Jak uzyskać zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej?

0
5073
zaświadczenie

Zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej można być potrzebne dla banku lub pracodawcy. Sprawdź w jaki sposób szybko uzyskać taki dokument. Każda osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą w Polsce musi być ujęta w CEIDG w, czyli Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Jest to baza, w której znajdują się także osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą lub też działalność w formie spółki cywilnej osób fizycznych. Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Nie ma tam osób, które prowadzą nierejestrowana działalność, czyli biznes prowadzony na próbę lub po prostu dorabianie sobie w przypadku pracy na etat.

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/zaswiadczenie-o-wpisie-do-ewidencji-dzialalnosci-gospodarczej/

Zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej

Centralnej Ewidencji i Informacji o działalności gospodarczej można znaleźć informacje o wszystkich przedsiębiorcach, którzy prowadzą działalność jednoosobową. Nie ma tam spółek akcyjnych, informacje o takich przedsiębiorstwach znajdziemy w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS) lub REGON. Jednak informacje dotyczące działalności gospodarczej są jawne, bezpłatne oraz ogólnodostępne. Aby je sprawdzić, wystarczy jedynie dostęp do internetu oraz nazwa działalności, która musi zawierać imię nazwisko. Potrzebne nam do tego będą również numer NIP oraz REGON.

Dzięki takiej wyszukiwarce sprawdzimy:

-Wpisy dotyczące przedsiębiorcy

-Informację czy przedsiębiorca działa zgodnie z prawem, czyli legalnie

-Siedzibę firmy przedsiębiorcy

-NIP oraz REGON sl

-Status działalności– czy jest aktywna, zawieszona lub wykreślona z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej

Taki wyszukiwarce nie znajdziemy jednak żadnych danych osobowych takich jak PESEL, data urodzenia czy dane kontaktowe przedsiębiorcy w przypadku gdy dana osoba nie wyraziła na to zgody.

Zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej – jakie uzyskać?

Zaświadczenie o wpisie do ewidencji gospodarczej jest to wydruk ze strony Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Co należy zrobić?

1. Wejdź na www.ceidg.gov.pl

2. Odszukaj swój wpis po nazwie lub numerze NIP czy REGON

3. Kliknij ikonkę lub, aby wyświetlić szczegóły wpisu

4. Kiedy znajdziesz wydruk, naciśnij przycisk Pobierz PDF, a następnie drukuj.

Zobacz też: http://www.home-bazaar.pl/koncentracja-kiedy-jest-pomocna-a-kiedy-szkodzi/

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ