Jak odbywa się kupno mebli przez internet?

0
979
Jak odbywa się kupno mebli przez internet

Zakupy online cieszą się niesłabnącą popularnością. Przez internet kupujemy odzież, zabawki, artykuły spożywcze, a także i meble. Jak odbywa się kupno mebli przez internet? I na co zwrócić uwagę, wybierając sklep meblowy online?

Jak odbywa się kupno mebli przez internet?

Zakup mebli przez internet nie jest trudny, a sam proces składania zamówień wygląda identycznie, jak w przypadku innych produktów. Najpierw wystarczy wybrać sklep meblowy, dokładnie przejrzeć asortyment, aby znaleźć interesujący nas model lub kilka produktów. W następnej kolejności należy złożyć zamówienie poprzez formularz i oczekiwać na ich wysyłkę. Kurier lub firma transportowa dostarczy nam zamówienie pod adres wskazany w formularzu. Nie musimy nigdzie jeździć i ich odbierać. Kurier lub firma transportowa przywiezie je aż pod dom lub blok. Pamiętaj jednak, że zamawiając meble online, nie widzisz ich na żywo. W związku z tym zwróć uwagę na:

  • dokładny opis przedmiotu – internetowy sklep meblowy powinien zawrzeć najważniejsze informacje o danym produkcie, takie jak wymiary, kolory, a także posiadać kilka zdjęć poglądowych,
  • opinie o sklepie – zanim wybierzesz sklep meblowy, sprawdź opinie o nim. Klienci bardzo często dzielą się swoimi doświadczeniami. Polecają lub odradzają konkretną firmę. Jeśli marka jest godna zaufana, to cieszyć będzie się dobrymi recenzjami.

Jakie są zalety kupowania mebli online?

Zakupy przez internet co roku docenia coraz więcej klientów. Nic dziwnego. Niosą one za sobą wiele korzyści, do których zalicza się przede wszystkim:

  • oszczędność czasu – zakupy przez internet robimy w jednym miejscu i to bez wychodzenia z domu. Nie musimy odwiedzać kilku punktów stacjonarnych, które zazwyczaj są położone daleko od siebie
  • oszczędność pieniędzy – kupując online, mamy możliwość porównywania cen. W efekcie znajdujemy najkorzystniejsze oferty,
  • dostępność – sklep meblowy online funkcjonuje 24 godziny i to 7 dni w tygodniu. Zakupy możemy zrobić zarówno o godzinie 21, jak i 7 rano,
  • prawo konsumenckie – w przypadku niezadowolenia z zamówionego przedmiotu, mamy możliwość odstąpienia od umowy bez podania przyczyny w ciągu 14 dni kalendarzowych.

Czy można zwrócić meble, kupione przez internet?

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że kupowanie przez internet już nikogo nie dziwi. To doskonała alternatywa dla zakupów w sklepach stacjonarnych.  Jednak nadal są osoby, które boją się zamawiać online. Głównym powodem jest obawa przed dostaniem przysłowiowego „kota w worku”. Ludzie boją się, że przedmiot będzie niezgodny z opisem i znacznie się różnił od zamówionego. Na całe szczęście obawy są niesłuszne, ponieważ prawo bardzo chroni konsumenta. Zgodnie z ustawą, zawierając umowę na odległość, mamy możliwość zwrotu zamówionego towaru w ciągu 14 dni. Co więcej, nie mamy obowiązku podania przyczyny rozwiązania umowy. Wystarczy tylko, że w ciągu dwóch tygodni powiadomimy sklep meblowy, w którym złożyliśmy zamówienie o swojej decyzji. Następnie należy wypełnić formularz, który jest dostępny na stronie sklepu lub ściągnąć wzór z internetu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ