Krak-Zinc – specjaliści od dachów i elewacji

0
2674

Krakowska firma http://www.Krak-Zinc.pl to cenieni na rynku eksperci od dachów oraz elewacji wykonanych z blachy. Od blisko 20 lat firma specjalizuje się w pokryciach blachą cynkowo-tytanową i jest autoryzowanym dystrybutorem w Polsce cenionej marki VMZINC®/UMICORE®.

Pokrycia tytanowo-cynkowe oczywiście nie wyczerpują oferty Krak-Zinc. Krakowska firma proponuje też pokrycia blachami miedzianymi i aluminiowymi. Jej oferta obejmuje także, chociażby bardzo odporne na działanie warunków atmosferycznych systemy rynnowe wykonane z blachy cynkowo-tytanowej oraz blachy miedzianej, jak i szeroki wybór akcesoriów dachowych.

Zastosowanie blachy cynkowo-tytanowej

Zastanawiając się nad pokryciem dachu albo elewacji, warto najpierw rozważyć zastosowanie blachy cynkowo-tytanowej. Dlaczego? Ponieważ jest niezwykle trwała, odporna na czynniki zewnętrzne. Blacha cynkowo-tytanowa pod wpływem działania czynników atmosferycznych pokrywa się patyną, a ona zabezpiecza dach przed korozją. Nie wymaga więc zabiegów konserwacyjnych, pielęgnacyjnych. Przemycie od czasu do czasu w zupełności wystarczy. Średni czas gwarancji takiej blachy to aż 40 lat, ale w praktyce może ona wytrzymać nawet trzy razy tyle czasu.

Blachę cynkowo-tytanową układa się w formie prostokątnych pasków. Układanie następuje na pełnym podłożu, które musi być równe (deskowanie, wodoodporna sklejka, płyty OSB lub MPF). Różnice poziomów nie powinny przekraczać 5-10 mm. Zanim blacha zostanie położona, w czasie transportu i magazynowania, nie może zostać zamoczona. Pod wypływem wilgoci wytrąca się bowiem biały wodorotlenek cynku. Pasy blachy należy dokładnie połączyć i uszczelnić. Do uszczelniania zależy stosować wyłącznie kity neutralne w stosunku do stopu cynkowo-tytanowego. Nie stosować kitów zawierających silikon acetynowy, ponieważ zawierają rozpuszczalnik protonogenowy, który działa niszcząco na stop cynkowo- tytanowy.

Zastosowanie blachy miedzianej

Za tym rodzajem pokrycia przemawia przede wszystkim trwałość. Szacuje się, że dach z blachy miedzianej może przetrwać nawet 300 lat! Układa się ją wyłącznie na sztywnym poszyciu, które wyłożone jest matą albo folią separacyjną. Chodzi o to, aby środki użyte do zabezpieczenia drewna nie wchodziły w reakcje z miedzią.

Krak-Zinc proponuje pokrycia arkuszami miedzianymi o wymiarach 0,55 lub 0,60 mm na 1000 na 2000 (grubość, szerokość, długość), ale firma realizuje też zamówienia niestandardowe. Dach lub elewacja pokryta blachą miedzianą nie wymaga konserwacji. Miedź nie tylko nadaje się zarówno na zabytkowe obiekty, jak i nowoczesne budynki, lecz również jest materiałem bardzo plastycznym, pozwalającym na wykonanie skomplikowanych krzywizn i detali.

Zastosowanie blachy aluminiowej

Krak-Zinc oferuje też pokrycia z blachy aluminiowej firmy PREFALZ®. Taką blachę łatwiej jest modelować, ponieważ ma dużą giętkość. Dzięki temu można ją zastosować na dachu albo elewacji. Blacha aluminiowa PREFALZ® jest odporna na wiatr, korozję. Jest też lekka, trwała (40 lat gwarancji). Aluminium może być później w 100 procentach wykorzystane ponownie, ma więc właściwości ekologiczne. Blachy z tego metalu łatwo się montuje nawet w niskich temperaturach. Minusem może być dość duża podatność aluminium na odkształcenia.

Dlaczego Krak-Zinc?

Z oferty firmy Krak-Zinc (http://www.krak-zinc.pl/pomoc-informacje-techniczne/zasady-projektowania-pokrycia-dachu/) warto skorzystać, ponieważ pracują w niej zespół ekspertów z wieloletnim stażem i bogatym, blisko 20-letnim doświadczeniem. Dzięki nim klient otrzyma bezpłatną i fachową poradę. Warto wybrać ofertę Krak-Zinc, ponieważ jej eksperci działają szybko, sprawnie, a firma oferuje wyłącznie najlepsze produkty, spełniające najbardziej wyśrubowane normy. I cały czas udoskonala swoją ofertę, aby odpowiadała zmieniającym się zapotrzebowaniom rynkowym.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ