Do czego służą złączki pneumatyczne?

0
3438
Do czego służą złączki pneumatyczne

Złączki pneumatyczne wtykowe i złączki pneumatyczne skręcane są wykorzystywane do łączenia i podłączania węży i przewodów pneumatycznych. Sprawdzają się one świetnie w wielu rodzajach instalacji.

Złącza pneumatyczne Air-Com zostały zaprojektowane w ten sposób, żeby nawet wielokrotne podłączanie elementów instalacji pneumatycznych było łatwe i szybkie. Wykorzystując je jako elementy złączne i przyłączeniowe można tworzyć nawet bardzo skomplikowane instalacje.

Zastosowanie złączek pneumatycznych

Prosta, ale solidna konstrukcja złączek pneumatycznych wtykowych, jak i złączek pneumatycznych skręcanych pozwala na łatwe przyłączanie i łączenie różnych elementów instalacji pneumatycznych. Złączki pneumatyczne wtykowe charakteryzują się łatwiejszą obsługą, a co za tym idzie szybszym procesem łączenia i podłączania przewodów i węży pneumatycznych. Z kolei złączki pneumatyczne skręcane mogą być bardziej trwałe i odporne na różnego rodzaju uszkodzenia. Jak wybrać odpowiednie złączki pneumatyczne? Należy pamiętać, że nie każdy rodzaj złączek będzie pasować do wszystkich instalacji. Wybór odpowiednich złączek zależy w dużej mierze od rodzaju i wymagań danej instalacji pneumatycznej.

Rodzaje złączek pneumatycznych

Na rynku jest dostępnych wiele rodzajów złączek pneumatycznych wtykowych i złączek pneumatycznych skręcanych, które różnią się między sobą zastosowaniem i materiałem, z jakiego są wykonane. Złączki wtykowe mogą być wykonane m.in. z plastiku, mosiądzu niklowego czy stali nierdzewnej. Konkretny model może być stosowany do przewodów zrobionych m.in. z poliuretanu, poliamidu, RILSANU czy PVC. Złączki wtykowe są wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu, m.in. spożywczym, farmaceutycznym czy chemicznym.

Często dany rodzaj złączek jest stworzony do konkretnej instalacji. Parametry, jakie bierze się pod uwagę przy wyborze odpowiednich złączek to m.in. obciążenie, jakiemu jest poddawana instalacja, materiał, z jakiego jest wykonana czy jej przeznaczenia.

Złączki pneumatyczne skręcane są stosowane najczęściej w trwałych instalacjach, które nie są poddawane częstej modernizacji. Złączki pneumatyczne wtykowe sprawdzają się z kolei najlepiej w instalacjach, które są często przebudowywane, modernizowane lub serwisowane.

Złącza pneumatyczne Air-Com mogą być wykorzystywane do budowy instalacji pneumatycznych, ale i hydraulicznych, wodnych, próżni i podciśnienia, które mają nawet bardzo wysoki stopień skomplikowania.

[Głosów:4    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ