Styl kolonialny to dobry wybór do domu, hotelu czy restauracji

0
2057
Styl kolonialny

Meble w stylu kolonialnym to dobry wybór dla wszystkich wielbicieli orientalnego stylu. Doskonale sprawdzą się nie tylko we wnętrzach w całości inspirowanymi kulturami krajów azjatyckich lub afrykańskich, ale również jako dodatek do klasycznych czy minimalistycznych pomieszczeń. Dowiedz się jak wykorzystać meble kolonialne w swoim domu, mieszkaniu czy biznesie.

1. Meble kolonialne – dlaczego warto wybrać?
2. Meble kolonialne – gdzie kupić?

Meble kolonialne – dlaczego warto wybrać?

Styl kolonialny powstał w XIX wieku, w czasach, gdy Wielka Brytania sprawowała kontrolę nad zamorskimi koloniami. To właśnie brytyjscy mieszkańcy odległych krain, którzy zarządzali koloniami w Afryce oraz Azji rozpoczęli modę na łączenie we wnętrzach mebli wiktoriańskich z elementami kultur afrykańskich i azjatyckich. Efektem tego jest niepowtarzalna mieszanka, która do dziś cieszy się popularnością.

Styl kolonialny to dobry wybór zarówno do wnętrz mieszkalnych, jak i przestrzeni usługowych- restauracji, hoteli czy pensjonatów.

Pomieszczenia w całości zaaranżować można z użyciem mebli kolonialnych, tworząc iście filmową atmosferę. Pamiętać należy jednak o wyważonej kompozycji aranżacji. Meble kolonialne są zazwyczaj ciężkie, a w nadmiarze mogą stać się przytłaczające. Warto zachować umiar, równoważąc powagę mebli dodatkami w jasnych kolorach – bieli, écru czy zieleni. Dobrze sprawdzi się rękodzieło, a także roślinność.

Meble kolonialne – gdzie kupić?

Charakter wnętrzu doda nawet jeden element w stylu kolonialnym. Dobrym wyborem może być np. szafa. Komoda kolonialna odznacza się solidnym, ręcznym wykonaniem oraz oryginalnym designem. Warto wspomnieć, że meble w stylu kolonialnym charakteryzują się nie tylko akcentami nawiązującymi do orientu, ale również interesującą fakturą drewna. Niepowtarzalny układ słojów podkreślony bezbarwnym lakierem wprowadza do wnętrz ciepło i elegancje.

Ciekawą opcją jest również biurko kolonialne, które pozwala poczuć się jak w filmie o Indianie Jones. Duży blat dodatkowo zapewnia wygodną pracę.

Dobrym wyborem mogą stać się również dodatki. Wnętrzom stylu kolonialnego nada nawet niewielki dodatek, taki jak rzeźba w stylu afrykańskim czy kwiatowe ornamenty inspirowane Japonią, zamieszczone na poduszkach. Tego typu dekoracje warto przywieźć z podróży.

Sklep z meblami kolonialnymi to natomiast dobre wyjście dla osób, które poszukują wielu oryginalnych modeli w jednym miejscu. Szeroki asortyment i unikatowe wzornictwo pozwalają stworzyć w domu wyjątkową atmosferę w krótkim czasie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ