Umywalki podwieszane – komfortowe i estetyczne wyposażenie twojej łazienki

0
791
Umywalki podwieszane

Umywalki podwieszane są coraz częściej wybierane. Znajdują zastosowanie w domowych łazienkach, a także w hotelach, apartamentach i innych ekskluzywnych miejscach. Jeśli zależy ci, by przestrzeń łazienki prezentowała się designersko i intrygująco – umywalka podwieszana wydaje się najatrakcyjniejszym wyborem. Poniżej rozwiniemy ten temat

Umywalki podwieszane – do łazienek z pomysłem

Wybór umywalki nigdy nie jest łatwy. Są istotnym elementem wyposażenia, które wykorzystuje się niemal każdego dnia. Umywalka będzie miała wpływ nie tylko na użyteczność łazienki, ale również na jej wygląd i panującą w niej atmosferę. Najczęściej, w wyborze umywalek kierujemy się względami praktycznymi i ergonomicznymi. Zwracamy uwagę na wygląd danej umywalki, jej kompaktowy rozmiar oraz pasujące do niej baterie. Ponadto, istotnym kryterium jest sposób montażu.

W przypadku umywalek podwieszanych – są montowane bezpośrednio do ściany, bez wykorzystania dodatkowej podstawy lub stelaża. Jest to więc świetny sposób, jeśli zależy i na zaoszczędzeniu wolnego miejsca. Często, umywalki podwieszane są wykorzystywane w łazienkach o niedużym metrażu, a także w ubikacjach – gdzie ilość wolnej przestrzeni jest wyjątkowo mała.

Umywalka podwieszana to także idealny dodatek do łazienek urządzonych w stylu minimalistycznym. Większość dostępnych modeli umywalek podwieszanych ma bardzo prostą konstrukcję, a ich kształty prezentują interesujące bryły geometryczne. Często, są to prostopadłościany na planie prostokąta, z delikatnie zaokrąglonymi krawędziami. Znajdziesz także modele z wyprofilowanym rantem, idealne do pomieszczeń modernistycznych jak i eleganckich. Umywalki takie znajdują się w ofercie SuperŁazienki.

Umywalka wisząca – estetyczne dodatki i elementy zwieńczające

Jeśli zależy ci na parametrach estetycznych swojej łazienki, wówczas wybierając umywalkę, warto zwrócić także uwagę na baterię. Warto wybierać przede wszystkim baterie wykonane z materiałów o estetycznym wyglądzie. Do najpopularniejszych należą baterie chromowane oraz mosiężne, a także niklowane. Dzięki wykorzystaniu wytrzymałych materiałów, odpornych na wilgoć i ścieranie, są to baterie długowieczne i bezawaryjne.

Dodatkowym oprzyrządowaniem często wybieranym do umywalek estetycznych są korki. Również wśród korków znajdziesz wiele rozmaitych wersji, różniących się rodzajem wykorzystanych materiałów, wyglądem i innymi parametrami. Do najbardziej estetycznych należą korki typu klik-klak, często wykonywane z takich materiałów jak mosiądz lub chrom. Znajdziesz także modele pokryte warstwami kolorystycznymi – szczególnie dobrze wypada czarny matowy.

Mosiądz i chrom należą do materiałów wysoce estetycznych. Ich delikatnie oszlifowana, błyszcząca powierzchnia dodaje blasku i elegancji każdej łazience. Ponadto, są to odcienie idealnie wpasowujące się w materiały najczęściej wykorzystywane w produkcji umywalek. Mowa między innymi o akrylu, materiale wyjątkowo chętnie wykorzystywanym w produkcji urządzeń sanitarnych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ