Okna antywłamaniowe – charakterystyka

0
1199
Okna antywłamaniowe

Nawet najpiękniejsze okno na nic się nie zda w sytuacji, gdy jest ono wykonane z niewystarczająco wytrzymałych materiałów, a co za tym idzie – będzie łakomym kąskiem dla włamywacza lub innego złoczyńcy pragnącego przebrnąć przez pierwszą linię obrony naszych czterech ścian i dostać się do wnętrza celem wykradzenia drogich naszemu sercu przedmiotów. Aby zabezpieczyć się przed taką niezbyt przyjemną ewentualnością możemy skorzystać z oferty producentów  elementów wykończeniowych, w tym drzwi i okien, jako że coraz częściej wzbogacają oni swoje portfolio wyrobów o tak zwane okna antywłamaniowe, a więc produkty wzbogacone o specjalne mechanizmy, w tym zamki i rygle, dzięki którym sforsowanie okna może stać się dla osoby z zewnątrz nie lada wyzwaniem.

Jeżeli bardzo cenimy sobie bezpieczeństwo, możemy także zamówić produkty, w przypadku których zastosowanych zostało więcej tafli szkła lub też takie, w których szyby są hartowane, dzięki czemu ryzyko, że rozbiją się one na skutek uderzenia lub innej maści uszkodzenia mechanicznego znacznie spada.

Pragniemy w tym miejscu nadmienić, że okna antywłamaniowe to nie tylko bezpieczeństwo, ale także ponadprzeciętny komfort użytkowania. Dlaczego tak się dzieje? Jest to przede wszystkim spowodowane faktem, iż jeżeli tylko zostaną one zamocowane przez specjalistów w sposób prawidłowy, będą one doskonale chroniły nas nie tylko przed hałasem dobiegającym z zewnątrz (izolacja akustyczna), lecz także zabezpieczą nas przed nadmiernie szybkim wychładzaniem się poszczególnych pokoi, zapewniając zadowalający współczynnik izolacji termicznej.

Produkty takie możemy dodatkowo wyposażyć w specjalnie dostosowane do wymiarów okna rolety, żaluzje lub też okiennice, dzięki którym nie tylko ochronimy się w sposób bardziej optymalny przed rabusiami, którzy to pokonać będą musieli więcej zabezpieczeń przed przedostaniem się do wnętrza naszego domu lub biura, ale także będziemy w stanie uniknąć nadmiernego nagrzewania się pomieszczeń w gorące, letnie dni. W dowolnym momencie będziemy mogli bowiem zasunąć rolety czy też ustawić skrzydła okiennic w taki sposób, by odbijały promienie słoneczne, a w naszych czterech ścianach panował przyjemny oraz tak bardzo pożądany chłód.

Czy warto wydawać od kilkuset do kilku tysięcy złotych więcej na specjalistyczne okna antywłamaniowe, skoro nadmieniony element wykończeniowy znaleźć można w sklepach stacjonarnych i internetowych za ułamek ceny jeżeli tylko zrezygnujemy z systemów zabezpieczających? Naszym zdaniem inwestycja taka jak najbardziej się opłaca, bowiem nie tylko wykonane z wyższej jakości materiałów okno służyć nam będzie znacznie dłużej, ale także dodatkowe zaimplementowane przez producenta zabezpieczenia pozwolą nam w pełniejszym stopniu ochronić nasz dobytek, jak również zadbać o zdrowie i życie zarówno nasze jak i naszych bliskich. Uważamy, że świadomość faktu, iż zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy, by osobom które kochamy nie spadł choćby włos z głowy jest warta każdych dosłownie pieniędzy!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ