z drewna, a szyby natomiast były szklane. Było to dość kłopotliwe, bo jak wiadomo drewno bardzo szybko ulega wypaczaniu pod wpływem wilgoci czy zmian temperaturowych, a co za tym idzie, okna już nie zapewniały aż tak dobrej szczelności jak początkowo i np przepuszczały ciepło z pomieszczenia, a to natomiast wiązało się z wyższymi rachunkami za ogrzewanie. Kolejna istotna kwestia to fakt, że szyby były zrobione ze szkła, które bardzo łatwo było potłuc i mieszkańcy mieszkań bardzo często musieli je wymieniać jak np piłka, którą na podwórku grały dzieci uderzyła w naszą szybę. Rozbite okno ze szkła musieliśmy posprzątać i często także dochodziło do skaleczeń. Nowe okna zapewniają nam, że będą trwalsze, a także eliminują zdecydowaną większość problemów jakie mieliśmy ze starymi oknami. Jeśli mamy w domu stare okna i decydujemy się na ich wymianę to musimy pamiętać o kilku bardzo ważnych kwestiach, a mianowicie czy standardowe wymiary okien są typowe czy nietypowe.

Czym różnią się takie okna?

Okna typowe

Producenci okien posługują się pojęciami okien typowych, a to oznacza, że ich wymiary są bardzo często spotykane i standardowo takie okna znajdują się w większości mieszkań. Jest to np okno o wymiarach 1765 mm szerokości, a 1435 mm długości. Ten typ okna oznacza się symbolem O36/O37. Musimy jednak pamiętać, a raczej zwracać uwagę żeby podawać wymiary okien właśnie w takiej kolejności gdzie szerokość okien jest pierwsza, a długość to kolejna z kolei wartość. Pomylenie tej kolejności będzie skutkować przede wszystkim tym, że zamówienie zostanie zrealizowane błędnie, a okno przez nas zamówione będzie bezużyteczne. Kolejna bardzo ważna kwestia to fakt, że producenci, którzy posługują się terminem okien typowych mogą całkowicie inaczej rozumieć to pojęcie i podawać wartości w zaokrągleniu co skutkuje nieprawidłowym zamówieniem i okno może okazać się dla nas za małe, a wykonanie zamówienia powtórnie wydłuży czas oczekiwania, a czasem wyższe koszty. Pojęcie jakim jest okno typowe bywa bardzo pomocne jednak warto zweryfikować rozumienie go przez producenta okien, a także naszych rzeczywistych wymiarów okna, które chcemy wymienić.

Okna nietypowe

Pojęcie okna nietypowego powstało na skutek zamówień okiennic, które są bardzo rzadko spotykane i producent musi je wykonać na specjalne zamówienie, bo jego tabela w żaden sposób nie pokazuje tego typu okna. kluczowe w tej kwestii jest bardzo dokładne zmierzenie okna, które chcemy wymienić, bo jeśli wymiar jaki podamy będzie niewłaściwy to za wykonane zamówienie nawet te złe raczej będziemy musieli zapłacić przede wszystkim dlatego, że producent będzie miał trudności ze sprzedaniem go. Warto więc bardzo przyłożyć się nad zmierzeniem i dokładnym podaniem wymiarów danego okna co do milimetra, a także według właściwej kolejności co również jest kluczowe jeśli chodzi o prawidłowe wykonanie każdego zamówienia.

Musimy pamiętać, że jakiekolwiek okna, które zamawiamy nawet jeśli są to okna typowe to producent może inaczej rozumieć to pojęcie. Często wymiar jest zaokrąglany i producenci w tym samym oknie mogą także zapewniać różne funkcję. Nie warto więc sugerować się ślepo pojęciem okien typowych tylko dokładnie wypytać o to co dany producent oferuje pod pojęciem okna typowe. Jest to bardzo ważne, bo okna typowe są niespisane żadną pisaną zasadą ani umową. Jest to tylko nazwa sugerowana i znakiem, że takie okna zdarzają się najczęściej, a to w naszym interesie jest, aby wypytać dokładnie o szczegóły, a także o to, aby zamówienie, które zlecimy do realizacji było wykonane tak jak tego oczekujemy. Wtedy możemy mieć pewność, że usługa zostanie wykonana w tym terminie, którym chcemy i funkcje okna będą takie jak oczekujemy, a także, że nie wygenerują nam się żadne dodatkowe koszty, których nie było w umowie.

Pompa ciepła – od czego zacząć

0
Pompa ciepła - od czego zacząć

Wbrew pozorom, przystosowanie kotłowni pod kątem instalacji pompy ciepła jest znacznie łatwiejsze w porównaniu do chociażby pieca gazowego, olejowego czy węglowego. Dom z wykorzystaniem tego nowoczesnego rozwiązania, staje się bowiem w zasadzie wolny od kotłowni czy komina, a jego instalacja, możliwa jest do realizacji w większości standardowych pomieszczeń domów jednorodzinnych i nie tylko.

Gdzie najlepiej umiejscowić pompę ciepła?

 

Pompa ciepła to element, którego nie należy montować w miejscach przeznaczonych do stałego przebywania domowników czy innych użytkowników. Warto również pamiętać, iż jest to rozwiązanie, które w nowoczesnych wersjach emituje hałas zbliżony, a nawet znacznie niższy do tego, który generują urządzenia domowe czy też mieszkańcy. W godzinach nocnych, może on być jednak nieco uciążliwy, stąd też warto umiejscowić pompę ciepła w miejscach z dala od pomieszczeń, w których spędza się najwięcej czasu jak sypialnie, kuchnie, łazienki czy przedpokoje.

Wymagania pomieszczeń na pompę ciepła

W zależności od wytycznych producenta, wymagania względem lokalizacji i innych wymagań jakie spełnić musi kotłownia pod kątem umiejscowienia pompy ciepła mogą się różnić. Ważne jest zadbanie o zachowanie odpowiednich odległości od urządzenia, a także o to, aby możliwe było komfortowe wykonywanie prac montażowych, a później także konserwacyjnych, czy tych związanych z serwisem.

Gdzie najlepiej umiejscowić pompę ciepła

Ponieważ w przeciwieństwie do innych metod ogrzewania jak kotły grzewcze, pompa ciepła nie posiada paleniska, nie wymaga ona szczególnych zabiegów związanych ze spełnieniem wymagań przeciwpożarowych, a także wentylacyjnych. Co więcej kotłownie czy inne pomieszczenia, w których zostaje umieszczona pompa ciepła, nie wymagają instalacji systemów odprowadzania spalin, budowy komina, a także połączeń z działającą w domu wentylacją mechaniczną. To wyjątkowo prosty i funkcjonalny sposób na uzyskanie satysfakcjonujących rezultatów grzewczych, przy minimalizacji dokonania dodatkowych zabiegów.

Jak poradzić sobie z osadzającym się kamieniem w łazience

0
Jak poradzić sobie z osadzającym się kamieniem w łazience

Osadzanie się kamienia w łazience to rzecz bardzo powszechna i jednocześnie uciążliwa. Jeśli nie zareaguje się w porę, kamień może stać się bardzo trudny do usunięcia lub konieczna będzie wymiana elementu, który pokrył.

Wypróbuj pralko suszarkę i ciesz się czystymi i suchymi ubraniami non stop!

0
Wypróbuj pralko suszarkę i ciesz się czystymi i suchymi ubraniami non stop!

Pranie ubrań w dzisiejszych czasach na szczęście nie jest już tak uciążliwe, jak miało to miejsce jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Nowoczesne pralki świetnie radzą sobie z tym zadaniem, praktycznie do zera ograniczając naszą rolę w całym procesie. Niestety zdecydowanie więcej czasu i zaangażowania musimy poświęcić na to, aby wyprane ubrania wysuszyć. Kiedy za oknem świeci słońce, możemy skorzystać z niezastąpionego pod tym względem świeżego powietrza. Suszenie tkanin na zewnątrz to sprawdzony sposób na przyjemnie suche i pachnące świeżością ubrania. Gorzej, jeśli rozpoczyna się deszczowa aura, która wraz z upływem czasu zamienia się w śnieżną i mroźną zimę. Wówczas jesteśmy zmuszeni do korzystania z alternatywnych sposobów suszenia odzieży. Aby nie uzależniać czasu suszenia prania od pory roku, warto postawić na pralko-suszarkę, czyli urządzenie, dzięki któremu nasze pranie będzie czyste, suche i przyjemnie pachnące przez cały rok.

Znajdź swój sposób na czyste i suche ubrania!

Suszenie ubrań wielu osobom nie kojarzy się z niczym przyjemnym. Długie sznury zalegającej odzieży rozwieszane w łazience, korowód suszących się skarpetek i innych elementów bielizny na kaloryferach, a do tego wszystkiego finalnie nie zawsze zadowalający efekt – któż z nas tego nie zna? Na szczęście dzięki współczesnym rozwiązaniom technicznym opisane sytuacje mogą spokojnie przejść do historii, za którą z pewnością nikt nie będzie tęsknił. Producenci sprzętu AGD zadbali bowiem o to, aby nasze pranie było nie tylko idealnie czyste, ale też suche i pachnące, proponując nam, klientom, niezwykle funkcjonalne urządzenie, jakim jest pralko-suszarka.

Działanie urządzenia, zgodnie z jego nazwą, łączy w sobie cechy pralki i suszarki do ubrań. Co to oznacza w praktyce? Otóż wybierając odpowiednie programy, nie tylko pozbędziemy się z ubrań zabrudzeń, ale też przy okazji je wysuszymy, odświeżymy i pozbawimy przykrego zapachu. Sprawdźmy, jak to działa.

Pralko-suszarka Samsung – daj się zaskoczyć technice!

Bez wątpienia połączenie działania pralki i suszarki w jednym urządzeniu to rozwiązanie niezwykle praktyczne. Może ono jeszcze bardziej zyskać na użyteczności, jeśli wybierzemy urządzenie wyposażone w zaawansowane technologicznie funkcje, jak na przykład pralko-suszarka Samsung. Wyposażona w system EcoBubble dokładnie usuwa plamy w niskiej temperaturze, zużywając w ten sposób mniej energii. Poza tym ogranicza czas prania do zaledwie 60 min i chroni tkaniny przed zniszczeniem. A to nie koniec listy jej zalet. Za sprawą funkcji AirWash pralko-suszarka Samsung odświeża i dezynfekuje pranie, sprawiając, że wyprane ubrania na dłużej zachowują swoją świeżość i przyjemny zapach, i to bez konieczności używania specjalnych detergentów i innych środków chemicznych. Z kolei opcja dodatkowej piany, w którą wyposażona została pralko-suszarka Samsung, pozwala pozbyć się nawet trudnych do usunięcia plam, najpierw je odpowiednio zmiękczając. Pralko-suszarka Samsung to także gwarancja solidności i wytrzymałości. Jest energooszczędna i pracuje w niezwykle wydajny oraz – co warto podkreślić – cichy sposób, nie generując mocno słyszalnego hałasu. Szereg udogodnień zastosowany w urządzeniu w znacznym stopniu zwiększa efektywność prania, ograniczając naszą rolę w całym procesie do jego włączenia i wybrania na elektronicznym panelu odpowiedniego programu. Szybko, łatwo i skutecznie.

Roboty kuchenne, które wyręczą Cię w kuchni

0
Roboty kuchenne, które wyręczą Cię w kuchni

Roboty codziennego użytku wyręczają już coraz większą liczbę osób. Poszczególni użytkownicy z reguły decydują się na blendery, sokowirówki, wyciskarki oraz różne inne urządzenia z prostego względu. Zależy im przede wszystkim na wygodzie oraz komforcie pracy. Wbrew pozorom takie urządzenia w znaczący sposób przyjmują na siebie część kuchennych obowiązków.

Miksery i blendery

Oczywiście na rynku jest wiele dostępnych mikserów oraz blenderów. Z różnymi ofertami możesz zapoznać się przykładowo na stronie https://agusto.pl/597-miksery-i-blendery. Możesz tam znaleźć wiele przeróżnych modeli, które na pewno zaspokoją wymagania nawet tych osób, które potrzebują najlepszych z najlepszych.

BLENDER KIELICHOWY 1,8 LITRA SJ 6800 CLASSEQ

Zapewne jest to model, który jest jak najbardziej godny rozważenia. Przede wszystkim zapewnia sprawne działanie. Może być wykorzystany na wiele sposobów. Przykładowo można go wykorzystać do zrobienia milk shakes, ice coffee, smoothie, lemoniady, koktajli, mrożonych herbat oraz jeszcze wielu innych. Bardzo często jest wykorzystywany w lokalach gastronomicznych, gdzie jest bardzo intensywnie użytkowany. To świadczy przede wszystkim o jego jakości wykonania.

Sokowirówki i wyciskarki

Sokowirówki i wyciskarki

To urządzenia, które już na dobre zagościły w wielu domach. Po co ludzie potrzebują sokowirówek oraz wyciskarek? Odpowiedź jest bardzo prosta. Chcą spożywać zdrowe soki, które są faktycznie wartościowe dla ich organizmu. Wiele ofert możesz znaleźć na https://agusto.pl/596-sokowirowki-i-wyciskarki.

WYCISKARKA DO CYTRUSÓW 50’S STYLE SMEG CJF01

To model, który śmiało można polecić zarówno jako pierwsze urządzenie, jak i na potrzeby większej gastronomii niż gospodarstwo domowe. Zaletą jest tutaj przede wszystkim cena, która jest stosunkowo niska, biorąc pod uwagę samą jakość wykonania. Pastelowe kolory idealnie wpiszą się w aranżację każdej kuchni. Wyciskarka nie jest dużym urządzeniem, a co za tym idzie, na pewno bez większych problemów znajdziesz na nią miejsce.

Co prawda na rynku jest dostępnych bardzo wiele urządzeń, które codziennie mogą wyręczać od żmudnych czynności. Jest to świetny sposób na oszczędność czasu, ponieważ podczas pracy danego urządzenia można wykonywać inną czynność, której maszyna nie jest w stanie zrobić. W wielu przypadkach również dochodzi do tego, że efekty pracy maszyny są o wiele lepsze niż człowieka wykorzystującego tradycyjne metody krojenia.

Klatka schodowa – aranżacje, które odmienią Twój dom!

0
Klatka schodowa - aranżacje, które odmienią Twój dom!

Klatka schodowa to problematyczne miejsce w domu. Z jednej strony nie wymaga dużej uwagi, z drugiej przyciąga wzrok. Jej aranżacja powinna więc być stylowa i zarazem funkcjonalna. Komfort zapewni ci jedynie oryginalna aranżacja klatki schodowej, która może być wykonana w sposób nowoczesny.

Coraz częściej wymogiem architektonicznym staje się nowoczesna klatka schodowa. Aranżacja takowej wbrew pozorom nie musi być skomplikowana. Wystarczy odrobina zmysłu, dobrego smaku, a przy użyciu jednej z proponowanych technik i wykorzystaniu specjalnie przygotowanych produktów możesz uzyskać efekt, który cię w pełni usatysfakcjonuje.

Jak pomalować ściany na klatce schodowej?

Do wykonania jednej z najłatwiejszych i najmniej skomplikowanych metod, jakich możesz użyć do wykończenia klatki schodowej będzie nam potrzebna… farba. Z pozoru malowanie ścian na klatce schodowej jest czynnością prostą, a zarazem żmudną, jednak tak naprawdę, wymaga ono uprzednio odpowiedniego przygotowania. Klatka schodowa to jedno z miejsc, w którym warto zastosować farby o podwyższonej odporności mechanicznej. Dzięki temu na ścianach nie pozostaną ślady po zahaczeniu jej czubkiem buta, bądź zarysowaniu kluczami. Ważne jest również, aby farba była zmywalna, co da możliwość usunięcia ze ściany zanieczyszczeń po błocie lub tłustych odciskach rąk.

Z pomocą farby, twoja ściana może stać się niejako dziełem sztuki. Pomoże ci w tym dobór odpowiedniego rodzaju farby, który sprawi, że dekoracja ścian na klatce schodowej będzie bardzo efektowna. Doskonałym przykładem jest np. farba strukturalna, która pozwala uzyskać na ścianie efekt przetartego tynku, w kolorze który sam wybierzesz.

Efekt betonowej ściany na klatce schodowej

Jeżeli wolisz rozwiązania bardziej innowacyjne niż farba, bądź cenisz minimalizm, zainteresuje cię efekt betonu na ścianie. Modna betonowa ściana na klatce schodowej będzie pasowała do wnętrz w stylu industrialnym, jednak możesz o niej pomyśleć również w przypadku wnętrz w stylu modern. Betonowa ściana ma wiele zalet -jest nie tylko efektowna, ale również odporna na uszkodzenia i zabrudzenia. Dzięki powłoce z lakieru rustykalnego łatwo utrzymasz ścianę w czystości.

Do wykonania betonowej ściany na klatce schodowej potrzebujesz kilku specjalnych produktów. Tynk mineralny Magnat style beton, farba podkładowa, lakier rustykalny, rysik, poziomica i stalowa paca to wszystko co musisz przygotować, aby stworzyć na ścianie niezwykłą dekorację. Sprawdź jak wykonać betonową ścianę i zdecyduj, czy tego rodzaju rozwiązanie spełnia twoje wymagania.

Stiuk wenecki na klatce schodowej

Niektóre klatki schodowe wymagają niekonwencjonalnych metod. Należą do nich klatki, które nie mają dostępu do światła naturalnego. W takich pomieszczeniach sprawdzi się stiuk wenecki, którego gładkie i błyszczące wykończenie odbija światło, a tym samym optycznie powiększa i rozjaśnia klatkę schodową. Stiuk wenecki to trwała i estetyczna powłoka, doskonale pasująca do wykończenia klatki schodowej. Również z uwagi na funkcjonalność, jest bowiem odporna na zabrudzenia i zmywanie. Samo wykończenie ścian może być błyszczące (delikatnie bądź mocno), jak również satynowe. Wybierać możesz także spośród szerokiej gamy kolorystycznej.

Dekoracyjna farba strukturalna Magnat style stiuk wenecki to rozwiązanie zarazem modne jak i wygodne. Z pomocą tej farby uzyskasz na ścianach efekt zbliżony do tego, jaki tworzą choćby marmurowe płyty. Ten nowoczesny sposób wykończenia ścian na klatce schodowej jest bardzo stylowy i może funkcjonować bez żadnych dodatkowych ozdób na ścianach. Klatka schodowa ozdobiona stiukiem weneckim zyskuje wrażenie głębi, a w połączeniu z drewnianymi lub stalowymi schodami będzie wyglądać perfekcyjnie w nowoczesnym domu.

Wykończenie domu w kilku krokach

0
Wykończenie domu w kilku krokach

Własny dom – o tym marzy każdy z nas. Nie rzadko te marzenia daje się spełnić. Jedni myślą o domu kilkupiętrowym, dla całej dużej rodziny, inni o domku jednorodzinnym – parterowym, a inni jeszcze pragną zamieszkać w bloku. Mieszkanie jest o tyle dobrym pomysłem, że nie trzeba odśnieżać w zimie obejścia czy na przykład myć klatki schodowej. Ale też ma swoje minusy – nie ma możliwości rozpalenia sobie grilla w ogrodzie czy balowania całonocnego.

Jednak, aby cieszyć się własnym kątem najpierw trzeba go kupić, ewentualnie zamówić ekipę, którą go wybuduje. Budowa domu nie jest trudnym zajęciem, jednakże wymaga ogromnej wiedzy i posiadania wielorakiego sprzętu budowlanego, na który zwykły człowiek nie może sobie pozwolić. Gdy ekipa budowlana już skończy budować nasz dom, trzeba wstawić okna i drzwi. Jeśli chodzi o okna Zakopane www.tylka.pl, aktualnie są dostępne dwa typy okien: okna PCV i okna drewniane. Jedne i drugie mają za i przeciw, ale to już zależy od właściciela na które się zdecyduje i które będą mu bardziej odpowiadały. Osobną kwestią jest to ile funduszy jest w stanie przeznaczyć na właśnie ten element domu. Warto rozejrzeć się i poszukać dobrej firmy, takim przykładem jest http://tylka.pl/ firma która działa w województwie małopolskim. Po kontakcie, specjaliście na pewno pomogą w wyborze okien, drzwi a nawet bram garażowych.

Gdy już będziemy mieć stan zamknięty naszej budowy, najwyższa pora na wykończenia. Tutaj po raz kolejny możemy wybrać sprawdzoną lub poleconą ekipę wykończeniową bądź jak kto woli – zrobić to na własną rękę. Wiele osób decyduje się na właśnie taki krok, aby przyoszczędzić trochę grosza. Jest to jak najbardziej dobry pomysł o ile mamy o tym pojęcie i znamy się na wykończeniówce.

Gdy ściany już nabiorą wymarzonego koloru, a prąd i woda będą podpięte najwyższa pora na wybranie mebli i sprzętu AGD. Do łazienki oczywiście potrzebne nam będą wanna bądź prysznic, do tego pralka i umywalka. Niektórzy montują pralkę w kuchni, jest to ciekawy pomysł ale ma tylu samo przeciwników co i zwolenników.

Tylko TYLKA Facebook

Agrowłóknina – rodzaje, ceny

0
Agrowłóknina - rodzaje, ceny

Agrowłóknina jest materiałem wykonanym z tworzywa sztucznego. Stosowane przede wszystkim w ogrodnictwie oraz innych uprawach. Dzięki temu, że wykonane jest z bardzo lekkich materiałów nie obciąża on upraw i nie niszczy ich. Podczas używania agrowłókniny nie należy się martwić o prawidłowy wzrost roślin, materiał przepuszcza zarówno światło jak i wodę.  Agrowłóknina jest materiałem termoizolacyjnym, oznacza to, że pozwala on na zatrzymanie ciepła oraz promieni słonecznych w glebie i roślinach. Pozwala na prowadzenie upraw nawet w złych warunkach pogodowych.

Rodzaje agrowłókniny

W zależności od barwy, stopnia przepuszczalności wody oraz powietrza agrowłóknina spełnia różne funkcje.

Biała agrowłóknina

Biała agrowłóknina służy do ochrony roślin przed zimnem i wiatrem. Ten rodzaj materiału jest przepuszczalny, elastyczny i lekki, stosuje się go do ochrony roślin, które pochodzą z ciepłych krajów i nie są przystosowane do niskich temperatur lub mocnego wiatru. Białą agrowłókninę dzielimy na zimową i wiosenną.

Zimowa agrowłóknina

Zimowa agrowłóknina ma dość dużą gramaturę. Chętnie stosuje się ją do okrywania drzewek i iglaków, a także takich warzyw jak: pietruszka naciowa, szpinak, sałata, por lub roszponka. Jeśli agrowłókninę stosujemy do okrycia drzew należy pamiętać, aby owijać je zostawić  im trochę luzu oraz żeby zrobić to szczelnie.  Brzegi agrowłókniny możemy spiąć zszywaczem lub owinąć ją sznurkiem. W sprzedaży dostępne są również gotowe okrycia, z których można skorzystać.

Wiosenna agrowłóknina

Wiosenne okrycie jest lekkie, zapewnia roślinom dobre warunki rozwoju oraz wzrostu, pomaga przyspieszyć oraz zwiększyć plony. Świetnie w towarzystwie tego typu agrowłókniny czują się: sałata, kapusta wczesna, kapusta pekińska, kalarepa, kalafior, rzodkiewka, rzodkiew, marchew, seler, ziemniaki wczesne, papryka słodka oraz truskawki. Należy pamiętać, że w trakcie jej rozkładania należy ją ułożyć zgodnie z przewidywanym kierunkiem wiatru. Powinno się ją rozkładać luźno, aby zapewnić roślinom swobodny wzrost. Agrowłókniny pozbywamy się w momencie ocieplenia oraz gdy rośliny osiągnąć odpowiednią dojrzałość.

Czarna agrowłóknina

Czarną agrowłókninę stosuje się jako ściółkę, która chroni rośliny głównie przed zachwaszczeniem. Taki rodzaj agrowłókniny ma ciemny kolor: czarny, brązowy bądź zielony, ma ona dość dużą gramaturą. Na agrowłókninę stosuje się korę, żwir lub inny rodzaj ściółki. Stosowanie czarnej agrowłókniny niesie za sobą szereg korzyści, wpływa pozytywnie na uprawę niektórych warzyw oraz wpływa na zbiór plonów, gdyż chroni owoce przed zabrudzeniem. Podłoże przed ułożeniem agrowłókniny należy oczyścić z chwastów oraz innych elementów, które mogą doprowadzić do jej zniszczenia. Do jej mocowania użyć można specjalnych kołków bądź też zakopać jej brzegi w ziemi.

Ceny

Ceny agrowłókniny uzależnione są przede wszystkim od jej rodzaju oraz grubości. Cena zależna jest także od funkcji, jaką ma pełnić agrowłóknina. Plantatorzy chcący odkryć znaczną ilość plonów, muszą liczyć się z dość dużym kosztem inwestycji.

Podkład kwarcowy pod panele

0
Podkład kwarcowy pod panele

Podłogi to inwestycje na lata. Od właściwego wyboru materiałów a następnie ułożenia podłogi zależy komfort mieszkańców. Dobra podłoga nie tylko zapewnia wygodę chodzenia czy ustawiania mebli, ale też ma wpływ na akustykę pomieszczenia. Dlatego tak ważne jest, żeby każdy element tworzący podłogę miał wysoką jakość i żeby całość składała się na przemyślaną konstrukcję. To oczywiste, że duże znaczenie przywiązuje się do paneli, ale równie ważne jest to, co znajduje się pod nimi.

Podkład pod panele to konieczność

Niekiedy w ramach oszczędności próbuje się pominąć ten element – niesłusznie. Właściwości termiczne i akustyczne są zależne także od tego elementu. Coraz popularniejsze ogrzewanie podłogowe wymaga szczególnego doboru mat. Świetnym wyborem jest np. mata kwarcowa pod panele.

Dobra mata kwarcowa służy wyrównaniu nierówności podłogi, pozwala wyciszyć pomieszczenie i ma dobre właściwości termiczne. Charakteryzuje się wytrzymałością na obciążenia. Polecana jest pod panele laminowane ale też pod podłogi pływające (np. deski trójwarstwowe).

Podkład kwarcowy pod panele z ogrzewaniem podłogowym – dlaczego najlepszy?

Najlepszy pod panele z ogrzewaniem podłogowym jest podkład kwarcowy. Tak pokazuje doświadczenie, praktyka i polecenia specjalistów. Jaki podkład wybrać? Taki, który ma odpowiednie certyfikaty i rekomendacje. Na przykład podkład pod panele Multiprotect na posadzki z ogrzewaniem podłogowym.

Arbutin Multiprotect to cienki (tylko 1,5mm) kwarcowy podkład. Jest z integrowany z folią PE. Swoją strukturą przypomina filc (taki jak ten, który stosowany jest jako zabezpieczenie nóg mebli). Podkład Multiprotect 1000 ma bardzo niski opór ciepły – tylko 0,006m2K/W a jednocześnie bardzo dobre właściwości akustyczne. Czyli dobrze tłumi zarówno kroki (dudnienie) jak i dźwięki między piętrami. Nadaje się pod panele drewniane i laminaty i szczególnie dobrze sprawdzi się tam, gdzie zastosowane jest ogrzewanie podłogowe.

Dlaczego podlogi24.net?

Równie ważne, co materiał jest jego zakup w odpowiednim sklepie. Zaufany sprzedawca potrafi służyć radą i wsparciem, dlatego warto trzymać się dobrych i sprawdzonych miejsce. Takich jak sklep internetowy podlogi24.net. Prowadzony jest przez doświadczoną firmę Wnętrza z klasą. W jednym miejscu można kupić wszystko, co niezbędne do położenia podłogi – od paneli, poprzez maty podłogowe po listwy a także wszystkie konieczne akcesoria. Dostawa na terenie całej Polski, system gwarancji i fachowe doradztwo czynią z tego sklepu jedno z najwygodniejszych i najpewniejszych źródeł zakupu.

Gwoździe – rodzaje i zastosowanie

0
Gwoździe - rodzaje i zastosowanie

Chyba trudno wskazać bardziej typowy i jednocześnie bardziej charakterystyczny element złączny wykorzystywany szeroko w pracach budowlanych, remontowych czy ciesielskich. Gwoździe są swego rodzaju technicznym elementarzem i chyba nikt nie ma co do tego wątpliwości. Pojawia się zatem pytanie, z jakimi rodzajami gwoździ mamy do czynienia? Tych jest sporo i generalnie trzeba z nich korzystać w zależności od aktualnych potrzeb. Producenci przygotowali różne typy rozwiązań, z których każde sprawdzi się optymalne w nieco innych warunkach.

Gwoździe budowlane – niezastąpieni kompani fachowców

Najbardziej podstawowa opcja to klasyczne modele gwoździ dedykowane szeroko rozumianym pracom na budowie. Są proste w formie, a ich konstrukcja nie zmieniła się od dziesiątek lat. Omawiane w tym momencie gwoździe można podzielić na dwie kluczowe kategorie. Wariant ocynkowany został pokryty specjalną powłoką, jaka zapobiega korozji i sprawia, że gwóźdź staje się odporny na działanie czynników zewnętrznych, przede wszystkim złej pogody i wilgoci. Wskazane jest, by używać ich w czasie prac realizowanych na powietrzu. Z kolei gwoździe surowe są odpowiednie do działań w zamkniętych pomieszczeniach – nie posiadają bowiem ocynku.

Gwoździe ciesielskie – najlepsze do drewna

Fachowcy zajmujący się głównie pracą w drewnie na pewno powinni zainteresować się gwoździami ciesielskimi. Podobnie jak te budowlane niewiele kosztują, a oferują spore możliwości. Także cechuje je dość prosta konstrukcja. Standardowe cechy to trzpień ścięty na końcu z każdej strony, podobnie jak ostrosłup czworokątny, a także stożkowaty łeb – po wbiciu gwóźdź klinuje się w złączu ciesielskim. Takie gwoździe mają grubość 4 mm. Są odporne na oddziałujące na nie siły. Nadają się znakomicie choćby do montażu drewnianych kątowników łączących deski przy więźbie dachowej. Ten oraz inne typy gwoździ czekają nie tylko w sklepach stacjonarnych, ale także online. Między innymi na e-Armet.pl. – Nie da się zaprzeczyć, że gwoździe ciesielskie są jednymi z najchętniej kupowanych – mówi pan Przemek, specjalista sklepu. – Oczywiście inne typy, w tym gwoździe budowlane czy papowe też są u nas regularnie zamawiane – dodaje ekspert.

Gwoździe papowe – idealne dla dekarza

Wiemy już, że we wspomnianym sklepie bez trudu uda się znaleźć odpowiednie rodzaje gwoździ papowych. Do czego są stosowane? Przede wszystkim do prac dekarskich. Papa ma na celu z jednej strony izolowanie dachu, a z drugiej wzmacnianie jego konstrukcji poprzez odpowiednie rozkładanie obciążeń. Standardowo oferowane są gwoździe 15 mm dostępne w wariantach surowym, miedzianym czy ocynkowanym (te ostatnie są dzięki temu odporniejsze na korozję). Co ciekawe, ten typ gwoździ można też z powodzeniem wykorzystać w ramach prac tapicerskich i przy wytwarzaniu umeblowania.

Gwoździe pierścieniowe – solidność na pierwszym miejscu

Najczęściej przy działaniach wymagających bardzo wytrzymałych elementów złącznych dobrym wyborem okazują się gwoździe typu pierścieniowego. Standardowo są dostarczane klientom w formie ocynkowanej, co dodatkowo czyni je odpornymi na rdzewienie. Trzpień takiego gwoździa posiada ostre zakończenie, a zębate ukarbowanie sprzyja lepszemu połączeniu z materiałem. Posiadają płaskie łby, więc raz osadzone w podłożu będą się w nim mocno trzymać. Stosuje się je zazwyczaj tam, gdzie liczy się solidność – między innymi w ramach pracy nad więźbami dachowymi. Oznacza to, że gwoździe ciesielskie mogą być przez nie skutecznie uzupełnione.