Menopauza objawy i ich redukowanie

0
1557
menopauza
fot. pexels.com

Menopauza to nieunikniony etap w życiu każdej kobiety. Wiąże się ona z nieprzyjemnymi dolegliwościami, które mają wpływ na nasze samopoczucie, a także kondycję organizmu. Menopauza może nie raz dać nam w kość, a jej objawy skutecznie zepsuć dobry humor. Jak sobie z nią radzić, kiedy następuje? Sprawdź!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/objawy-menopauzy/

Menopauza

Menopauza to termin fachowy, który określa ostatnią miesiączkę w życiu kobiety. Próg menopauzy wyznacza data ostatniego krwawienia, które nie pojawia się następnie przez rok. Każde, które występuje po tak długiej przerwie, stanowi nieprawidłowość, która powinna zakończyć się wizytą u ginekologa.

Menopauza i poprzedzające ją klimakterium to moment, w którym przysadka mózgowa zaczyna spowalniać, a jajniki nie są zdolne do uwalniania jajeczek. Wówczas kobieta nie może już zajść w ciążę.

W okres menopauzy wchodzą kobiety, które są po 45-50 roku życia. Okres okołomenopauzy, a więc klimakterium następuje nawet na 10 lat przed menopauzą i może przyczyniać się do złego samopoczucia. Menopauza jest ściśle związana z gospodarką hormonalną i może wystąpić w różnym czasie u każdej kobiety.

Objawy menopauzy

Do klasycznych objawów menopauzy zalicza się uderzenia gorąca, nagłe zaczerwienienia na twarzy, kołatanie serca, zimne dreszcze, nocne poty, drażliwość, kłopoty z pamięcią, uczucie przygnębienia, bezsenność. U około 20% kobiet organizm nie przystosowuje się do zmian hormonalnych i uciążliwe objawy towarzyszą im przez kilka lat.

Obecnie istnieją również odpowiednie formy terapii hormonalnej, które pozwalają walczyć z uciążliwymi objawami menopauzy i klimakterium. Hormony przepisuje kobietom lekarz, zwłaszcza w sytuacji, w której objawy menopauzy przeszkadzają im w normalnym funkcjonowaniu.

Leczenie zaczyna się od najniższych dawek hormonów, które powinny zredukować nasilenie objawów, a także potencjalnego ryzyka ich przyjmowania. Przed rozpoczęciem terapii hormonalnej należy zrobić specjalistyczne badania u lekarza.

Przeczytaj też: http://wafryce.pl/buraki-a-zdrowie/

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ