6 zalet drzwi wejściowych aluminiowych

0
2197
6 zalet drzwi wejściowych aluminiowych

Budujecie lub remontujecie dom i zastanawiacie się nad zakupem właściwych drzwi wejściowych? Na rynku powszechne są te wykonane z drewna, PCV i stali, tymczasem szukając rozwiązania spełniającego wysokie oczekiwania warto zdecydować się na drzwi wejściowe aluminiowe, które w istocie mają najwięcej zalet i najmniej minusów.

Modne i nowoczesne

Współczesne budownictwo lubi minimalistyczne formy, które jednocześnie zaskakują indywidualnością ukrytą w szczegółach. Drzwi wejściowe aluminiowe spełnią oczekiwania najbardziej wysublimowanych gustów. Mogą zostać wykończone okleiną drewnopodobną, lakierem w dowolnym kolorze lub panelami. Nie straszne są im przeszklenia czy naświetla, a także nietypowe rozmiary.

Odporne i wytrzymałe

Bez najmniejszej wątpliwości drzwi wejściowe aluminiowe są jednymi z najbardziej odpornych na warunki atmosferyczne. Całkowicie obojętne na działanie wilgoci, odporne na uszkodzenia mogą być zastosowane w różnego rodzaju budynkach. Ponadto ich specjalna konstrukcja gwarantuje ich stały kształt – mówiąc wprost drzwi aluminiowe nie będą się odkształcały.

Zerowa potrzeba konserwacji

Ogromną zaletą jest fakt, że wejściowe drzwi wykonane z aluminium praktycznie nie wymagają zabiegów konserwacyjnych. Łatwe utrzymanie ich w czystości — całkowicie wystarczy woda z detergentem — przypadnie do gustu tym, którzy lubią rzeczy łatwe w obsłudze, ładne i trwałe.

Termoizolacja warta uwagi

Jedną z głównych rzeczy, które zazwyczaj jako pierwsze przykuwają uwagę inwestorów jest termoizolacyjność produktu. W tym przypadku drzwi aluminiowe są w samej czołówce tych, które są godnymi polecenia. Właściwe wypełnienie (wata szklana, pianka lub styropian) odpowiednio izoluje i zapobiega stratom ciepła

Idealne wyciszenie

Jeśli szukacie drzwi, które zamkną Wasz dom na hałas dobiegający z zewnątrz powinniście postawić właśnie na drzwi aluminiowe. Specjalistyczna konstrukcja i innowacyjne rozwiązania sprawiają, że są one idealnie wyciszone, a tym samym chronią wnętrze domu przed zgiełkiem dobiegającym z ulicy.

Bezpieczeństwo antywłamaniowe

Drzwi aluminiowe zewnętrzne posiadają wiele zabezpieczeń, które plasują je — w zależności od zastosowanych elementów — w kategorii drzwi bezpiecznych lub antywłamaniowych. Solidna konstrukcja w połączeniu z wysokiej klasy materiałem i okuciami pozwala na stworzenie domu odpowiednio chronionego i bezpiecznego. Ważne, by oprócz dobrych drzwi kupowanych u uznanego sprzedawcy (raczej nie w supermarkecie) zamówić także fachowy montaż u autoryzowanego przedstawiciela.

Artykuł przygotowany w oparciu o materiały dostarczone przez firmę Internorm

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ