Jak znaleźć atrakcyjne mieszkanie w centrum Warszawy?

0
1035
Jak znaleźć atrakcyjne mieszkanie w centrum Warszawy

Warszawa jest zdecydowanie najdroższym miastem do życia w naszym kraju. Cena za metr kwadratowy mieszkania w stolicy przewyższa nieraz dwukrotnie cenę za metr w mniej atrakcyjnej lokalizacji. Nic dziwnego – jest to miasto szybko rozwijające się, w którym co roku powstają nowe inwestycje. Popyt na mieszkania w Warszawie jest bardzo duży, co dodatkowo podnosi ich cenę. Do Warszawy co roku przyjeżdżają tysiące osób chcące tutaj się osiedlić, nabyć ciekawego doświadczenia lub założyć rodzinę. Jak więc zabrać się do poszukiwania swojego wymarzonego lokum, a jednocześnie nie przepłacić?

Biura nieruchomości

Naturalnie pierwszym wyborem przy poszukiwaniu mieszkania, czy to z rynku wtórnego, czy też pierwotnego, jest udanie się do warszawskiego biura nieruchomości – www.biurocosmopolitan.pl. Agent biura przedstawi oferty zgodne z naszymi wymaganiami i preferencjami, oszczędzi nam samodzielnego kontaktowania się z właścicielami mieszkań, wreszcie da nam gwarancję, że nie zostaniemy oszukani przy zakupie swojego m2. Wybór biura nieruchomości to ważna decyzja, warto zaczerpnąć opinie na temat danego biura przed podpisaniem z nim wiążącej umowy. Warto tutaj zaznaczyć, iż biura nieruchomości pobierają prowizję za mieszkanie, jednak w zdecydowanej większości prowizję tą płaci sprzedający.

Strony internetowe z mieszkaniami

Kolejną opcją jest samodzielne poszukiwanie mieszkania na różnego rodzaju stronach internetowych, przedstawiających oferty mieszkań z rynku pierwotnego lub wtórnego. Mamy tutaj portale dedykowane tylko temu celowi, jak też wyszukiwarki mniej specyficzne. Należy jednak uważać na oszustwa z którymi możemy się spotkać. Często właściciele lub deweloperzy nie piszą w ogłoszeniach całej prawdy o mieszkaniu, pokazują błędne wizualizacje powierzchni, nie piszą o dodatkowych kosztach typu miejsce postojowe, komórka lokatorska itp. Lepiej dmuchać na zimne i samemu dopytywać o dodatkowe opłaty niezawarte w ofercie. Strony internetowe są o tyle wygodne, że możemy bez wychodzenia z domu zorientować się w aktualnej sytuacji rynku mieszkaniowego w okolicy która nas interesuje.

Porównuj oferty

Mieszkanie o takim samym metrażu o 100tys. zł tańsze? Brzmi podejrzanie, jednak różnice takie mogą być widoczne biorąc pod uwagę różne lokalizacje w obrębie tego samego miasta. W centrum Warszawy ceny będą zdecydowanie wyższe niż na jej obrzeżach. Czasami zdarzają się jednak sytuacje, że komuś bardzo zależy na szybkiej sprzedaży mieszkania, w związku z czym sprzedaje je po bardzo atrakcyjnej cenie. Warto rozglądać się za takimi ofertami, jednocześnie zachowując zimną krew i nie kupując pierwszej oferty, która nam się spodoba. Może ktoś pilnie wyjeżdża z kraju i potrzebuje dużego zastrzyku gotówki? Warto analizować takie oferty, jednocześnie patrząc na nie krytycznym okiem. Naturalne jest to, że mieszkanie o podobnym metrażu, lokalizacji i standardzie nie będzie tańsze o kilkadziesiąt tysięcy zł, ale o kilkanaście już może być. Czasem zdarzają się prawdziwe promocje, z których warto skorzystać.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ