Pleksi w Twojej firmie – jak i gdzie ją zastosować?

0
700
Pleksi w Twojej firmie

Lekka, przezroczysta i łatwa w obróbce pleksi znalazła zastosowanie w bardzo wielu obszarach działalności człowieka. Tworzywo to wykorzystywane jest nie tylko w różnych specjalistycznych gałęziach przemysłu, w branży reklamowej czy w trakcie prac remontowych. Okazuje się, że pleksi możemy na kilka sposobów wykorzystać również w biurze.

Pleksi do biura – jedno tworzywo, wiele zastosowań

Plexi do biura daje nam naprawdę spore możliwości. Materiał ten znajduje zastosowanie nie tylko przy urządzaniu przestrzeni biurowej, ale także przy codziennej organizacji pracy w biurze. Całkiem nowe zastosowanie plexi do biura przyniosła również pandemia koronawirusa. W wielu firmach standardem stało się pleksi ochronne na biurko, które ma zminimalizować przenoszenie się drobnoustrojów chorobotwórczych.  Jednak już przed pandemią wirusa COVID-19 pleksi do biur wykorzystywana była na wiele innych sposobów. Pleksi biurowa może pełnić funkcję przezroczystej ścianki działowej, czy też zastępować klasyczne szkło w innych elementach konstrukcyjnych. W biurze stosunkowo często wykorzystuje się również pleksi na biurko, które pomaga zorganizować codzienną pracę i ułatwić dostęp do potrzebnych nam informacji i danych. Nieco więcej o tym wykorzystaniu plexi napisaliśmy w jednym z kolejnych akapitów.

Pleksi do drzwi, okien i ścianek działowych

Po pleksi w biurze możemy sięgnąć już na etapie prac remontowo-wykończeniowych. Na tym etapie możemy wykorzystać na przykład pleksi na drzwi. Taka szyba z pleksi do drzwi będzie dużo bardziej odporna na stłuczenia niż szyba szklana. Pleksa do drzwi jest korzystnym rozwiązaniem także pod względem bezpieczeństwa. Nawet jeśli dojdzie do uszkodzenia drzwi z pleksi, to odłamki tworzywa nie będą stanowiły zagrożenia dla zdrowia pracowników. Analogicznie pleksi możemy wykorzystać również jako materiał do przeszklenia okien czy transparentnych ścianek działowych. W przypadku wszystkich tych elementów konstrukcyjnych duże znaczenie ma precyzja. W związku z tym najlepszym rozwiązaniem jest zamówienie pleksi na wymiar dociętej za pomocą specjalistycznych maszynach. Tylko w ten sposób uzyskamy formatki o minimalnej tolerancji wymiarów.

Pleksi na biurko

Bardzo dużą popularnością cieszy się również wspomniana już pleksi na biurko. Pod tym terminem mogą kryć się tak naprawdę dwa różne rozwiązania. Ze względu na sytuację epidemiologiczną związaną z wirusem COVID-19 koniecznością stały się szyba z pleksi na biurko. Taka pleksi stojąca na biurko jest skuteczną, fizyczną barierą dla różnego rodzaju chorobotwórczych drobnoustrojów. Pleksa przezroczysta sprawdza się w tej roli idealnie. Osłona z pleksi na biurko jest lekka i łatwa w montażu. Duża przezroczystość tego materiału sprawia, że takie osłony z pleksi do biurka nie zakłócają kontaktu z klientami czy współpracownikami.

Pleksi na biurko to jednak także inne rozwiązanie, z którego korzystaliśmy często już na długo przed pojawieniem się koronawirusa. Pleksi ochronne na biurko to po prostu docięty na wymiar arkusz szkła akrylowego, który chroni blat biurka przed nadmiernym zużyciem. Dodatkową zaletą takiej plexi na biurko jest to, że pod spodem możemy umieścić różne potrzebne nam na co dzień informacje (np. tabele, cenniki, instrukcje itp.). Dzięki wysokiej przezroczystości pleksi będziemy mogli w każdej chwili skorzystać z takiej wygodnej ściągawki.

Jeśli myślicie o pleksi na biurko na wymiar, to warto skorzystać z usług firmy oferującej cięcie pleksi. Dzięki zastosowaniu profesjonalnych maszyn otrzymamy formatkę z plexi o idealnie takich wymiarach, jakie zamówiliśmy. Docięcie w ten sposób plexi zwykłymi elektronarzędziami często nie jest możliwe.

Pleksi pod fotel biurowy

Nieco cieńsze arkusze szkła akrylowego możemy wykorzystać również w roli pleksi pod fotel obrotowy. Kiedy warto zdecydować się na pleksi pod krzesło biurowe? Tafla szkła akrylowego pod fotelem biurowym ma zadanie chronić podłogę przed zarysowaniami i zużyciem wynikającym z ciągłego ruchu kółek fotela. Plexi pod krzesło możemy więc zastosować wszędzie tam, gdzie chcemy chronić podłoże przed nadmiernym zużyciem. Pleksi pod fotel może być więc dobrym rozwiązaniem w przypadku biura urządzonego w starej kamienicy z drewnianymi parkietami. Decydując się na pleksi pod fotel biurowy, musimy jednak pamiętać, że standardowe szkło akrylowe jest stosunkowo mało odporne na zarysowania. Dobrym pomysłem może być więc wykorzystanie specjalnego rodzaju pleksi odpornego na zarysowania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ