Dlaczego projekty domów parterowych są tak popularne?

0
2535
Dlaczego projekty domów parterowych są tak popularne?

Mały dom jest idealny dla rodzin z małymi dziećmi, seniorów i osób niepełnosprawnych. Dzięki odpowiednim rozwiązaniom możemy usunąć wszystkie bariery architektoniczne. Wszystko jest dostępne na jednym piętrze, nie musimy wchodzić kilka razy dziennie po schodach.

Dlaczego warto zwrócić uwagę na projekty domów parterowych?

Wielką zaletą jest to, że dom jest płynnie połączony z ogrodem. O każdej porze roku ogród jest na wyciągnięcie ręki. Dlatego z pewnością spodoba się każdej osobie, która zawsze marzyła o swoim ogrodzie. Mały dom idealnie pasuje do każdego krajobrazu, zarówno miejskiego, jak i wiejskiego. W niewielkim domu często występują duże przeszklenia i drzwi tarasowe. W kilka chwil możemy przejść na taras i odpocząć na świeżym powietrzu. Dzięki panoramicznym przeszkleniom dociera duża ilość światła słonecznego. Dzięki nim wnętrza są bardziej przestronne. Nie ma tutaj schodów. Dlatego domy parterowe są chętnie wybierane przez osoby starsze i niepełnosprawne. Wszystkie pomieszczenia znajdują się na jednym poziomie, dlatego nikt nie czuje się wyobcowany, ani wyróżniony. Brak schodów oszczędza też sporo miejsca. Domy parterowe są tańsze niż w budowie. Ich budowa nie jest skomplikowana. Cena jest decydującym aspektem dla wielu osób. Generują też mniejsze koszty związane z codziennym użytkowaniem. Małe domy można łatwiej ogrzać. Dlatego koszty za ogrzewanie są niższe. W takich posiadłościach ciepło nie rozchodzi się w pionie.

Czym się wyróżniają projekty nowoczesnych domów parterowych?

Nowoczesne domy parterowe ładnie komponują się z otoczeniem. Nie ma tutaj schodów, dlatego łatwiej możemy wykorzystać całą przestrzeń. Komunikacja na jednym poziomie zapewnia duże bezpieczeństwo małym dzieciom, seniorom i osobom niepełnosprawnym. Ponadto małe domy przepięknie łączą się z ogrodem. Nie ma tutaj skoków. Dlatego mamy większe możliwości aranżacji. Możemy też zdecydować się na gotowe i pełnowymiarowe meble. Domy parterowe gwarantują również łatwe prace wykończeniowe. Nie musimy bowiem w nich stosować płyty gipsowo-kartonowe. Nowoczesny dom jest energooszczędny i ekologiczny. Jest funkcjonalny. W tym miejscu dowiesz się więcej https://pracownia-projekty.dom.pl/projekty_nowoczesne.html. Do jego budowy wykorzystuje się naturalne materiały lub inspirowane naturą. Wyróżnia się prostą, zwartą bryłą. Najczęściej przykryty jest płaskim dachem. Ze względu na warunki pogodowe, często wybierane są również spadziste dachy. W nowoczesnych domach występują duże przeszklenia i drewniane lub metalowe elementy wykończenia. Często są zaprojektowane w minimalistycznym stylu. Mają jasną elewację, chociaż odważne osoby chętnie wybierają ciemne kolory.

Na co zwrócić uwagę, wybierając projekty małych domów?

Wybierając projekt, sprawdźmy, czy istnieje możliwość rozbudowy w przyszłości. Wtedy nie musimy się martwić, jeśli nasza rodzina się powiększy. Mamy też większe pole działania. Ponadto zwróćmy uwagę na bryłę domu. Powinna być doskonale przemyślana pod kątem funkcjonalności. Niewielkie domy parterowe zwykle są komfortowe. Wszystkie pomieszczenia znajdują się na jednym poziomie. Projekty małych domów wyróżniają się prostotą, wygodą i elegancją. Idealny dom parterowy będzie podzielony na strefę dzienną i sypialnianą. Pierwsza strefa obejmuje salon, toaletę, kuchnię i jadalnię. Natomiast druga strefa składa się z kilku pokojów lub łazienką/łazienkami. Hol może oddzielać te dwie strefy.

Co może nas zniechęcić do projektu domu parterowego?

Domy parterowe mają pewne wady. Przede wszystkim wymagają większej działki niż posiadłości piętrowe lub z użytkowym poddaszem. Dlatego, jeśli mamy stosunkowo niewielki i wąski teren, pomyślmy jeszcze raz, czy taki projekt będzie najlepszy. Wysokie budynki i drzewa mogą ograniczać dostęp do naturalnego światła. Poza tym niewielka działka może utrudniać rozplanowanie poszczególnych wnętrz. Oczywiście w wielu aspektach możemy zaoszczędzić, wybierając projekt parterowego domu. Jednak dach, podłogi i fundamenty będą droższe niż w przypadku piętrowego domu. Wynika to z większej powierzchni. Domu bez schodów nie można postawić na działce o dużym spadku. Mimo to nie brakuje projektów tanich w budowie. Znajdziesz je chociażby pod tym linkiem https://pracownia-projekty.dom.pl/projekty_parterowe.html. Dzięki takim rozwiązaniom każdy może znaleźć coś dla siebie. Wszystko zależy więc od naszego pomysłu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ