Fototapeta 3D – dodatek do każdego wnętrza

0
4156

Bywa, że mieszkając dłużej w naszym domu, zaczynamy odczuwać stagnację związaną z wystrojem wnętrza. Tapety 3d i fototapety 3d mogą pomóc nam przełamać monotonność wnętrz. Możemy stosować je jako element dekoracyjny, który będzie dostosowany do lubianej przez nas stylizacji. Nic nie zastąpi odrobiny naszej inwencji, gdy chcemy na nowo zdefiniować swoje mieszkanie. Każde pomieszczenie w naszym domu ma swoją funkcjonalność więc i dekoracje powinny być adekwatne.

Każde pomieszczenie można ozdabiać

Kuchnia jest miejscem, w którym przygotujemy pyszne potrawy dla siebie i swoich bliskich. Fototapeta w niej powinna być wykonana z innego materiału i tematycznie nawiązywać do związanych z nią rzeczy. Salon jest miejscem, w którym odpoczywamy i spotykamy się z bliskimi. Jego przeznaczenie polega na swoistym ugoszczeniu przyjezdnych. Przedpokój jest pierwszym miejscem, które zobaczy wchodzący w nasze progi gość. Tu fototapeta ma dać dobre pierwsze wrażenie. Sypialnia czy pokój dziecięcy także jest naszą prywatną przestrzenią, gdzie rodzina spędza znaczną część wolnego czasu. Chcemy, aby nasz wolny czas w nich dawał nam więcej komfortu i poczucia wypoczynku. Każdy pokój może zostać wystylizowany na nowy sposób, a fototapety 3d mogą być idealnym dodatkiem do niejednego wnętrza.

Czym są fototapety trójwymiarowe?

Są to fototapety z obrazem lub grafiką, która wykorzystuje techniki dające złudzenie optycznej głębi. Dla przykładu może być to odpowiednio ujęty w perspektywie las. Innym razem miasto i budynki widziane jeden za drugim pod odpowiednim kątem. Niekiedy jako grafikę stosuje się geometryczne linie i bryły dające widzowi poczucie oryginalnego mirażu. W związku z tym fototapeta 3d może idealnie posłużyć jako wizualne uzupełnienie danego pomieszczenia. Stosując odpowiednią grafikę, uzyskamy pomieszczenie optycznie szersze lub na przykład głębsze. Możliwości jest niezwykle wiele. Nie trzeba chyba wspominać, że takie wizualne manipulacje otoczeniem są wielokrotnie tańsze od realnego remontu. Ewentualne wyburzenie ścian czy zmiana układu pomieszczeń są czasochłonne i kosztowne.

Fototapety 3d – przykłady

Kuchnia może być idealnym miejscem dla winylowej fototapety 3d. To, co będzie tematem takiej dekoracji, zależy od stylistyki, w jakiej kuchnia została wykończona. Jeżeli mamy więcej czasu i chęci możemy pokusić się o sprawdzenie wzorów dostępnych w internecie. Ich mnogość pozwoli nam dobrać idealną tematykę fototapety 3d dla naszej kuchni. Jedną z propozycji może być tematyka nawiązująca do jakiejś kuchni zagranicznej. Dla przykładu może to być fototapeta przedstawiająca grecką uliczkę. Innym razem może ona pokazywać różnej wielkości owoce i warzywa. Zostały one ujęte pod świetnym kątem, co daje wrażenie ich zawieszenia w przestrzeni. To także idealny pretekst, by powiększyć wizualnie naszą kuchnię. Zbyt małe pomieszczenia, jakimi często są kuchnie, negatywnie wpływają na samopoczucie domowników. Winylowe odporne na parę wodną i niezatrzymujące wilgoci fototapety 3d doskonale sprawdzą się w dynamicznym środowisku naszej kuchni. Czasem może zdarzyć się, że coś wypadnie z naszych rąk i żywność zabrudzi fototapetę winylową. Nic nie szkodzi. Ich laminowana powierzchnia jest odporna na ścieranie i zaplamienia.

Salon jest często w mieszkaniach najbardziej wystylizowanym pomieszczeniem. Nic dziwnego, to w nim najczęściej gościmy przyjezdnych. Chcemy zaprezentować im nasz ład i gust w najlepszym wydaniu. Fototapeta dla salonu może z powodzeniem nawiązywać na przykład do sławnych miejsc. Jeżeli salon wykończony jest w stylu nowojorskim, to świetnie sprawdzi się w nim fototapeta przedstawiająca jakiś zakątek nowego jorku. Tak samo postąpić możemy z dowolnym stylem. Styl włoski? Dlaczego by nie zastosować tapety 3d nawiązującej do Rzymu lub pięknej Wenecji? Fototapeta taka może przedstawiać jakieś wybitne dzieło malarskie lub rzeźbę renesansowego geniusza. Możliwości jest niezwykle dużo. Nasza wyobraźnia nakreśli jedyną granicę.

Przedpokój to miejsce, które przyjezdni widzą jako pierwsi. Co, jeżeli po wejściu pierwsze co ujrzą to tapety 3d przedstawiające piękny krajobraz lub cuda dzikiej natury? W środku miasta może być to widok niezwykle kojący dla oczu. Zależnie od poru roku fototapeta może przedstawiać inne grafiki. Możemy zastosować tapety 3d zmywalne i sezonowo dekorować swoje wnętrza.

Sypialnia jest często dla nas najistotniejsza. Ma działać na nas kojąco swoim wystrojem. Sypialnie na równi z salonami są najchętniej stylizowanymi wnętrzami. Chcemy, aby codziennie witał nas obraz kojarzący się nam pozytywnie. Obraz świetnie nastrajający nas na kolejny pracowity dzień. Może lubimy oglądać piękne letnie niebo? Fototapeta 3d umieszczona na suficie nad naszym łóżkiem pozwoli nam cieszyć się nieskazitelnym błękitem i kojącymi oczy miękkimi chmurami. Niech każdy z nas użyje obrazu, który kocha! Podobnie jest z pokoikiem dla dziecka. Niech nasza pociecha otoczy się obrazami, które dają jej radość. Ulubieni bohaterzy kreskówek? Dlaczego nie! Niech towarzyszą naszemu dziecku każdego dnia, aż zmruży zmęczone oczka.

Porady udzielił sklep z fototapetami 3d – SwiatObrazow.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ