Inwestycja w codohotel na wynajem jako alternatywa dla bankowej lokaty

0
2758
Inwestycja w codohotel na wynajem jako alternatywa dla bankowej lokaty

Inwestycje deweloperskie od lat cieszą się dużym zainteresowaniem wszystkich tych, którzy poszukują efektownej formy lokowania kapitału. Niesłabnąca chęć posiadania własnego lokum w atrakcyjnej lokalizacji, a przy tym pewność, że poczyniona inwestycja będzie przynosić realne i zadowalające zyski jest coraz większa. Nie dziwi to zwłaszcza wówczas, gdy obserwuje się stały wzrost świadomości na każdym szczeblu. Coraz więcej osób bowiem mając własny kapitał nie chce lokować go w banku. Dlaczego?

Nie od dziś wiadomo, że lokaty bankowe oprocentowane są raczej skromnie, przy czym realny zarobek pomniejszony zostaje o koszty podatków od odsetek. Oferty banków nie są tak atrakcyjne jak te, którymi kusić mogą firmy zajmujące się zarządzaniem systemem condo. Nieustannie rosnąca popularność condohoteli, także w Polsce, cieszy się przez to coraz większym zainteresowaniem prywatnych inwestorów. Okazuje się bowiem, że inwestycja w systemie condo realizowana jest przez deweloperów, którzy potem sprzedają mieszkania czy lokale osobom prywatnym, przedsiębiorcom czy innym podmiotom. Ci mogą z kolei stać się posiadaczami atrakcyjnie zlokalizowanej nieruchomości i mieć ją jedynie na użytek własny, jak też skorzystać z rejestracji w systemie condo i czerpać systematyczne zyski z wynajmu.

Zarządzanie systemem condo leży często w gestii niezależnych operatorów, którzy otrzymując nieruchomość do dyspozycji w formule rezerwacji dla wynajmujących, wpłacają comiesięczne kwoty na konto właścicieli nieruchomości. Te ekwiwalenty pieniężne nie zawierają w sobie kosztów utrzymania nieruchomości – te ponosi operator hotelowy zajmujący się zarządzaniem.

Podaż na rynku usług nieustannie rośnie – szczególnie w obszarze poszukiwania lokali na wynajem o podwyższonym standardzie. Oznacza to, że zainteresowanie usługami condohoteli również nie będzie spadać. Podróżujący decydujący się na noclegi w komfortowych warunkach i atrakcyjnej cenie wyświadczają też niejako przysługę wynajmującym – generując im stały zysk.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ