czwartek, Czerwiec 27, 2019

Jak wybrać grzejnik łazienkowy w stylu retro do twojego domu?

0
Jak wybrać grzejnik łazienkowy w stylu retro do twojego domu?

Grzejnik nie musi służyć wyłącznie do nadawania pomieszczeniu konkretnej temperatury. Coraz częściej bowiem staje się on także elementem dekoracyjnym wnętrz. Co warto o nim wiedzieć?

Jakie grzejniki są dostępne na rynku?

Grzejnik to bardzo ważne urządzenie w każdym domu. Dzięki niemu możemy zadbać o odpowiednią temperaturę w pomieszczeniach, co jest niezwykle istotne w sezonie jesienno-zimowym. Do niedawna to właśnie funkcja skutecznego oddawania ciepła była najistotniejsza podczas zakupu. Jednak rozwój nowoczesnych technologii oraz metod produkcji sprawił, że większa uwagę zaczęto zwracać na walory dekoracyjne. Producenci szybko zorientowali się bowiem, że klienci potrzebują rozwiązań, które połączą obie te funkcje. Dlatego możemy dziś kupić grzejniki w dowolnym rozmiarze, kształcie oraz kolorze. Najbardziej standardowym rozwiązaniem są urządzenia poziome. Występują one w różnych modyfikacjach. Najpopularniejsze są grzejniki płytowe, ale znajdziemy też takie, które przypominają ścianę ceglaną, czy gitarę. Jeśli potrafimy rysować, to możemy też samodzielnie zaprojektować taki grzejnik. Producenci zaś zajmą się wykonaniem zlecenia. Oprócz pionowych wersji, możemy też zakupić grzejnik pionowy. Takie rozwiązanie stosuje się w małych pomieszczeniach, a szczególnie w łazienkach. W ten sposób optycznie powiększymy przestrzeń. Możemy też wykorzystać go chociażby jako wieszak na ręcznik. Dzięki nowoczesnym metodom grzejnik możemy też zamontować na ścianach łukowych, i narożnych. Istnieją również wersje stojące, które montuje się do podłogi.

Grzejnik łazienkowy – nowoczesny, czy w stylu retro?

Wybierając grzejnik powinniśmy także zwrócić uwagę na materiał, z którego jest wykonany. Najpopularniejszym jest oczywiście stal, ze względu na swoje właściwości. Taki grzejnik szybko się bowiem nagrzewa i wolno ochładza, co jest niewątpliwie jego zaletą. Jest także odporny na uszkodzenia, co daje nam pewność, że posłuży nam długie lata. Styl grzejnika zależeć będzie od wystroju danego wnętrza. Do nowoczesnych wnętrz możemy wybrać urządzenia szklane, które są bardzo oryginalnym rozwiązaniem. Nie jest to jednak tania opcja. Jeśli natomiast lubimy klasyczne rozwiązania, to powinniśmy postawić na grzejnik łazienkowy w stylu retro. Znajdziesz je w tym miejscu https://imers.pl/oferta/grzejniki-retro. Dzięki niemu pomieszczenie nabierze wyjątkowego charakteru. Grzejnik łazienkowy w stylu retro dostępny jest w kolorze stary mosiądz, co tylko podkreśla jego wyjątkowość. Jeśli więc chcemy, by nasza łazienka prezentowała się elegancko i klasycznie, to rozwiązanie to jest dedykowane właśnie nam.

Ocieplenie domu – ile kosztuje i jakich materiałów najlepiej użyć?

0
Ocieplenie domu - ile kosztuje i jakich materiałów najlepiej użyć?

Odpowiednia termoizolacja budynku jest jedną z kluczowych kwestii wpływających na komfort użytkowania i mieszkania w domu. Przekłada się to przede wszystkim na codzienne użytkowanie mieszkania, ale również na optymalizację kosztów ogrzewania. Ocieplenie domu to jednak spory wydatek, dlatego warto zapoznać się z szacunkowym kosztorysem i propozycją materiałów potrzebnych do jego wykonania.

Czym ocieplić dom?

Wybierając odpowiednie materiały budowlane do ocieplenia domu warto kierować się przede wszystkim kwestią dobrej izolacji, ale również szacunkowo niską ceną. Do ocieplania budynków zazwyczaj stosuje się styropian lub wełnę mineralną. Oczywiście są przeciwnicy i zwolennicy zarówno jednego jak i drugiego materiału. Z praktycznego punktu widzenia wynika, że to styropian jest materiałem bardziej wytrzymałym i odpornym na działanie czynników zewnętrznych przy jednocześnie bardzo dobrej izolacji ciepła. Niewątpliwie zaletą tych materiałów jest ich niska cena, ale również możliwość samodzielnego montażu, co również zmniejsza koszty.

Jeśli zależy nam na oszczędnym ociepleniu domu, warto wybrać styropian. Przygotowując się do ocieplania domu, należy przede wszystkim zapoznać się z ofertą producentów. Dobrym rozwiązaniem jest wybór kompletnego systemu ocieplenia od jednego producenta, co będzie gwarantem idealnego dopasowania wszystkich elementów. Gdzie się zaopatrzyć? hurtowniastyropianu.pl to miejsce, w którym można przede wszystkim znaleźć szeroki asortyment materiałów potrzebnych do ocieplenia domu, ale również fachowe doradztwo.

Jaki jest koszt ocieplenia domu?

Cena ocieplenia budynku uzależniona jest przede wszystkim od jego wielkości i powierzchni ścian. Zaczynając szacować koszty, należy zacząć od poszukiwania odpowiedniej ekipy budowlanej. Ceny robocizny uzależnione jest przede wszystkim od regionu, w którym się znajdujemy. Niestety terytorialnie ceny oraz stawki prac remontowych różnią się. Przykładowo w województwie dolnośląskim średnia stawka za ocieplenie styropianem  wynosi od 40 do 50 zł, a w przypadku wyboru wełny mineralnej od 60 do 70 zł za m2.

Na koszt ocieplenia domu składają się koszty ekipy budowlanej oraz materiału potrzebnego do ocieplenia. Tak samo jak w przypadku robocizny, tak i materiału- ceny kształtują się różnorodnie. Na ich wpływ ma przede wszystkim wybór producenta, a także miejsca, w którym kupujemy towar. Warto więc przeanalizować oferty i zaopatrzyć się w hurtowni, która zawsze posiada towar w konkurencyjnych cenach. Szacując koszt na przykładzie 150 m² domu jednorodzinnego, należy wskazać, że ocieplenie styropianem wyniesie ok.18 000 – 20 000 złotych, a w przypadku wełny mineralnej 23 000- 26 000 złotych. Oczywiście do kosztów należy również doliczyć koszt zakupu kleju, kołków czy siatki. Zaletą wyboru styropianu jest jego łatwy montaż, który można również wykonać samodzielnie.

Możliwość uzyskania dofinansowania na ocieplenie domu

Warto wiedzieć, że istnieje możliwość dofinansowania ocieplenia domu. W 2018 roku Ministerstwo Środowiska wprowadziło Program Czyste Powietrze, który będzie realizowany aż do 2029 roku. Kwota dofinansowania może wynieść maksymalnie 53 tysiące, a przyznana wysokość uzależniona jest od dochodów uzyskiwanych w gospodarstwie. Program ten skierowany jest do właścicieli lub współwłaścicieli budynków, które wymagają ocieplenia. Termomodernizacja dofinansowanie 2019 to świetne rozwiązanie, które pozwoli obniżyć koszty ocieplania budynku.

Meble na wymiar – stylowo i estetycznie

0
Meble na wymiar - stylowo i estetycznie

Meble na wymiar są obecnie wykonywane przez bardzo wiele różnych podmiotów. Z uwagi na bardzo dużą w tym względzie konkurencję, można mówić o bardzo wysokim poziomie świadczonych usług oraz o produkcie o bardzo wysokich parametrach użytkowych oraz estetycznych. Mówiąc o meblach wykonywanych na wymiar, wskażemy na podmiot o nazwie MebleHofman. Mowa jest o podmiocie mającym swoją siedzibę w Twardogórze na Dolnym Śląsku.

Oryginalne meble na wymiar Wrocław dodają szyku i elegancji, a poza tym są rozwiązaniem bardzo praktycznym. Firma funkcjonuje na naszym rynku już od ponad dwudziestu lat. Mając spore doświadczenie, jest w stanie zapewnić swoim klientom najlepsze możliwe dla nich rozwiązania. Oferta obejmuje wykonywanie zarówno mebli kuchennych, salonowych, pokojowych jak również i pasujących do innych pomieszczeń. Na pewno w tym względzie najbardziej liczy się aktualne zapotrzebowanie zgłaszane przez określonego klienta. W ofercie mamy do zakupu nie tylko stylowe meble kuchenne, ale także można tutaj znaleźć szafy przesuwne doskonale sprawdzające się zarówno w większych jak i tych mniejszych pomieszczeniach. Nie można nie wskazać również na bardzo szeroką ofertę związaną ze stołami, krzesłami, blatami czy też łóżkami drewnianymi. Blaty dębowe olejowane, kamienne, łóżka bardzo wygodne, stoły nowoczesne oraz tradycyjne. Owa oferta jest bardzo mocno rozbudowana, dostosowana do zróżnicowanych wymagań stawianych przez rynek, stawianych przez klientów. Meble na wymiar Wrocław cena.

Bez wątpienia jest to jeden z najbardziej istotnych czynników, na które uwagę zwracają klienci. Odnosząc się do cen zaproponowanych w tym miejscu, należy wskazać na indywidualne podejście do każdego klienta, należy wskazać na indywidualne ustalenia, aczkolwiek należy podkreślić, że owe ceny w samym założeniu są konkurencyjne i atrakcyjne. Na każdym etapie realizacji zamówień, mamy do czynienia ze ścisłą współpracą z klientem. Ma to bardzo duże znaczenie w tym, aby finalnie uzyskać produkt, który będzie spełniał wszelkie wymagania stawiane przez owych klientów. Ponadto również nie można tutaj nie wskazać na taki element, jakim są stosowane materiały. Do produkcji owych mebli na wymiar, używa się najlepszych materiałów, dzięki czemu owe meble są trwałe i będą mogły cieszyć przez wiele lat. Mamy do czynienia z bardzo dużym bogactwem wzorów, kolorów, a tym samym niezależnie od potrzeb, w tym miejscu zostaną stworzone meble, które będą odzwierciedleniem potrzeb konkretnego klienta. Meble Hofman to miejsce, które ściśle współpracuje z ponad 18000 klientów. Istotne w tym wszystkim jest to, że każdy z owych klientów na temat tejże współpracy wypowiada się w samych superlatywach. To kolejny z argumentów za tym, aby nie tylko zapoznać się ze szczegółami owej oferty, ale ponadto aby po prostu z niej skorzystać. Meble funkcjonalne, trwałe, estetyczne, dające poczucie spełnienia, stworzone w punkt, stworzone pod konkretnego klienta, aby spełnić jego indywidualne i dosyć szczególne wymagania.

Bezpieczny dom – czyli parę słów o domowym monitoringu

0
Bezpieczny dom - czyli parę słów o domowym monitoringu

Bezpieczny dom to pełen komfort dla wszystkich jego domowników, a także gwarancja spokoju ducha i ochrony tego co dla nas najcenniejsze. Poczucie pełnego bezpieczeństwa to marzenie wszystkich, ale niestety nie zawsze jest to możliwe. Włamania, napady, kradzieże – to codzienność. Monitoring domu jest rozwiązaniem, które wydawać się może na pierwszy rzut oka skomplikowane czy drogie jednak w rzeczywistości jest nie tylko rozsądne, ale także skuteczne.

Dlaczego warto rozważyć zamontowanie we własnym domu monitoringu?

Przede wszystkim monitoring daje pełne poczucie bezpieczeństwa każdego dnia. Jak wiadomo złodzieje nie uprzedzają o swoim przybyciu, dlatego włamania są wielkim zaskoczeniem i niestety przykrą niespodzianką. Aby tego uniknąć można zabezpieczyć swoje mienie, a także życie i zdrowie w prosty sposób – stawiając na sprawdzony monitoring domu. Niewielkie urządzenie jest w stanie zapewnić komfort, a także bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. Wszystko za sprawą tego, iż idealnie dopasowany do danego miejsca monitoring daje pełną kontrolę nad domem.

Oczywiście monitorowanie własnego domu nie musi ograniczać się jedynie do zabezpieczania go przed włamaniem. Urządzenia wchodzące w skład monitoringu domu sprawdzają się równie dobrze w innych sytuacjach czego przykładem może być kontrolowanie pracy opiekunek do dzieci czy też pilnowanie bezpieczeństwa starszych osób pozostawionych samotnie w domu. Monitorowanie domu, a także jego otoczenia to skuteczny sposób na zapewnienie bezpieczeństwa bliskim osobom, a także zabezpieczenia mienia.

Monitoring domu – zabezpieczenie posesji i wnętrz

Dostosowanie monitoringu do potrzeb danego domostwa ma ogromne znaczenie. To właśnie idealnie dopasowany zestaw może przynieść najlepsze rezultaty. W zależności od chęci właściciel domu może postawić na monitoring posesji i ogrodu lub też wybrać zestaw, który zagwarantuje także monitorowanie wnętrza domu lub poszczególnych pomieszczeń. Tak naprawdę producenci sprzętu odnoszącego się do monitoringu domu oferują dzisiaj szereg zróżnicowanych pod wieloma względami urządzeń. A to daje właśnie szansę na dostosowanie rozwiązania do własnych potrzeb.

Nowoczesna technologia oraz różne rozwiązania techniczne pozwalają właścicielom domów korzystać komfortowo z monitoringu domu w przeróżny sposób. Mogą to robić na przykład za pomocą tabletu, telefonu lub w innej formie. Co ważne a sytuacjach zagrożenia system monitoringu wysyła automatyczne powiadomienia do stosowanych służb. A to z kolei gwarantuje, że dom jest naprawdę w bezpiecznych rękach.

Szukasz oryginalnych mebli? Postaw na sprawdzone marki od skandynawskich projektantów

0
Szukasz oryginalnych mebli

Moda na Skandynawię trwa w najlepsze. W serialach wysocy brodacze, w restauracjach gravlax, a w naszych domach meble z popularnej sieciówki. Jakkolwiek dobrze wykonane i ładne są, to jednak trudno silić się tu o oryginalność. Oryginalne meble to temat o wiele bardziej skomplikowany. Nie wystarczy odwiedzić popularne centrum handlowego. Trzeba włożyć nieco więcej wysiłku w poszukiwania. Zazwyczaj również pieniędzy, ale oczywistym jest, że za jakość się płaci. Dlaczego w takim razie w ogóle zastanawiać się nad kupieniem takich mebli czy dodatków? Oczywiście jeśli nie obchodzi nas w jakich warunkach żyjemy i czy otaczające nas przedmioty są chociażby estetyczne, nie musimy sobie zaprzątać głowy tym tematem. Jednak jeśli pragniemy, aby dookoła nas znajdowały się przedmioty równie eleganckie, wyjątkowe i piękne jak my, możemy śmiało rozpocząć naszą przygodę z designem.

Dlaczego oryginalne meble z północy podbiły świat?

Przede wszystkim ze względu na swą prostotę i skromność. We wnętrzach urządzonych w tym stylu nie znajdziemy złotych sufitów, ozdób z kości słoniowej i stiuków. A jeśli nawet, to nie w formie znanej nam z barokowych kościołów. W mieszkaniu Norwega złoty sufit byłby wykorzystany w konkretnym celu – nie dla swej urody, ale np. dla rozświetlenia całego pomieszczenia. Światło jest bowiem kluczem do skandynawskiego designu. Podobnie jak w Polsce, nasi północni sąsiedzi nie cieszą się słońcem zbyt długo. Dlatego cenią sobie każdy, nawet najdrobniejszy promyczek.

Przemyślane dodatki

Poza oryginalnymi meblami, należy zadbać o dodatki. Nie mogą być przytłaczające. Ani zwracać na siebie zbyt wiele uwagi. Powinny być dobrane tak, aby idealnie dopełnić przestrzeń, zamknąć całość. Ustawione w odpowiednich miejscach zawsze sprawiają wrażenie, że są nieodzowną częścią danego miejsca – wręcz jedną z komórek budujących tkankę. Czymś, co w przypadku jego usunięcia, okazałoby się nie do zastąpienia.

Jakość przede wszystkim

Oryginalne meble i cała ich natura, to balans dwóch czynników: jakości materiałów i zachwycającej formy. Za to drugie odpowiadają projektanci. Właśnie w tym czynniku odnajdziemy odpowiedź na pytanie, dlaczego te meble są zazwyczaj droższe niż te, które produkowane są z założeniem masowym. Cóż, za ciężką pracę artystów i ich oryginalność, trzeba zapłacić. Co do jakości materiałów – jest to absolutny pewniak. Oryginalne meble stworzone przez najlepszych projektantów zawsze będą wykonane z rozmysłem i starannością. Dodatkowo, obecnie panuje trend, aby uzyskiwanie materiałów połączyć z bardziej “ludzkim” obliczem biznesu. Dzięki temu firmy i producenci zwracają dużą uwagę na to, skąd pochodzi dany produkt. Czy przy jego produkcji nie doszło do naruszenia praw człowieka? Czy nie ucierpieli ludzie, zwierzęta? Czy drewno nie pochodzi z gatunku chronionego? Te wszystkie pytania są dla nich bardzo ważne. Dla nas też powinny być.

Nic dziwnego, że skandynawski design, który wpłynął na modę na całym świecie, jest tak popularny. W dzisiejszych czasach, tak przeładowanych treścią, przedmiotami i informacją, przyda się nam odrobina spokoju i niebanalnego piękna. Najlepsze oryginalne meble znajdziecie na stronie designzoo.pl. Zapraszamy do sprawdzenia ich oferty.

Robot sprzątający – czym kierować się przy zakupie?

0
Robot sprzątający - czym kierować się przy zakupie?

Automatyczne odkurzacze, powszechnie nazywane robotami sprzątającymi cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Zautomatyzowany proces sprzątania nie tylko bowiem ułatwia życie i pozwala utrzymać mieszkanie w nienagannej czystości, ale przede wszystkim oszczędza cenny czas, który można poświęcić na znacznie przyjemniejsze rzeczy. Odkurzanie przy pomocy robota sprzątającego odbywa się w pełni automatycznie i praktycznie nie wymaga naszego udziału. Na rynku jest wiele rodzajów automatycznych odkurzaczy i potencjalny ich nabywca może mieć problem z decyzją, jaki model wybrać. Czym zatem należy się kierować przy zakupie, aby wybrać sprzęt, który najlepiej będzie nam służył.

Innowacyjny kształt robotów sprzątających rewolucjonizuje rynek automatycznych odkurzaczy

Automatyczny odkurzacz zwykle kojarzy się z okrągłym kształtem. Wydawać by się mogło, że to właśnie ta cecha umożliwia dotarcie sprzątającego robota niemal w każde miejsce i dokładne jego posprzątanie. Okazuje się jednak, że może być z tym problem. Zabrudzenia znajdujące się w narożnikach i bezpośrednio przy ścianach są bowiem poważnym wyzwaniem dla tego rodzaju urządzenia. Doskonale za to radzi sobie z tym zadaniem robot sprzątający marki Neato. Automatyczne odkurzacze tej firmy mają bowiem obudowę zewnętrzną w kształcie litery D, co znacznie ułatwia sprzątanie w trudno dostępnych miejscach, z którymi nie radzą sobie okrągłe roboty. Co więcej, w urządzeniach tej amerykańskiej marki zastosowano innowacyjny system skanowania pomieszczeń, co pozwala na jeszcze dokładniejsze usuwanie zanieczyszczeń. Mają one również większą siłę ssąca, wynikającą z wykorzystania w nich super mocnej turbiny zasysającej, czym niestety nie mogą się pochwalić roboty konkurencyjnych firm. Zaskakująco duży jest też mechanizm sprzątający. Zamontowanie znacznie większej szczotki czyszczącej z przodu urządzenia, znacząco poprawia efektywność pracy robota sprzątającego Neato i pozostawia konkurencję daleko z tyłu.

Duży pojemnik z doskonałej jakości filtrem Hepa

Roboty sprzątające zwykle nie są wyposażone w zbyt duży pojemnik na śmieci. Wyjątek stanowią automatyczne odkurzacze Neato. Pojemność zastosowanego w nich zasobnika jest nawet dwukrotnie większa, niż u konkurencji i wynosi aż 0,7 litra. Również filtr Hepa jest znacznie większy, co jest niewątpliwą zaletą urządzeń tej marki. Roboty sprzątające Neato nie mają sobie równych, pracują cicho, niezwykle precyzyjnie i efektywnie. Świetnie sprawdzają się do czyszczenia różnych powierzchni, zarówno twardych, jak i tych miękkich.

Dlaczego projekty domów parterowych są tak popularne?

0
Dlaczego projekty domów parterowych są tak popularne?

Mały dom jest idealny dla rodzin z małymi dziećmi, seniorów i osób niepełnosprawnych. Dzięki odpowiednim rozwiązaniom możemy usunąć wszystkie bariery architektoniczne. Wszystko jest dostępne na jednym piętrze, nie musimy wchodzić kilka razy dziennie po schodach.

Dlaczego warto zwrócić uwagę na projekty domów parterowych?

Wielką zaletą jest to, że dom jest płynnie połączony z ogrodem. O każdej porze roku ogród jest na wyciągnięcie ręki. Dlatego z pewnością spodoba się każdej osobie, która zawsze marzyła o swoim ogrodzie. Mały dom idealnie pasuje do każdego krajobrazu, zarówno miejskiego, jak i wiejskiego. W niewielkim domu często występują duże przeszklenia i drzwi tarasowe. W kilka chwil możemy przejść na taras i odpocząć na świeżym powietrzu. Dzięki panoramicznym przeszkleniom dociera duża ilość światła słonecznego. Dzięki nim wnętrza są bardziej przestronne. Nie ma tutaj schodów. Dlatego domy parterowe są chętnie wybierane przez osoby starsze i niepełnosprawne. Wszystkie pomieszczenia znajdują się na jednym poziomie, dlatego nikt nie czuje się wyobcowany, ani wyróżniony. Brak schodów oszczędza też sporo miejsca. Domy parterowe są tańsze niż w budowie. Ich budowa nie jest skomplikowana. Cena jest decydującym aspektem dla wielu osób. Generują też mniejsze koszty związane z codziennym użytkowaniem. Małe domy można łatwiej ogrzać. Dlatego koszty za ogrzewanie są niższe. W takich posiadłościach ciepło nie rozchodzi się w pionie.

Czym się wyróżniają projekty nowoczesnych domów parterowych?

Nowoczesne domy parterowe ładnie komponują się z otoczeniem. Nie ma tutaj schodów, dlatego łatwiej możemy wykorzystać całą przestrzeń. Komunikacja na jednym poziomie zapewnia duże bezpieczeństwo małym dzieciom, seniorom i osobom niepełnosprawnym. Ponadto małe domy przepięknie łączą się z ogrodem. Nie ma tutaj skoków. Dlatego mamy większe możliwości aranżacji. Możemy też zdecydować się na gotowe i pełnowymiarowe meble. Domy parterowe gwarantują również łatwe prace wykończeniowe. Nie musimy bowiem w nich stosować płyty gipsowo-kartonowe. Nowoczesny dom jest energooszczędny i ekologiczny. Jest funkcjonalny. W tym miejscu dowiesz się więcej https://pracownia-projekty.dom.pl/projekty_nowoczesne.html. Do jego budowy wykorzystuje się naturalne materiały lub inspirowane naturą. Wyróżnia się prostą, zwartą bryłą. Najczęściej przykryty jest płaskim dachem. Ze względu na warunki pogodowe, często wybierane są również spadziste dachy. W nowoczesnych domach występują duże przeszklenia i drewniane lub metalowe elementy wykończenia. Często są zaprojektowane w minimalistycznym stylu. Mają jasną elewację, chociaż odważne osoby chętnie wybierają ciemne kolory.

Na co zwrócić uwagę, wybierając projekty małych domów?

Wybierając projekt, sprawdźmy, czy istnieje możliwość rozbudowy w przyszłości. Wtedy nie musimy się martwić, jeśli nasza rodzina się powiększy. Mamy też większe pole działania. Ponadto zwróćmy uwagę na bryłę domu. Powinna być doskonale przemyślana pod kątem funkcjonalności. Niewielkie domy parterowe zwykle są komfortowe. Wszystkie pomieszczenia znajdują się na jednym poziomie. Projekty małych domów wyróżniają się prostotą, wygodą i elegancją. Idealny dom parterowy będzie podzielony na strefę dzienną i sypialnianą. Pierwsza strefa obejmuje salon, toaletę, kuchnię i jadalnię. Natomiast druga strefa składa się z kilku pokojów lub łazienką/łazienkami. Hol może oddzielać te dwie strefy.

Co może nas zniechęcić do projektu domu parterowego?

Domy parterowe mają pewne wady. Przede wszystkim wymagają większej działki niż posiadłości piętrowe lub z użytkowym poddaszem. Dlatego, jeśli mamy stosunkowo niewielki i wąski teren, pomyślmy jeszcze raz, czy taki projekt będzie najlepszy. Wysokie budynki i drzewa mogą ograniczać dostęp do naturalnego światła. Poza tym niewielka działka może utrudniać rozplanowanie poszczególnych wnętrz. Oczywiście w wielu aspektach możemy zaoszczędzić, wybierając projekt parterowego domu. Jednak dach, podłogi i fundamenty będą droższe niż w przypadku piętrowego domu. Wynika to z większej powierzchni. Domu bez schodów nie można postawić na działce o dużym spadku. Mimo to nie brakuje projektów tanich w budowie. Znajdziesz je chociażby pod tym linkiem https://pracownia-projekty.dom.pl/projekty_parterowe.html. Dzięki takim rozwiązaniom każdy może znaleźć coś dla siebie. Wszystko zależy więc od naszego pomysłu.

Jak skutecznie wyciszyć dom?

0
Jak skutecznie wyciszyć dom?

Cisza i spokój to jedne z najważniejszych aspektów, jakie powinny być zachowane w każdym domu. Jest to miejsce, w którym odpoczywamy i pracujemy, dlatego tak ważne jest, aby nic nam w tym nie przeszkadzało. Jednym z czynników, które mają wpływ na to, w jakim stopniu hałasy docierają do mieszkania, są drzwi wejściowe. To one hamują głośne dźwięki dochodzące na przykład z ulicy, dlatego podczas zakupu warto zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału są wykonane oraz, czy mają możliwość tłumienia odgłosów, co umożliwi dodatkowe wyciszenie domu. Poniżej podpowiadamy, jakie cechy powinny mieć idealne drzwi oraz, jak ewentualnie je dodatkowo wyciszyć.

Jakie drzwi wybrać?

Kupując drzwi akustyczne do domu czy mieszkania, warto wcześniej zorientować się, jakie powinny one spełniać warunki, aby w optymalny sposób tłumić dźwięki pochodzące z zewnątrz. Na pierwszym miejscu powinniśmy zwrócić uwagę na udokumentowany współczynnik izolacyjności akustycznej. Jest to wskaźnik, który określa stopień tłumienia dźwięków wytwarzanych bezpośrednio w powietrzu. Oczywiście, czym wyższy wskaźnik, tym lepsza szczelność dźwiękowa.

Następnym ważnym parametrem przy wyborze tego rodzaju drzwi, jest grubość skrzydła. Czym grubsze skrzydło, tym ciężej przedostać się hałasowi do środka. Optymalny wymiar to około 46 mm. Efekt może być dodatkowo wzmocniony poprzez wypełnienie tej przestrzeni płytą dźwiękoszczelną. Dzięki temu zyskujemy podwójną barierę, która doskonale chroni nas przed nadmierną częstotliwością odgłosów pochodzących z zewnątrz, przez co gwarantuje optymalne wyciszenie domu.

W przypadku drzwi akustycznych wejściowych również bardzo istotną kwestią są zabezpieczenia, które ochronią nas przed włamaniem. Na rynku dostępne są modele posiadające główne i dodatkowe zamki trzybolcowe oraz stałe sworznie antywyważeniowe. Jeśli drzwi akustyczne, które wybraliśmy, posiadają tego rodzaju udogodnienia, możemy być niemal pewni, że podjęliśmy dobrą decyzję. Dzięki nim, nie tylko zminimalizujemy poziom hałasu docierający do domu czy mieszkania, ale również skutecznie zabezpieczymy się przed amatorami włamań i kradzieży.

Jak dodatkowo wyciszyć drzwi wejściowe?

Bardzo ważnym elementem jest próg, dlatego najlepiej od razu sprawdzić, czy w naszym mieszkaniu został ona zamontowany. W przypadku tłumienia dźwięków, najbardziej sprawdzają się progi metalowe. Ważne jest również, aby przylegał on szczelnie do skrzydła drzwiowego. Jeśli chcemy dodatkowo wzmocnić wyciszenie domu, możemy od spodu drzwi przykleić izolację.

Po zamontowaniu drzwi akustycznych warto również zainwestować w specjalne samoprzylepne taśmy uszczelniające. Mogą one okazać się przydatne w przypadku, kiedy pojawią się nieszczelności pomiędzy ościeżnicą a skrzydłem. Problem ten zazwyczaj dotyczy starszych modeli drzwi, ale dobrze jest mieć taką taśmę w razie, gdyby te nowe uległy uszkodzeniu i konieczne byłoby dodatkowe wyciszenie domu. Montaż taśmy tłumiącej nie jest trudny i zajmuje zaledwie kilka chwil a sama taśma jest niedroga, zatem warto mieć ją w swoim kąciku majsterkowicza.

Łączniki do drewna – jakie śruby i wkręty kupić?

0
Łączniki do drewna - jakie śruby i wkręty kupić?

Ludzie nierzadko zastanawiają się, jakie łączniki do drewna będą najlepsze. Zazwyczaj chętnie wybierane są śruby oraz wkręty. Co warto mieć na swojej uwadze, aby zakupy były udane?

O czym trzeba pamiętać?

Bardzo ważne jest to, aby decydować się na śruby albo wkręty do drewna, które będą oferowane przez fachowe przedsiębiorstwa. Dobrym wyborem jest na przykład firma Stalmut charakteryzująca się bardzo dużym doświadczeniem w branży. Decydując się na współpracę z takim przedsiębiorstwem możecie mieć pewność, co do jakości asortymentu. Pamiętajcie również o tym, aby kupować śruby lub wkręty do drewna, które będą spełniały określone normy DIN, ISO oraz PN. Są one zatwierdzane kolejno przez Niemiecki Instytut Normalizacyjny, Międzynarodową Organizację Normalizacyjną, a także Polski Komitet Normalizacyjny. Oczywiście, wydatki mogą być nieco większe. Niemniej jednak warto zauważyć, że zwykłe elementy nie mają odpowiednich właściwości. Natomiast te śruby i wkręty do drewna – spełniające wyżej wymienione normy – są solidne, wytrzymałe, odporne na działanie rozmaitych czynników atmosferycznych itp.

Wkręty z łbem stożkowym na śrubokręt krzyżakowy

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na tego typu wkręty spełniające normę DIN 7997. Co warto o nich jednak wiedzieć? Są one wykonywane przy pomocy stali węglowej, stali kwasoodpornej A4 lub stali nierdzewnej A2 (INOX). Mocną stroną takich wkrętów jest bardzo dobra odporność na korozję. Aby tak się stało, specjaliści nie tylko stosują dobrej jakości materiały podstawowe. Wykorzystują również takie komponenty, jak ocynk galwaniczny oraz ocynk galwaniczny żółty. W zależności od rodzaju materiału, wkręty z łbem stożkowym na śrubokręt krzyżakowy mogą pracować w rozmaitych zakresach (od Ø2,5 do Ø6).

Sprawdź aktualną ofertę Stalmut na https://stalmut.pl/oferta/wkrety/wkrety-do-drewna-z-lbem-stozkowym-an-201/

Śruby z łbem grzybkowym z podsadzeniem

Dobrym wyborem są także śruby zamkowe, które najłatwiej zidentyfikować poprzez normy DIN 603/ISO 8677/PN 82406 – jeśli zdecydujecie się na takie akcesoria, to na pewno nie będziecie narzekali na jakość na wielu płaszczyznach. Śruby z łbem grzybkowym z podsadzeniem posiadają metryczny rodzaj gwintu, a także występują w trzech różnych klasach wytrzymałości. Gdzie najczęściej fachowcy stosują takie akcesoria? Na przykład uwzględniając konstrukcje drewniane lub takie, które są narażone na bezpośredni kontakt ze skórą. Śruby z łbem grzybkowym z podsadzeniem wykorzystywane są również do skręcania płotów, ławek, eleganckich elementów ogrodzeniowych itp.

Ocieplanie stropodachu – na czym polega?

0
Ocieplanie stropodachu – na czym polega?

Komfort termiczny to bardzo ważna kwestia dla każdego z nas. Dlatego inżynierowie pracują nad coraz to lepszymi rozwiązaniami, które obniżą koszty ogrzewania. Jednym z nich są stropodachy.

Co to jest stropodach?

Stropodach jest to strop nad ostatnią kondygnacją budynku. Pełni on także funkcję dachu płaskiego.  W budownictwie mieszkaniowym stosuje się stropodachy wentylowane, a w przemysłowym – pełne. Podstawą tej konstrukcji jest strop, na który nakłada się warstwę paroizolacji. Nie jest jednak ona konieczna i stosuje się ją najczęściej nad tzw. pomieszczeniami mokrymi. Cechuje je nadmierne nasycenie parą wodną, dlatego paroizolacja jest w takich miejscach wskazana. Trzecią warstwą jest termoizolacja. To najważniejsza część konstrukcji, od której zależy prawidłowe funkcjonowanie stropodachu. Dlatego do jej powstania używa się wełny oraz celulozy. Granulat wełny dzieli się na watę szklaną oraz wełnę skalną. Oba surowce odróżnia gęstość materiału. Wełnę stosuje się także do izolacji stropów, czy poddaszy nieużytkowych. Ma więc ona szerokie zastosowanie w budownictwie. Wpływa na to nie tylko duża izolacyjność materiału, ale także bezpieczeństwo dla domu. Wełna nie wymaga bowiem konserwacji, jest niepalna i nie absorbuje wilgoci z otoczenia. Celuloza natomiast dodaje warstwie termoizolacji odporności na rozwój grzybów i pleśni. Jest ona pozyskiwana z papieru gazetowego, a do jej wykonania jest potrzebny niewielki nakład energii. Stropodach wieńczy warstwa konstrukcyjna z pokryciem dachowym.

Ocieplanie stropodachu – co zyskujemy dzięki tej technologii?

Jeśli zdecydujemy się na ocieplanie stropodachu, to z pewnością nie pożałujemy tej decyzji. Korzyści są naprawdę wymierne. Najbardziej odczujemy je w sezonie grzewczym. Ocieplanie stropodachu ogranicza bowiem utratę ciepła przez dach. Dzięki temu skutecznie obniżymy rachunki za ogrzewanie. Latem natomiast wewnątrz budynku będzie chłodniej niż na zewnątrz. Ocieplanie stropodachu pozwoli także wyeliminować mostki termiczne. Jednak to nie koniec, wełna jest bowiem świetnym izolatorem akustycznym. Dlatego ograniczymy hałas dochodzący z innych pomieszczeń, czy z zewnątrz. Sprawdź tutaj, co jeszcze powinieneś wiedzieć o stropodachach https://stropodachy.com.pl/. Włóknisty charakter materiałów wykorzystanych do ocieplenia skutecznie absorbuje dźwięki. Izolacja wypełnia też puste przestrzenie w ścianach i podłogach, co niweluje zjawisko rezonansu. To także poprawia komfort codziennego użytkowania. Ocieplanie stropodachu jest więc bardzo praktycznym rozwiązaniem. Decydując się na nie z pewnością nie będziemy rozczarowani.

ZOBACZ TEŻ