Jak wybrać dywany do przedpokoju?

0
1694

Odwiedzając sklepy meblowe, czy wnętrzarskie strony internetowe, można powiedzieć, iż dobór dywanów do przedpokoju jest bardzo duży oraz zróżnicowany. Dostępne są typy zgodne z panującymi trendami, innowacyjne, plecione, zrobione z wiskozy oraz mnóstwo różnych. Najistotniejszym czynnikiem, jakim należy się kierować przy doborze dywanu do przedpokoju, jest materiał, z jakiego jest zrobiony. W dzisiejszych czasach, dzięki rozwiniętej technologii, łatwo odnaleźć produkty wysoce wytrzymałe na zabrudzenia. Są nimi przede wszystkim wiskoza, akryl i polipropylen

Przedpokój – jaki dywan?

Gdy wybieramy dywany do przedpokoju, to musimy wiedzieć, iż najistotniejszy jest materiał. Dużym powodzeniem cieszą się materiały syntetyczne, gdyż są bardzo odporne. Należałoby zwrócić więc uwagę na dywany polipropylenowe, akrylowe lub wiskozowe. Wszelkie są lekkie, mocne, wytrzymałe na zaplamienia oraz zniszczenia mechaniczne. Co jednakowo ważne, ich przestrzeń nie płowieje, więc mogą cieszyć oczy mieszkańców poprzez długie lata. Należałoby pamiętać, iż przedpokój to ciąg komunikacyjny, w którym zawsze wiele się dzieje.

Dywan z długim włosiem

Jednym spośród najpopularniejszych wyborów pośród puszystych dywanów zarówno do przedpokoju, jak również sypialni są typy z długim włosiem. Należy przyznać, iż owe dywany do przedpokoju wyglądają faktycznie efektownie. Puszyste, mięciutkie, niezwykle ciepłe w mig ocieplają atmosferę w każdym pomieszczeniu. Wady? Niestety dosyć ciężko utrzymać je w czystości. Choćby odkurzacz może mieć kłopot, aby usunąć cząstki piachu, jakie wnikną między włókna. Rozwiązaniem może być regularne trzepanie dywanika.

Dywan do przedpokoju – wygoda lub użyteczność?

Urządzając przedpokój, każdy spośród nas pragnie aby był on zarówno praktyczny, jak również atrakcyjny. Natomiast w wypadku przedpokoju musimy pamiętać o sprawie istotnej. O ile w wypadku salonu lub sypialni możemy sobie pozwalać na większe szaleństwo w doborze dywanów, o tyle w przedpokoju znacznie trudniej podtrzymać czystość oraz porządek, więc nie poleca się kupowania dywanów w jasnych kolorach. Nie mniej istotny jest również materiał.

Dodatkowe podpowiedzi aranżacyjne

Jeżeli już wybierzemy dywany do przedpokoju pod względem praktycznym to możemy zastanowić się również nad jego wyglądem. Bieżniki przedpokojowe mogą ponieważ mieć oryginalny typ, wzór oraz wybarwienie. Gdy pragniemy dobrać dywanik modny to starczy zdecydować się na wzory geometryczne czy czarno – białe. Poza tym, ostatnie trendy wskazują na dywany patchworkowe, będące kombinacją rozmaitych kształtów i odcieni.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ