Czym się kierować podczas rekrutacji pracownika?

0
1069
Czym się kierować podczas rekrutacji pracownika

Sukces przedsiębiorstwa w dużej mierze jest zależny od tego, kto w nim pracuje. Z tego względu tworząc zespół trzeba szczególnie uważnie obsadzić wszystkie stanowiska. Jak ocenić, którzy kandydaci są najbardziej wartościowi? Podpowiadamy, czym się kierować podczas rekrutacji pracownika!

Czym się kierować podczas rekrutacji pracownika?

Często zdarza się, że pozornie odpowiedni kandydat po zatrudnieniu nie sprawdza się na określonym stanowisku. Zwykle ma to związek z tym, że wielu pracodawców tak naprawdę nie wie, czym się kierować podczas rekrutacji pracownika. Nadal w większości przypadków głównie zwraca się uwagę na wykształcenie czy doświadczenie, ale te wbrew pozorom wcale nie dają gwarancji, że ktoś ma odpowiednie kwalifikacje.

Jeśli chce się zatrudnić najlepszego kandydata, dodatkowo trzeba zwrócić uwagę na:

  • umiejętności – niektóre osoby nawet pomimo wielu lat pracy w zawodzie nie są tak utalentowane, jak często młodzi, ambitni pracownicy. W praktyce najważniejsze jest to, co realnie potrafi dany kandydat. Jego zdolności można sprawdzić np. przedstawiając zadanie testowe;
  • osobowość – nawet najlepszy specjalista w danej dziedzinie może okazać się złym pracownikiem, jeśli będzie miał trudny charakter. Usposobienie oraz temperament mają ogromny wpływ na to, jak będzie współpracował z resztą zespołu;
  • nastawienie – w większości przypadków nie ma sensu zatrudniać pracownika, jeśli chce niedługo ponownie zmienić miejsce pracy. Podczas rekrutacji koniecznie trzeba zapytać kandydata o jego plany oraz zweryfikować jego historię zatrudnienia.

Jak znaleźć idealnego kandydata w procesie rekrutacji?

Proces poszukiwań idealnego kandydata może trwać dość długo. Podczas rekrutacji pracownika trzeba poświęcić sporo czasu na to, by dobrze go poznać oraz przetestować jego kompetencje. Nie każdy może jednak sobie na to pozwolić – tym trudniej jest, gdy potrzebna jest osoba reprezentująca branżę, w której nie ma się doświadczenia, np. IT. Wtedy najlepiej jest zdecydować się na outsourcing zatrudnienia.

Dzięki specjalistom z LeasingTeam rekrutacja i selekcja pracowników przebiegnie sprawnie, a także zagwarantuje najlepsze efekty. Skorzystaj z dodatkowego wsparcia, by najlepiej obsadzić dane stanowisko!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ