Jak maksymalnie wykorzystać przestrzeń w pokoju sypialnianym?

0
1194
Jak maksymalnie wykorzystać przestrzeń w pokoju sypialnianym

W mieszkaniach o niewielkim metrażu każda przestrzeń ma znaczenie. Dlatego funkcjonalne urządzenie mniejszego mieszkania to całkiem spore wyzwanie. Producenci mebli, mając świadomość takiego stanu rzeczy, zaczęli wprowadzać na rynek produkty, których celem jest możliwość zagospodarowania każdego wolnego centymetra kwadratowego. Pokój, w którym śpimy, może być jedynie sypialnią, ale może także pełnić funkcję salonu lub pokoju dziecięcego. Zatem jakiego rodzaju meble wspomogą urządzenie tego typu pomieszczeń, aby były jak najbardziej funkcjonalne?

Łóżko z szufladami

Trudno sobie wyobrazić sypialnię bez łóżka. Jest to podstawowy element wyposażenia tego pokoju. Jest to również świetny przykład na użyteczne wykorzystanie przestrzeni. Bez wątpienia łóżko z szufladami to opcja zarówno do sypialni dla dorosłych, jak również sprawdzone rozwiązanie w pokoju dziecięcym.

Szuflady umieszczono pod stelażem łóżka, dzięki czemu przestrzeń ta jest w pełni wykorzystana. Łóżka mogą różnić się ilością, wielkością oraz sposobem ułożenia szuflad. Niezależnie od tego szuflady są niewątpliwie pojemne i przestronne. Z pewnością pomieszczą się w nich różne potrzebne rzeczy, takie jak: pościel, odzież, książki, bielizna.

Duży wybór tego rodzaju łóżek można znaleźć w sklepie internetowym Umebluje.pl. W sprzedaży są zarówno meble wykonane z płyty, drewniane, jak i tapicerowane o różnej szerokości. Szczególnie efektownie wyglądają łóżka z tapicerowanym zagłówkiem. Przy czym można sobie dowolnie wybrać sposób obicia (zszycia w poziomie, w pionie, ukośne, z guzikami). Dużym atutem sprzedawcy jest również imponująca oferta kolorystyczna łóżek z szufladami.

Do pokoju dziecięcego i młodzieżowego można kupić łóżko z szufladami i półkami. Dzięki temu wszystkie szpargały typowe dla wieku dziecka będą miały swoje miejsce i będą zawsze pod ręką.

Nie ma przeszkód, aby łóżko z szufladami postawić w mieszkaniu typu kawalerka czy studio. Tego rodzaju łóżko może bowiem również pełnić funkcję sofy, której używamy w ciągu dnia, a rozkładamy na noc.

Szafy narożne

Kolejnym przykładem funkcjonalnego mebla jest szafa narożna. Jest zaprojektowana specjalnie do tego, aby zmaksymalizować wykorzystanie rogu pokoju. Co istotne, w ofercie sklepu Umebluje.pl, są szafy narożne o różnych wielkościach i wyglądzie, w tym szafy do pokojów dziecięcych z atrakcyjnymi zdobieniami (na przykład żyrafa, samochodzik, zamek księżniczki lub piłkarz).

Szafa narożna może mieć układ typowej szafy na odzież, czyli posiadać wewnątrz półki oraz wieszaki. Współczesne szafy narożne to małe garderoby, w których zaprojektowano miejsce na wszystkie niezbędne akcesoria.

Urządzając pokój, warto także wziąć pod uwagę inne projekty szaf narożnych. W ofercie są bowiem szafy narożne z półkami zamontowanymi na zewnątrz. Na jednym z boków takiej szafy można umieścić regał lub szafkę z drzwiczkami. To naprawdę ciekawa i przydatna propozycja nie tylko w małych pomieszczeniach.

Komody z drzwiami i szufladami

Uzupełnieniem do wyżej wymienionych mebli są komody. To szafki, które mogą występować w wielu kombinacjach. Mogą składać się z samych szuflad, ale również posiadać półki lub zamykane drzwiczki. Komoda to optymalny mebel do przechowywania bielizny, biżuterii, lekarstw i akcesoriów.

Komoda może również pełnić funkcję szafki pod telewizor, sprzęt RTV, regału na książki lub różne ozdoby i bibeloty. Warto podkreślić, że wszystkie wymienione meble można zakupić w jednolitych kolekcjach lub materiale wykonania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ