Jak wybrać dobre krzesło do domu lub biura?

0
1285
Jak wybrać dobre krzesło do domu lub biura

Żyjemy w społeczeństwie, które wiele czasu w ciągu dnia spędza, siedząc. Robimy to podczas pracy, oglądania telewizji, grania w gry komputerowe czy spożywania posiłków. W rezultacie krzesła są nie tylko podstawowym wyposażeniem domu lub biura, ale również elementem, który ma realny wpływ na nasze zdrowie.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu krzesła?

Zanim wybierzesz krzesło, kierując się wyłącznie jego aspektami estetycznymi, zwróć uwagę na pozostałe parametry techniczne. Do najważniejszych z nich należą:

 • materiał, z którego jest wykonane krzesło,
 • zastosowanie i przeznaczenie krzesła,
 • waga,
 • cena,
 • wpływ na zdrowie.

Dopiero po ujęcie wszystkich elementów możesz podjąć właściwą decyzję w kwestii zakupu odpowiedniego krzesła do domu lub biura.

Rodzaje krzeseł w MultiBrand24

Jako profesjonalny sklep z wyposażeniem do domu, oferujemy szeroki wybór krzeseł, spełniających potrzeby każdego klienta. W rezultacie z powodzeniem wyposażamy zarówno wnętrza domów osób prywatnych, jak i przestrzenie biurowe przedsiębiorców.

Dla naszych klientów przygotowaliśmy krzesła, które są wykonane z:

 • drewna,
 • tworzywa sztucznego.

Co więcej, każde z nich różni się także materiałem, z którego zostało przygotowane siedzisko. W ten sposób do wyboru dajemy m.in.: krzesła tapicerowane lub wykonane z Ekoskóry.

Różnorodność zastosowanych materiałów pozwala na personalizację produktu do stylu aranżacyjnego danego pomieszczenia lub budynku. Tym samym krzesła metalowe mogą sprawdzić się w przestrzeniach minimalistycznych i biurowych, natomiast krzesła drewniane w domach i mieszkaniach, jako wyposażenie jadalni lub kuchni.

Parametry techniczne krzeseł

Każdy model krzesła różni się kilkoma parametrami technicznymi, które mają istotny wpływ na wygodę siedzenia. W MultiBrand24 przygotowaliśmy więc krzesła, które charakteryzują się:

 • wysokością całkowitą od 45 cm do 110 cm,
 • szerokością od 30,5 cm do 70 cm,
 • głębokością od 33 cm do 67 cm,
 • wysokością krawędzi siedziska od 29 cm do 49 cm,
 • wysokością podłokietników (w przypadku foteli) od 48,5 cm do 73 cm.

Tym samym możesz bez trudu wybrać takie rozwiązanie, które zapewni odpowiednią pozycję ciała oraz dopasowanie krzesła do pozostałych elementów wyposażenia (np. stołu w jadalni lub biurka w gabinecie).

Wpływ krzesła na zdrowie

Choć takie aspekty, jak wygląd, wymiar, cena czy waga są bardzo ważne, warto również zadbać o zdrowie. Siedzenie na krześle wcale nie musi szkodzić, jeśli zadbasz o właściwy produkt. W rezultacie uchronisz się przed bólem pleców i zmęczeniem. Oczywiście okazjonalne siedzenie na krześle pozwala na większą swobodę wyboru. Z kolei w przypadku pracy biurowej, krzesło odgrywa nadrzędną rolę i jego wpływ na zdrowie powinien być brany pod uwagę w pierwszej kolejności.

Jak wybrać dobre krzesło do domu lub biura?

Podczas zakupu krzeseł zwracaj uwagę na więcej niż jeden aspekt. Choć możesz znaleźć krzesło, które pod względem estetyki będzie idealne, oceń pozostałe parametry techniczne. Należą do nich m.in.: wpływ na zdrowie, cena, waga, wymiary, zastosowanie i materiał wykonania. W MultiBrand24 bogaty asortyment umożliwia wybór produktu, który spełni Twoje oczekiwania i doskonale wpasuje się w aranżację domowej lub biurowej przestrzeni.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ