Rośliny zielone do twojego domu

0
859
Rośliny zielone do twojego domu

Rośliny otaczają nas ze wszystkich stron i stanowią nie tylko nieodłączny element parków, lasów czy ogrodów, ale też naszych domów oraz mieszkań. Są dodatkiem, który przykuwa oko i zbliża nas do natury. Nie każdy z nas przepada jednak za kwitnącymi roślinami – dla tych osób szczególnie polecane są więc rośliny zielone. Po jakie warto sięgnąć?

Paprocie

Jedną z tych roślin, które są szczególnie polecane dla osób preferujących rośliny zielone od kwitnących, są paprocie. Odznaczają się pięknymi, bujnymi liśćmi, które ozdabiają każdy pokój. Doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach o wysokiej wilgotności, w których wynosi ona minimum 50%, dlatego często goszczą w naszych kuchniach, gdzie wspaniale się rozrastają. Preferują też na wpół zacienione lub jasne, ale nie nasłonecznione miejsca, co często umożliwia ich umieszczenie tam, gdzie inne rośliny nie chcą wzrastać.

Paprocie dają wiele możliwości aranżacyjnych i są łatwe w hodowli, o ile tylko pamiętamy o ich częstym i obfitym podlewaniu. Dodatkowo doskonale oczyszczają powietrze, co pomaga nam funkcjonować zdrowo w naszym domu. Nie są szkodliwe dla zwierząt domowych, co sprawia, że chętnie wybierają je właściciele psów i kotów.

Na szczególną uwagę zasługuje sobie paproć pajęcze nogi, która zachwyca swoimi kłączami, oplatającymi doniczkę od góry. Przypomina dzięki temu po wyrośnięciu właśnie dużego, włochatego pająka, co czyni z niej unikatową ozdobę domy.

Aloes

Kolejną rośliną zasługującą sobie na uwagę wszystkich osób powinien być aloes. Ten wyjątkowy sukulent jest niezwykle łatwy do hodowania i nadaje się dla osób, które mają tendencję do zapominania o podlewaniu kwiatów regularnie, ponieważ całkiem dobrze znosi przesuszoną ziemię. Jest dostosowany do cyklicznych, suchych i mokrych okresów. Nadaje się przy tym do hodowania w najbardziej jasnych miejscach domu, gdzie szybko rośnie.

Jego dodatkową zaletą jest to, że stanowi bardzo uniwersalną roślinę leczniczą, którą w razie potrzeb możemy wykorzystać we własnym domu. Jego właściwości nawadniające i łagodzące mogą być szczególnie korzystne dla osób, które borykają się z problemami skórnymi.

Agawa

Następną rośliną dla zapominalskich jest agawa, która podobnie jak aloes wymaga jasnego, słonecznego stanowiska i świetnie znosi okresy przesuszania. Zawdzięcza to swojemu pochodzeniu z Ameryki Środkowej, gdzie okresy suszy i upałów są częste. Jest przy tym pięknie ulistniona i świetnie nadaje się na roślinę ozdobną. Agawy cechują się dużymi, zazwyczaj mięsistymi liśćmi, które mogą mieć barwę zieloną, niebieskozieloną, a czasem wielobarwną, między innymi z żółtymi dodatkami.

Jeśli poszukujesz dla siebie ciekawej agawy, zachęcamy cię do spojrzenia na ofertę znajdującą się pod adresem https://www.florapoint.pl/kategoria-produktu/rosliny/domowe/rodzaje-roslin/zielone/agawa/. Bez wątpienia możesz tam wybrać idealną dla siebie lub też przyjrzeć się innym, ciekawym roślinom zielonym, które pomogą ci ozdobić dom i utrzymają w nim powietrze w doskonałym stanie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ