Wycieraczki systemowe – dlaczego warto w nie zainwestować?

0
1892

Zabrudzona podłoga tuż przy drzwiach wejściowych to zmora wielu budynków wielorodzinnych. Wchodzące i wychodzące raz po raz osoby dorosłe i dzieci, wózki, rowery, hulajnogi, a także psy, to prosty i szybki sposób na to, aby nawet najpiękniejsza podłoga w apartamentowcu zmieniła się w nieestetyczną i pokrytą plamami. Aby tego uniknąć, stosowane są różnorodne rozwiązania, takie jak kratownice zewnętrzne i wycieraczki wewnętrzne. Co warto wiedzieć o tych ostatnich?

Wycieraczka systemowa – zarys historii i główne zadanie

Pierwsze wycieraczki systemowe pojawiły się na rynku kilkanaście lat temu, zastępując swoje bardziej tradycyjne odpowiedniki. Ich wprowadzenie miało na celu przede wszystkim ochronę posadzki, poprzez zebranie jak największej ilości błota, piachu i śniegu z obuwia czy kółek.

Wkrótce okazało się, iż rozwiązanie jest na tyle skuteczne, że nastąpił rozwój rynku wycieraczek systemowych, prowadząc do udoskonalenia ich wykonania oraz skuteczności w ochronie podłóg. Obecnie można znaleźć ich kilka wersji, dostosowanych do umieszczenia zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku.

Wycieraczka systemowa – budowa

Możemy wyróżnić kilka rodzajów wycieraczek systemowych, w tym takie, które mają otwartą konstrukcję albo są zwijane. Najważniejszym elementem jest jednak system aluminiowych profili nośnych, połączonych ze sobą i wypełnionych wkładami czyszczącymi. Ze względu na te ostatnie, możemy wyróżnić wycieraczki ze szczotką, gumą lub wkładem tekstylnym.

W zależności od miejsca przeznaczenia oraz preferencji klienta, profile mogą być wypełnione jednym rodzajem materiału czyszczącego lub dwoma, ułożonymi na przemian (np. guma i szczotka). Same profile nie są gotowym produktem, lecz dostosowywanym na wymiar, dzięki czemu mogą idealnie wypełnić przygotowaną przestrzeń, nie przesuwając się i nie pozostawiając (nadmiernych) wolnych przestrzeni.

Warto przy tym zauważyć, że w zależności od miejsca przeznaczenia, niektóre wycieraczki systemowe mogą sprawdzić się lepiej od innych. Przed budynkami warto umieszczać ich gumową wersję, ze względu na jej trwałość, tekstylne z kolei mogą być zastosowane jedynie we wnętrzach – służą one do typowego osuszania butów. W miejscach o wyjątkowo dużym natężeniu ruchu i jednocześnie dużej ilości piachu, warto zainwestować w wypełnienie profili szczotkami, które najlepiej oczyszczą protektor.

Dlaczego warto?

Wycieraczkami systemowymi warto zainteresować się przede wszystkim ze względu na ich uniwersalność i dużą trwałość, przy jednoczesnych wysokich właściwościach oczyszczających. Bogactwo kolorów i wzorów, a także możliwość indywidualnego dostosowania rodzaju wypełnienia, kształtu i rozmiaru, to kolejne zalety, pozwalające na uzyskanie dokładnie takiego produktu, jaki niezbędny jest w danym miejscu. Dostępne są nawet tak nietypowe kształty jak koło czy trapez!

Wycieraczki systemowe są też łatwe w czyszczeniu – można je odkurzać, a po podniesieniu i zwinięciu – w taki sam sposób usunąć brud spod nich. Dobrze znoszą także mycie ręczne i maszynowe przy wykorzystaniu łagodnych środków chemicznych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ