Jak powinien wyglądać odbiór mieszkania?

0
1199
Jak powinien wyglądać odbiór mieszkania

Odbiór mieszkania to czynność, która jest lekceważona, a powinna być traktowana bardzo poważnie. Warto przemyśleć, w jaki sposób najlepiej do tego zagadnienia podejść, by wykonać je profesjonalnie i skutecznie.

Mieszkanie na rynku pierwotnym to coś, co powstaje najpierw w wyobraźni, za pomocą umowy przedwstępnej, a dopiero potem materializuje się za pomocą ekipy budowlanej, która realizuje projekt. Etapem kluczowym jest przekazanie wykonanej inwestycji poszczególnym inwestorom. Jest to czynność, którą poprzedza odbiór mieszkania, bardzo odpowiedzialny moment, który bywa często emocjonalny, bo to pierwszy raz, gdy można dokładnie przyjrzeć się temu, co najpierw było skrupulatnie rozrysowane przez architektów, po czym zostało osadzone w wymiarach przestrzennych przez dewelopera.

Ważne, by przygotowując się do odbioru mieszkania przeanalizować zapisy, które w umowie przedwstępnej opisują szczegóły stanu deweloperskiego mieszkania, dzięki nim będzie jasne, na co warto zwrócić uwagę w trakcie kontroli inwestycji. Ważne jest, by wypisać sobie w punktach to, co należy sprawdzić. Postępowanie zgodnie z planem działania jest bardzo ważne w momencie, w którym inwestor jest pełen emocji i może przeoczyć naprawdę istotne usterki. Aby niczego nie przegapić warto zaplanować odbiór krok po kroku. Jest to podpowiedź, która powstała na bazie wieloletnich doświadczeń inżynierów Pewnego Lokalu – firmy, która zajmuje się realizacją odbiorów na terenie całej Polski. Wieloletnie doświadczenie pozwoliło zbudować rzetelny poradnik, który pozwoli przygotować się każdemu laikowi do podjęcia próby odbioru mieszkania we własnym zakresie.

Odbiór mieszkania

Odbiór mieszkania samodzielny czy z pomocą?

Jeśli oczekujemy porady i pomocy, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie zatrudnienie fachowca, który zrobił w swoim życiu już niejeden odbiór. Będzie to alternatywa dla pomocy znajomych, wujka „fachowca” czy rodziców. Warto odwołać się do pomocy merytorycznej, która jest w stanie wnieść więcej niż wsparcie emocjonalne najbliższych. Na tym etapie ważne jest, by wychwycić wszystkie wady, które będą generować późniejsze koszty i wpisać je do protokołu odbioru. Dzięki temu to deweloper będzie musiał się do usterek odnieść i najprawdopodobniej naprawić je na własny koszt. Żeby to się udało potrzeba fachowego sprzętu, który poprawnie skontroluje odchyłki i krzywizny, sprawdzi metraż, skontroluje jakość wykończeń, a także zwróci uwagę na usterki mechaniczne, bo wie, gdzie najczęściej się zdarzają. Odbiór mieszkania z fachowcem daje poczucie komfortu, choć wymaga wkładu finansowego. Najczęściej zwraca się jednak w postaci naprawionych przez dewelopera usterek, które kosztowałby nierzadko więcej niż pomoc inżyniera.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ